Рожева пантера (The Pink Panther)
Режисер:  Шон Леві
Сценарій:  Лен Блам
Актори: Стів Мартін, Жан Рено, Кевін Кляйн, Емілі Мортімер, Роджер Ріс, Бейонс, Генрі Черні, Крістін Ченовет
Виробництво студії: Metro-Goldwyn-Mayer (MGM), Columbia Pictures, Robert Simonds Productions, International Production Company, Montecito Picture Company (США, Чехія)
Рейтинг (MPAA):  PG
Прем'єра в світі: 10.02.2006

Везучий, але страшно некомпетентний французький інспектор Клузо (Стів Мартін) розслідує вбивство тренера національної футбольної команди, одночасно намагаючись знайти слід зниклого знаменитого діаманта "Рожева пантера".

Ні, не те, щоб я чекав чогось суперцікавого від фільму, серед творців якого найвідоміші імена - актори, але ... Втім, для початку про сюжет. Отже - Франція, наш час. Під час півфінальної гри в футбол між збірною Франції та Китаю вбивають французького тренера (двохвилинна роль Джейсона Стейтема з "Перевізника"), а з його руки зникає перстень з "Рожевою Пантерою" - знаменитим діамантом величезного розміру. Начальник поліції Дрейфус давно мріє про якусь подібну справу, завдяки якій він зможе отримати жаданий орден Почесного легіону, вирішує відвести увагу суспільства на хибний слід, віддавши його некомпетентному сільському тюхтію Жаку Клузо - самому тупому поліцейському Франції. Сам він тим часом думає тихо розгадати справу і під кінець, коли сільський дурник остаточно сяде в калюжу - раптово з'являється начпол і під грім фанфар забере собі всі почесті. У допомогу, а насправді для стеження за ним, для Клузо виділяють недалекого, але слухняного інспектора Жильбера Понтона (Жан Рено) і секретарку Ніколь. Вийшло майже все за планом Дрейфуса, але під кінець виявилось, що ідіотська педантичність інспектора Клузо іноді може і допомогти.

Цей фільм є рімейком першого з серії фільмів про дурнуватого інспектора Клузо, знятих в шістдесятих роках. Самі фільми у нас майже не знайомі, зате більш відомий однойменний мультсеріал, що з'явився, як самостійний розвиток мультиплікаційної заставки до першого фільму. Ну і зовсім уже знаменита музична тема з нього - витвір знаменитого кінокомпозітора Генрі Мансіні. Сам мультсеріал,як на мене, був досить тупеньким ы набридав вже після першої серії, зате музика була гарна.

Не знаю, хто дав в руки Стіву Мартіну цю ідею, але якщо актор-комік з нього ще був цікавий – особливо в якості «боксерської груші» для акторів вищого ґатунку на зразок Майкла Кейна, то сценарист, м'яко кажучи, зовсім поганий,  хоч у нього і є досвід випуску кількох книг. До режисера тут навіть прискіпуватися важко, тому що основна проблема фільму таки в сценарії. Мартіна я пам'ятаю тільки за трьома фільмами з його участю – досить сильним "Сила віри", відмінним "Відчайдушні шахраї" і посереднім "Сержантом Білко". При тому, що однозначно кращими є перший і другий фільми, в народі його головним фільмом чомусь вражають останній, хоча, як на мене, його гумор з роками падає все нижче і нижче поясниці. Ось і "Рожева пантера" виявилася такою ж - деякі доречні кривляння з надлишком перекриваються "жартами" туалетної тематики. По суті весь фільм він блукає з кам'яним виразом на обличчі, який покликаний демонструвати глибоку задуму, потрапляючи в різні ситуації - інколи смішні, іноді не дуже, інколи взагалі тупі, типу улюблених американцями в несімейних комедіях пускання газів - куди ж без них... От і вийшло, що найцікавішим епізодом фільму виявилася десятихвилинна сцена з Клайвом Оуеном, котрий зіграв агента 006 - відомо, що його кандидатура на головну роль у продовженні бондіани розглядалася, але була відхилена, тому це камео можна розглядати як демонстрація дулі творцям "Бонда".

Шкода, дуже шкода. Адже я пам'ятаю іскрометний фонтан таланту Стіва в "Силі віри", але він, схоже, більше не повториться. Наостанок не можна не згадати про "задоволення" від озвучування фільму - в оригіналі всі герої, крім інспектора Клузо, говорять нормальною англійською мовою, лише у нього акцент "під французький", у російському ж дублюванні такий же "прононс" додали і всім іншим персонажам. Ну і звісно, оскільки дубляж робився в Росії, то автори ніяк не могли пропустити шанс зробити головного негідника українцем, хоча за сюжетом він є колишнім російським офіцером. Дуже пасує до всього фільму.
  
Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Ваш коментар:Рожева пантера (The Pi... ...

Наберіть свій коментар нижче

(обов'язкове поле)

(обов'язкове поле)

Ваш email не буде опубліковано на сайті, він буде відомий лише адміністратору блога
Іменинники
7 грудня
logo
logo

Емілі Броунінг (33)
logo
logo

Елен Барстін (89)
logo
logo

Елай Воллак
(1915 - 2014)

logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru