92-те нагородження премією Оскар

 poster

Цьогорічне нагородження не буде відрізнятись від попереднього, організаторам так сподобалось проводити подію без ведучого, що скоротило її щонайменше на дві години і на кілька сотень тисяч доларів, що цього року ведучого навіть не шукали. 

Рекордсмен по номінаціям: "Джокер" - 11 номінацій

Рекордсмен по нагородам: «Паразити» - 4 нагороди

Кращий фільм: «Паразити»

Кращий режисер: Пон Джун Хо – «Паразити»

Краще виконання головної чоловічої ролі: Хоакін Фенікс – «Джокер» за роль Артура Флека / Джокера

Краще виконання головної жіночої ролі: Рене Зеллвегер – «Джуді» за роль Джуді Гарленд

Краще виконання другорядної чоловічої ролі: Бред Пітт – «Одного разу в… Голлівуді» за роль Кліфа Бута

Краще виконання другорядної жіночої ролі: Лора Дерн – «Шлюбна історія» за роль Нора Феншоу

Кращий мультфільм: «Історія іграшок 4»

Кращий іншомовний фільм: 

Кращий фільм року

 
«Паразити» 

Інші номінанти:

 

 «Аутсайдери»

 «Маленькі жінки»
 «Кролик Джоджо» «Шлюбна історія»
 «Ірландець» «1917»
  «Джокер» «Одного разу в… Голлівуді»

Краще виконання головної чоловічої ролі:

 
Хоакін Фенікс – «Джокер» за роль Артура Флека / Джокера 

Інші номінанти:

 Антоніо Бандерас – «Біль і слава» за роль Сальвадора Малло
 Леонардо Ді Капріо – «Одного разу в… Голлівуді» за роль Ріка Далтона
 Адам Драйвер – «Шлюбна історія» за роль Чарлі Барбера
 Джонатан Прайс – «Два Папи» за роль кардинала Хорхе Маріо Бергольйо

Краще виконання головної жіночої ролі:

 
Рене Зеллвегер – «Джуді» за роль Джуді Гарленд

Інші номінанти:

 Сінтія Еріво – «Гарріет» за роль Гаррієти Табмен
 Скарлетт Йоганссон – «Шлюбна історія» за роль Ніколь Барбер
Â Сірша Ронан – «Маленькі жінки» за роль Джозефіни Марч
 Шарліз Терон – «Секс-бомба» за роль Мегін Келлі

Краще виконання другорядної чоловічої ролі:

 
Бред Пітт – «Одного разу в… Голлівуді» за роль Кліфа Бута

Інші номінанти:

 Том Генкс – «Чудовий день у нашому районі» за роль Фреда Роджерса
 Ентоні Гопкінс – «Два Папи» за роль Бенедикта XVI
 Аль Пачіно – «Ірландець» за роль Джиммі Хоффа
 Джо Пеші – «Ірландець» за роль Рассела Буфаліно

Краще виконання другорядної жіночої ролі:

 
Лора Дерн – «Шлюбна історія» за роль Нора Феншоу

Інші номінанти:

 Кеті Бейтс – «Річард Джуелл» за роль Барбари Джуелл
 Марго Роббі – «Секс-бомба» за роль Кайли Поспісіл
 Скарлетт Йоганссон – «Кролик Джоджо» за роль Розі Бетцлер
 Флоренс П'ю – «Маленькі жінки» за роль Емі Марч

Краща режисерська робота:

 
Пон Джун Хо – «Паразити»

Інші номінанти:

 Мартін Скорсезе – «Ірландець»
 Тодд Філліпс – «Джокер»
 Сем Мендес – «1917»
 Квентін Тарантіно – «Одного разу в… Голлівуді»

Кращий оригінальний сценарій:

 
«Паразити» – Хан Джин-Вон, Пон Джун Хо

Інші номінанти:

 «Ножі наголо» – Раян Джонсон 
 «Шлюбна історія» – Ной Баумбах 
 «1917» – Сем Мендес, Крісті Вілсон-Кернс 
 «Одного разу в… Голлівуді» – Квентін Тарантіно

Кращий адаптований сценарій:

 
«Кролик Джоджо» – Тайка Вайтіті за романом «Заґратовані небеса» Крістін Лененс 

Інші номінанти:

 «Ірландець» – Стівен Заіллян за книгою «Чув, як ти фарбуєш будинки» Чарльза Брандта
 «Два Папи» – Ентоні Маккартен за п'єсою «Папа» Ентоні Мак-Картена
 «Джокер» – Тодд Філліпс, Скотт Сільвер за персонажем Джокер, створеного Біллом Фінґером, Бобом Кейном та Джеррі Робінсоном
 «Маленькі жінки» – Ґрета Ґервіґ за однойменним романом Луїзи Мей Олкотт

Кращий анімаційний фільм:

 
«Історія іграшок 4» – Джош Кулі, Йонас Рівера, Марк Нільсен

Інші номінанти:

 «Як приборкати дракона 3: Прихований світ» – Дін ДеБлуа, Бонні Арнольд, Бред Льюїс
 «Я втратив своє тіло» – Джеремі Клапін, Марк дю Понтавіце 
 «Клаус» – Серхіо Паблос, Джинко Гото, Маріса Роман 
 «Містер Лінк: загублена ланка еволюції» – Кріс Батлер, Аріанна Сатнер, Тревіс Найт

Кращий іншомовний фільм:

 
«Паразити», реж. Пон Джун Хо (Південна Корея) 

Інші номінанти:

 «Корпус Крісті», реж. Ян Комаса (Польща) 
 «Медова земля», реж. Тамара Котевська та Любомир Стефанов Північна (Македонія)  
 «Знедолені», реж. Ладж Лі (Франція)
 «Біль та слава», реж. Педро Альмодовар (Іспанія)

Краща операторська робота:

 
 «1917» – Роджер Дікінс 

Інші номінанти:

 «Ірландець» – Родріго Пріето  
 «Джокер» – Лоуренс Шер 
 «Маяк» – Ярін Блашке
 «Одного разу в… Голлівуді» – Роберт Річардсон 

Краща робота спеціаліста з монтажу:

 
«Аутсайдери» – Ендрю Бакленд, Майкл МакКускер 

Інші номінанти:

 «Джокер» – Джефф Грот 
 «Ірландець» – Тельма Скунмейкер 
 «Кролик Джоджо» – Том Іглз 
 «Паразити» – Ян Цзіньмо

Краща робота художника-постановника, художника-декоратора:

 
«Одного разу в… Голлівуді» – постановник: Барбара Лінг, декоратор: Ненсі Хей

Інші номінанти:

 «Ірландець» – постановник: Боб Шоу, декоратор: Регіна Грейвс 
 «Кролик Джоджо» – постановник: Ра Вінсент, декоратор: Нора Сопкова 
 «1917» – постановник: Денніс Гасснер, декоратор: Лі Сандалес
 «Паразити» – постановник: Лі Ха-Джун, декоратор: Чо Вон-Ву


Кращий дизайн костюмів:

 
«Маленькі жінки» – Жаклін Дурран

Інші номінанти:

 «Ірландець» – Крістофер Петерсон, Сенді Пауелл
 «Кролик Джоджо» – Майєс С. Рубео
 «Джокер» – Марк Брідж
 «Одного разу в… Голлівуді» – Аріанна Філіпс[en]

Кращий грим:

 
 «Секс-бомба» – Казухіро Цуджі, Енн Морган, Вівіан Бейкер 

Інші номінанти:

 «Джокер» – Нікі Ледерманн, Кей Георгіу  
 «Джуді» – Джеремі Вудхед 
 «Чаклунка: Володарка темряви» – Пол Гуч, Арджен Туйтен, Девід Вайт
 «1917» – Наомі Донн, Трістан Верслуйс, Ребека Коул

Краща музика:

 
 «Джокер» – Гільдур Ґуднадоттір  

Інші номінанти:

 «1917» – Томас Ньюман 
 «Маленькі жінки» – Александр Деспла  
 «Шлюбна історія» – Ренді Ньюман  
 «Зоряні війни: Скайвокер. Сходження» – Джон Вільямс 

Краща пісня:

 
(I'm Gonna) Love Me Again – «Рокетмен» – музика: Елтон Джон, слова: Берні Топін   

Інші номінанти:

 I Can't Let You Throw Yourself Away – «Історія іграшок 4» – музика і слова: Ренді Ньюман 
 Into the Unknown – «Крижане серце 2» – музика і слова: Крістен Андерсон-Лопес та Роберт Лопес
 I'm Standing with You – «Прорив[en]» – музика і слова: Діана Воррен 
 Stand Up – «Гарріет» – музика і слова: Джошуа Браян Кемпбелл та Сінтія Еріво

Кращий звукомонтаж:

 
 «Аутсайдери» – Дональд Сильвестр  

Інші номінанти:

 «Зоряні війни: Скайвокер. Сходження» – Меттью Вуд та Девід Акорд
 «Джокер» – Алан Роберт Мюррей 
 «1917» – Олівер Тарні, Рейчел Тейт  
 «Одного разу в… Голлівуді» – Вілі Стейтман

Кращий звук:

 
«1917» – Марк Тейлор, Стюарт Вілсон  

Інші номінанти:

 «До зірок» – Гері Ридстром, Том Джонсон, Марк Улано
 «Аутсайдери» – Девід Джаммарко, Пол Мейсі, Стівен А. Морроу  
 «Джокер» – Том Озанич, Дін А. Зупанчіч, Тод А. Мейтленд
 «Одного разу в… Голлівуді» – Крістіан П. Мінклер, Майкл Мінклер, Марк Улано

Кращі спецефекти:

 
«1917» – Домінік Тухі, Гійом Рошрон, Грег Батлер 

Інші номінанти:

 «Месники: Завершення» – Ден Деліу, Метт Ейткен, Рассел Ерл, Ден Судік
 «Ірландець» – Пабло Гельман, Леандро Естебекорена, Стефан Граблі, Нельсон Сепульведа 
 «Король Лев» – Елліот Ньюмен, Роберт Легато, Адам Вальдес, Ендрю Р. Джонс
 «Зоряні війни: Скайвокер. Сходження» – Домінік Тухі, Роджер Гіетт, Ніл Сканлан, Патрік Тубах

Кращий документальний короткометражний фільм:

«Вчимось кататись на сноуборді в зоні бойових дій (Якщо ви дівчина)» – Керрол Дайсінгер, Олена Андрейчева  

Інші номінанти:

«За відсутності» – Yi Seung-Jun, Gary Byung-Seok Kam
«Життя наздоганяє мене» – Джон Гаптас, Крістін Самуельсон 
«Супермен з Сент-Луїса» – Смріті Мундра та Самі-хан 
«Йди, біжи, Ча-ча» – Лаура Нікс та Колетт Сандштедт  

Кращий документальний повнометражний фільм:

«Американська фабрика» – Стівен Бонар, Джулія Райхерт, Джефф Райхерт

Інші номінанти:

«Печера» – Ферас Фаяд, Крістін Барфод, Сиґрід Діекжор 
«Край демократії» – Шейн Борис, Тіаго Паван, Петра Коста, Джоанна Натасегара
«Для Сами» – Вад Аль-Катеаб, Шаблон:Едвард Воттс (режисер) 
«Країна меду» – Тамара Котевска, Любомир Стефанов, Атанас Георгієв  

Краща анімована короткометражка:

«Любов до волосся» – Метью А. Черрі, Карен Руперт Толівер

Інші номінанти:

 «Донька» – Дарія Кащеєва
 «Кітбуль» – Розана Салліван, Кетрін Гендріксон 
 «Памʼятний» – Бруно Коллет та Жан-Франсуа Ле Корре  
 «Сестра» – Сікі Сонг

Краща художня короткометражка:

«Вікно сусідів» – Маршалл Каррі

Інші номінанти:

«Братство» – Меріам Жубер, Марія Грація Турген 
«Футбольний клуб Нефта» – Ів Піат, Демієн Мегербі 
«Сестра» – Дельфін Жирард 
«Сарія» – Браян Баклі, Метт Лефевр

  
Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
4 серпня
logo
logo

Даніель Дае Кім (52)
logo
logo

Біллі Боб Торнтон (65)
logo
logo

Луїс Армстронг
(1901 - 1971)

logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru