Мандали

Мандала прийшла до нас зі східних культур, в перекладі зі санскриту означає «коло» або «диск». Це сакральне схематичне зображення або конструкція, зазвичай з різнокольорового піску, яка символізує світ божеств. Мандали досі використовують в буддійських та індуїстських релігійних практиках. В цілому, мандала являє собою геометричний символ складної структури, який відображає модель всесвіту. Типова форма мандал — зовнішнє велике коло, а в нього вписується квадрат, в який в свою чергу вписується внутрішнє коло, яке часто зображують сегментованим.


Розфарбовування мандал для багатьох культур стало ритуалом, різновидом медитації - такий собі танок навколо центру, який виконують звичайні олівці, залишаючи свої кольорові сліди.
Розфарбовування мандал з дітьми стимулює розвиток їхньої пам’яті (в тому числі фотографічної), допомагає навчитися розрізняти кольори і їх відтінки, вивчити і навчити розрізняти фігури. Займатися можна починати навіть зі зовсім малими дітьми – для цього варто використовувати найпростіші малюнки – одна фігура в колі, лише 2 кольори, поступово переходити до більш складних. Для заняття з дитиною спершу потрібно завчасно роздрукувати на принтері дві мандали – кольорову і чорно-білу. На декілька секунд(3-5) показати малюкові кольоровий зразок, а потім дати чорно-білий відповідник, олівці та попросити розфарбувати деталі відповідними кольорами. Найменші дітки можуть просто ставити рисочки відповідних кольорів, а старші вже якісніше замальовувати. Потім разом перевірте правильність з оригіналом. В цьому розділі можна завантажити зразки мандал для занять із малюками.

1 Мандали для малюків від 2 років

Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
21 вересня
logo
logo

Стівен Кінг (74)
logo
logo

Джеррі Брукгеймер (76)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru