Мандали

Мандала прийшла до нас зі східних культур, в перекладі зі санскриту означає «коло» або «диск». Це сакральне схематичне зображення або конструкція, зазвичай з різнокольорового піску, яка символізує світ божеств. Мандали досі використовують в буддійських та індуїстських релігійних практиках. В цілому, мандала являє собою геометричний символ складної структури, який відображає модель всесвіту. Типова форма мандал — зовнішнє велике коло, а в нього вписується квадрат, в який в свою чергу вписується внутрішнє коло, яке часто зображують сегментованим.


Розфарбовування мандал для багатьох культур стало ритуалом, різновидом медитації - такий собі танок навколо центру, який виконують звичайні олівці, залишаючи свої кольорові сліди.
Розфарбовування мандал з дітьми стимулює розвиток їхньої пам’яті (в тому числі фотографічної), допомагає навчитися розрізняти кольори і їх відтінки, вивчити і навчити розрізняти фігури. Займатися можна починати навіть зі зовсім малими дітьми – для цього варто використовувати найпростіші малюнки – одна фігура в колі, лише 2 кольори, поступово переходити до більш складних. Для заняття з дитиною спершу потрібно завчасно роздрукувати на принтері дві мандали – кольорову і чорно-білу. На декілька секунд(3-5) показати малюкові кольоровий зразок, а потім дати чорно-білий відповідник, олівці та попросити розфарбувати деталі відповідними кольорами. Найменші дітки можуть просто ставити рисочки відповідних кольорів, а старші вже якісніше замальовувати. Потім разом перевірте правильність з оригіналом. В цьому розділі можна завантажити зразки мандал для занять із малюками.

1 Мандали для малюків від 2 років

Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
28 травня
logo
logo

Кайлі Міноуґ (54)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru