Спогади невдахи (Flashbacks of a Fool)
Режисер: Бейлі Велш
Сценарій: Бейлі Велш
Актори: Деніел Крейг, Геррі Іден, Ів, Крер Форлані, Марк Стронг
Виробництво студії: Left Turn Films, Visitor Pictures, Ugly Duckling Films, Sherazade Film Development, Lipsync Productions (Великобританія)
Рейтинг (в США): R
Прем'єра в світі: 13.04.2008
Прем'єра в Україні: 19.02.2009
Кінопрокатник в Україні: -

Колишня голівудська зірка Джо Скот проводить нині дні і ночі усіма забутий - продюсери вже не дають йому ролей, публіка зневажає, та й сам він не бачить більше сенсу в своєму житті. З депресії у себе в будинку його витягує виклик на похорон друга дитинства, де Джо зустрінеться зі старими знайомими, першим коханням і власними спогадами.

Є два типи спостереження за людьми. Перший можна назвати "хвора дитина" - це ніби в дитинстві, коли у тебе була температура, лікарка виписувала постільний режим і давала на тиждень відпустку від остогидлого навчання, а разом з тим - і від захоплюючих ігор в сніжки з приятелями, і ти сидів, притиснувши носа до скла в химерних візерунках морозу, проплавивши в кризі пальцем дірку, і дивився на вулицю, де бігали здорові люди: ось дівчинка з санчатами побігла з подружками кататись з гірки, ось хлопці з іграшковими автоматами бігають після уроків, граючись в партизанів, а он дорослі біжать кудись у своїх справах, стурбовані і заклопотані. Це було цікаво і пізнавально. А є другий, який можна назвати "охоронець" - це коли ти сидиш на нудній роботі, яка полягає в тому, щоб слідкувати на безлічі моніторів за людьми, котрі бігають магазином чи офісом, і тихо тебе ненавидять, оскільки ти змушений бачити все: там хтось крадькома друкує на принтері черговий жіночий роман, порушуючи наказ начальства економити витратні матеріали, в іншому кутку кур'єр цупить з холодильника йогурт колеги, а в туалеті начальник відділу логістики та бухгалтерка з кабінету №75 закрилися в кабінці і щось там довго вовтузяться. На відміну від дитячого споглядання за навколишнім світом в такій роботі нема нічого цікавого. "Спогади невдахи" - це те саме спостерігання в офісі, тільки здебільшого за одним з працівників: вічним невдахою, який на мить став начальником, після чого знову впав до дрібного клерка. Цілі дні його проходять в тяганні до себе в ліжко жінок в перервах між блуканням в кокаїнових фантазіях. Адже щоб бути на вершині, треба являти собою щось більше, аніж примхливий хлопчик, дорослий тілом і малий душею.

Саме таким хлопчиком виглядає герой Деніела Крейга, який давно викинутий на узбіччя голлівудського життя і тепер зайнятий цілими днями лише гулянками, а в ті рідкісні моменти, коли голова твереза і не забита дурманом кокаїну - тужінням за втраченими в юності можливостями. Загадкою лишається, що хотів сказати демонстрацією його життя режисер, він же і сценарист, Бейлі Волш - чи то попередити жінок, які спокушаються молодими хлопцями, про сумну долю, яка їх чекає, чи навпаки - зауважити хлопцям, що краще дивитися на рівних собі за віком, інакше до старості прийдеш самотнім і нікому не потрібним. Його герої без якоїсь аргументації ходять екраном, ніби сценою, їдять, паруються і розмовляють про свої плани на майбутнє, якого у них нема. Зрештою, навіть коли головний герой повертається після своїх мандрів до тої домівки, туга за якою гризла всі ці роки його душу, аби його там хтось приголубив, як в дитинстві - він виявляється нікому не потрібний. Та найгірше, що він, як і весь фільм в цілому, не потрібний самому його авторові.

 


Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
20 січня
logo
logo

Інгеборга Дапкунайте (58)
logo
logo

Лоренцо Ламас (63)
logo
logo

Девід Лінч (75)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru