Зак і Мірі знімають порно (Zack and Miri Make a Porno)

Режисер: Кевін Смітт
Сценарій: Кевін Смітт
Актори: Елізабет Бенкс, Сет Роґен, Джастін Лонґ, Дженніфер Швальбах-Смітт, Джейсон Мевес, Брендон Рут
Виробництво студії: Blue Askew, View Askew Productions, Weinstein Company (США)
Рейтинг (в США): R
Прем'єра в світі: 31.10.2008
Прем'єра в Україні: 27.11.2008
Кінопрокатник в Україні:

Нова комедія від автора "Клерків" - Кевіна "Мовчазного Боба" Сміта. Герої цього фільму - Зак та Мірі, які є платонічними друзями з дитинства, незважаючи на свою різностатевість - таке в житті хоч і дуже рідко, але буває. У цих друзів великі проблеми з грішми, і одного чудового дня їм приходить в голову ідея, як ці проблеми вирішити одним махом - потрібно заробити на тому, що люди стовідсотково куплять. Таких речей в світі лише дві - їжа та порнографія. Оскільки з вирощуванням помідорів у Зака та Мірі не складається, вони вирішили зупинитись на створенні порнофільму. От тільки неоднозначний процес створення їхнього секс-шедевру помалу починає вбивати усю платонічність їх стосунків.

Не пройшло і трьох років відтоді, як Джад Апатов подарував великому екрану Сета Рогена, знявши його в своєму "Сорокарічному незайманцю", як це живе втілення славнозвісних канадців з "Сауз Парку" встигло взяти участь майже в двох десятках відомих фільмів. Як і його вигадані земляки Теренс та Філіп, Сет знімається здебільшого в молодіжних комедіях з дупогумором, але інколи потрапляє і в більш солідні стрічки, щоправда поки лише на озвучування - зокрема богомола в "Панда кунг-фу", Мортона в "Хортоні" та капітана в "Шреку-3". Але якщо з серйозними ролями Сету поки що не щастить, то в жанрі підліткових комедій він вже відхопив добрячий шматок, витіснивши усіх конкурентів. Так не могло тривати довго і конкуренти про себе нагадали - але не змагаючись з ним, а навпаки - взявши його в свою компанію. Джейсон Мевс та Кевін Сміт, відомі як "Джей" та "Мовчазний Боб", зробили собі ім'я в комедіях такого плану за десять років до Рогена, але останнім часом втратили позиції - Мевс лікувався від наркоманії і розважався другосортними фільмами жахів, а Кевін Сміт зняв проникливу мелодраму "Дівчина з Джерсі", в якій не було жодної брутальної лайки, за що його ледь не стерли на порох фанати "Клерків" та "Джей і Мовчазний Боб наносять удар у відповідь". Таким чином старі і нові гравці вирішили об'єднати зусилля і обрали за мішень для жартів не улюблений Смітом Голлівуд, і не звичних для Рогена підлітків, а дещо середнє - кілька вже дорослих хлопців та дівчат вирішують зняти домашнє кіно в стилі порно.

Якщо фільми Сета створювались за рецептом "діжка грубого гумору замішана з чайною ложечкою романтики" були лише трішечки кращі за "недокомедії" братів Ваянсів для сприйняття тими, хто не відноситься до "підлітків з пивом і попкорном", то у фільмах Сміта завжди романтичні почуття були на першому місці, демонструючи, що навіть у "тупих обкурків" можуть бути високі почуття, хай і трішки збочені. Оскільки сценаристом та режисером був Сміт, то "Зак і Мірі" створені саме в смітівському стилі і дуже близькі до "Джея та Боба": мабуть Кевін зрозумів, що методами стандартного "ромкому" - романтичної комедії - сучасним підліткам нічого про почуття не поясниш, і повернувся до викладення сентенцій їхньою мовою - на матюках, туалетному гуморі та відомих в інтернеті жартах. Як завжди Сміт прописав діалоги, які інколи навіть мораліста змусять принаймні посміхнутися - чого варта одна тільки сцена з Брендоном Рутом та Джастіном Лонгом, які грають гей-пару. Взагалі, як і в усіх картинах Сміта, в "Заку і Мірі" відчувається атмосфера такого собі "студентського перформансу", ніби зібралась купа знайомих і вирішили погратися в акторів, записавши це на камеру. В дечому це так і є - якщо в ранніх стрічках Кевін змушував усіх репетирувати свої ролі, то цього разу картина була відзнята без репетицій, на одному диханні. І навіть відома порнозірка Кейті Морган не виглядала в цій компанії чужою: зрештою сюжет картини про двох друзів, яких економічні обставини змусили зайнятись зйомками порнофільму, їй дуже близький - сама Кейті свого часу потрапила в бізнес фільмів для дорослих через необхідність сплатити великий борг по кредиту. До речі свого часу вона набула популярності не лише зі знаком ХХХ пройшовши тест на IQ з результатом в 165 балів - це рівень "геній", тому попри розповсюджений стереотип про те, що всі порнозірки тупі, не такий вже однозначний.

Отже, підсумовуючи, можна сказати одне - добре, коли люди займаються справою, що їм подобається. Це завжди дає непогані результати, навіть за відсутності видатних талантів. Сміт черговий раз подав романтику сучасним підліткам в сучасній обгортці, причому обгортка вийшла значно пристойніша, аніж у того ж Апатова, десяток акторів відмінно порозважались на зйомках, а мільйони підлітків з пивом і без мають можливість згадати, що окрім сексу існує ще й кохання, а Роген побачив, що знімати фільми можна не лише про п'яних школярів, а мрія Джея комусь "впендюрити" нарешті збулася. І то добре.

 


Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

ну фільм не дуже цікавий на мою думку. Так що якщо ще не дивились тоді не вбивайте час;)

Написав ivan,
Дата Субота, 20 грудня 2008 Час 00:30

Щось я його не подужав: з якого боку не підійду - банальна мелодрама зі знайомим і навіть звичними вже штампами. Певна доля романтичності присутня, але вона певною мірою нівелюється 'оригінальною манерою зйомок у туалеті'. Ну і оце правильно сказано: 'атмосфера такого собі студентського перформансу, ніби зібралась купа знайомих і вирішили погратися в акторів' - оце, власне, найкращий опис 'Зака і Мірі' з усіх мною знайдених.

Написав The Lex,
Дата Понеділок, 08 грудня 2008 Час 23:57

 1 
Сторінка 1 of 1 ( 2 Коментарі читачів )
Іменинники
25 січня
logo
logo

Міа Кіршнер (47)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru