Спогади невдахи (Flashbacks of a Fool)
Режисер: Бейлі Велш
Сценарій: Бейлі Велш
Актори: Деніел Крейг, Геррі Іден, Ів, Крер Форлані, Марк Стронг
Виробництво студії: Left Turn Films, Visitor Pictures, Ugly Duckling Films, Sherazade Film Development, Lipsync Productions (Великобританія)
Рейтинг (в США): R
Прем'єра в світі: 13.04.2008
Прем'єра в Україні: 19.02.2009
Кінопрокатник в Україні: -

Колишня голівудська зірка Джо Скот проводить нині дні і ночі усіма забутий - продюсери вже не дають йому ролей, публіка зневажає, та й сам він не бачить більше сенсу в своєму житті. З депресії у себе в будинку його витягує виклик на похорон друга дитинства, де Джо зустрінеться зі старими знайомими, першим коханням і власними спогадами.

Є два типи спостереження за людьми. Перший можна назвати "хвора дитина" - це ніби в дитинстві, коли у тебе була температура, лікарка виписувала постільний режим і давала на тиждень відпустку від остогидлого навчання, а разом з тим - і від захоплюючих ігор в сніжки з приятелями, і ти сидів, притиснувши носа до скла в химерних візерунках морозу, проплавивши в кризі пальцем дірку, і дивився на вулицю, де бігали здорові люди: ось дівчинка з санчатами побігла з подружками кататись з гірки, ось хлопці з іграшковими автоматами бігають після уроків, граючись в партизанів, а он дорослі біжать кудись у своїх справах, стурбовані і заклопотані. Це було цікаво і пізнавально. А є другий, який можна назвати "охоронець" - це коли ти сидиш на нудній роботі, яка полягає в тому, щоб слідкувати на безлічі моніторів за людьми, котрі бігають магазином чи офісом, і тихо тебе ненавидять, оскільки ти змушений бачити все: там хтось крадькома друкує на принтері черговий жіночий роман, порушуючи наказ начальства економити витратні матеріали, в іншому кутку кур'єр цупить з холодильника йогурт колеги, а в туалеті начальник відділу логістики та бухгалтерка з кабінету №75 закрилися в кабінці і щось там довго вовтузяться. На відміну від дитячого споглядання за навколишнім світом в такій роботі нема нічого цікавого. "Спогади невдахи" - це те саме спостерігання в офісі, тільки здебільшого за одним з працівників: вічним невдахою, який на мить став начальником, після чого знову впав до дрібного клерка. Цілі дні його проходять в тяганні до себе в ліжко жінок в перервах між блуканням в кокаїнових фантазіях. Адже щоб бути на вершині, треба являти собою щось більше, аніж примхливий хлопчик, дорослий тілом і малий душею.

Саме таким хлопчиком виглядає герой Деніела Крейга, який давно викинутий на узбіччя голлівудського життя і тепер зайнятий цілими днями лише гулянками, а в ті рідкісні моменти, коли голова твереза і не забита дурманом кокаїну - тужінням за втраченими в юності можливостями. Загадкою лишається, що хотів сказати демонстрацією його життя режисер, він же і сценарист, Бейлі Волш - чи то попередити жінок, які спокушаються молодими хлопцями, про сумну долю, яка їх чекає, чи навпаки - зауважити хлопцям, що краще дивитися на рівних собі за віком, інакше до старості прийдеш самотнім і нікому не потрібним. Його герої без якоїсь аргументації ходять екраном, ніби сценою, їдять, паруються і розмовляють про свої плани на майбутнє, якого у них нема. Зрештою, навіть коли головний герой повертається після своїх мандрів до тої домівки, туга за якою гризла всі ці роки його душу, аби його там хтось приголубив, як в дитинстві - він виявляється нікому не потрібний. Та найгірше, що він, як і весь фільм в цілому, не потрібний самому його авторові.

 


Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
1 грудня
logo
logo

Вуді Аллен (86)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru