2012 (2012)
Режисер: Роланд Еммеріх
Сценарій: Роланд Еммеріх, Гаральд Клосер
Актори: Джон К'юсак, Вуді Гаррельсон, Тенді Ньютон, Аманда Піт, Денні Ґловер, Джордж Сеґал, Чіветель Еджіофор, Олівер Платт, Морґан Лілі, Джон Білліндслі
Виробництво студії: Centropolis Entertainment, Farewell Productions, Mark Gordon Company, Sony Pictures Entertainment (США, Канада)
Рейтинг (MPAA):
Прем'єра в світі: 11.11.2009
Прем'єра в Україні: 12.11.2009
Кінопрокатник в Україні: B&H

Черговий суперспецефектний і мегавидовищний блокбастер від автора "Післязавтра" Роланда Емеріха - комп'ютерні спеціалісти попрацювали ще більше і краще, а сюжет практично не змінився: вчений, який спеціалізується на історії доколумбових цивілізацій, розкриває секрет календаря майя, за допомогою якого вони вирахували майбутній кінець світу - але ніхто йому не йме віри. В результаті людство підходить до глобального катаклізму непідготовленим, гинуть мільярди, а одиницям, які вижили, доводиться рятуватися усіма можливими засобами.

ВІН ПРИЙШОВ! Новий фільм Роланда Емеріха подається ЗМІ саме в стилі такого собі "одкровення" попри те, що він є, фактично, "роботою над помилками" його позаминулої стрічки "Післязавтра". Вірусна реклама з апокаліпсисом по календарю майя, півдесятка фільмів-підробок і надзвичайно жваве обговорення супроводжували очікування одного з головних блокбастерів року. Очікування підігрівали ролики, на яких режисер, діставшись до величезних грошей бюджету, розносив на друзки всю планету - починаючи з пляжів США і закінчуючи затопленими горами Китаю. Та найголовніше, що цікавило особисто мене - чи зробить режисер висновки з нищівної критики свого попереднього фільму "10 000 років до нової ери", який майже провалився в прокаті. Головний недолік Роланда - слабка сценарна основа, на яку за шаленими спецефектами не вистачає часу, і це постійно робить його стрічки об'єктами насмішок публіки. Та в своєму "доісторичному бойовику" Емеріх втратив почуття балансу і один жалюгідний мокрий тигр вже не зміг компенсувати традиційно бездарний сценарій. Втім з результатів видно, що Роланда виправить лише фінансова могила - він знову вирішив, що нам просто було мало "ого-ефекту".

Аби задовольнити вже остаточно всі смаки, в новій стрічці Емеріха в кадрі з'являються не лише американці - а й росіяни, араби, татари, а рятівниками залишків людства взагалі виступають китайці, яким США наразі винні вже майже трильйон. Президеном США, так би мовити по факту перемоги Обами, є афроамериканець Денні Гловер, та й всього в стрічці задіяно щонайменше з десять голлівудських зірок другого та третього класу. Є навіть вічний "поганий хлопець" Вуді Гаррельсон - для фанатів його харизми, і привабливі Тенді Ньютон та Аманда Піт - для чоловіків. Це, разом з видовищними ефектами, принесло в касу фільму чотирикратний бюджет - але критики знову залишились невдоволеними, виливши на фільм та його автора нищівний шквал низьких оцінок. І доводиться визнати - таки є за що. Наукова база для катаклізму вкотре обрана вкрай слабка, актори, за одним-єдиним виключенням того ж таки Вуді, нічим не втішають, сама стрічка неймовірно затягнута, причому деякі моменти в ній відверто клонуються одне з одного. Та найгірше - неймовірний пафос, яким густо посипано всю цю малоїстівну страву, причому пафос такий відчайдушний, що його жодним чином не можна навіть запідозрити в сатиричності. Роланда нічого не навчив "День незалежності" та "Післязавтра", на яких глядачі неприкрито глузували з промов героїв, і в "2012" такі промови виголошуються під кінець стрічки ледь не щохвилини. Враховуючи швидкий розвиток технологій, спецефекти, котрі нещодавно викликали у глядача шок - наприклад велетенська ящірка, яка громила хмарочоси, або ж комп'ютерні вовки з малюнками морозу - вже не викликають настільки сильних почуттів, щоб закрити очі очевидну нікчемність сценаріїв Емеріха, тому залишається побажати відомому німцю нарешті звернути увагу на цю сторону його стрічок - інакше скоро він має всі шанси лишитись без роботи, щойно техніка китайського виробництва досягне такого співвідношення ціна-потужність, що затопити Землю на екрані зможе кожен школяр на звичайному персональному комп'ютері.

 


Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
26 січня
logo
logo

Пол Ньюман
(1925 - 2008)

logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru