2012 (2012)
Режисер: Роланд Еммеріх
Сценарій: Роланд Еммеріх, Гаральд Клосер
Актори: Джон К'юсак, Вуді Гаррельсон, Тенді Ньютон, Аманда Піт, Денні Ґловер, Джордж Сеґал, Чіветель Еджіофор, Олівер Платт, Морґан Лілі, Джон Білліндслі
Виробництво студії: Centropolis Entertainment, Farewell Productions, Mark Gordon Company, Sony Pictures Entertainment (США, Канада)
Рейтинг (MPAA):
Прем'єра в світі: 11.11.2009
Прем'єра в Україні: 12.11.2009
Кінопрокатник в Україні: B&H

Черговий суперспецефектний і мегавидовищний блокбастер від автора "Післязавтра" Роланда Емеріха - комп'ютерні спеціалісти попрацювали ще більше і краще, а сюжет практично не змінився: вчений, який спеціалізується на історії доколумбових цивілізацій, розкриває секрет календаря майя, за допомогою якого вони вирахували майбутній кінець світу - але ніхто йому не йме віри. В результаті людство підходить до глобального катаклізму непідготовленим, гинуть мільярди, а одиницям, які вижили, доводиться рятуватися усіма можливими засобами.

ВІН ПРИЙШОВ! Новий фільм Роланда Емеріха подається ЗМІ саме в стилі такого собі "одкровення" попри те, що він є, фактично, "роботою над помилками" його позаминулої стрічки "Післязавтра". Вірусна реклама з апокаліпсисом по календарю майя, півдесятка фільмів-підробок і надзвичайно жваве обговорення супроводжували очікування одного з головних блокбастерів року. Очікування підігрівали ролики, на яких режисер, діставшись до величезних грошей бюджету, розносив на друзки всю планету - починаючи з пляжів США і закінчуючи затопленими горами Китаю. Та найголовніше, що цікавило особисто мене - чи зробить режисер висновки з нищівної критики свого попереднього фільму "10 000 років до нової ери", який майже провалився в прокаті. Головний недолік Роланда - слабка сценарна основа, на яку за шаленими спецефектами не вистачає часу, і це постійно робить його стрічки об'єктами насмішок публіки. Та в своєму "доісторичному бойовику" Емеріх втратив почуття балансу і один жалюгідний мокрий тигр вже не зміг компенсувати традиційно бездарний сценарій. Втім з результатів видно, що Роланда виправить лише фінансова могила - він знову вирішив, що нам просто було мало "ого-ефекту".

Аби задовольнити вже остаточно всі смаки, в новій стрічці Емеріха в кадрі з'являються не лише американці - а й росіяни, араби, татари, а рятівниками залишків людства взагалі виступають китайці, яким США наразі винні вже майже трильйон. Президеном США, так би мовити по факту перемоги Обами, є афроамериканець Денні Гловер, та й всього в стрічці задіяно щонайменше з десять голлівудських зірок другого та третього класу. Є навіть вічний "поганий хлопець" Вуді Гаррельсон - для фанатів його харизми, і привабливі Тенді Ньютон та Аманда Піт - для чоловіків. Це, разом з видовищними ефектами, принесло в касу фільму чотирикратний бюджет - але критики знову залишились невдоволеними, виливши на фільм та його автора нищівний шквал низьких оцінок. І доводиться визнати - таки є за що. Наукова база для катаклізму вкотре обрана вкрай слабка, актори, за одним-єдиним виключенням того ж таки Вуді, нічим не втішають, сама стрічка неймовірно затягнута, причому деякі моменти в ній відверто клонуються одне з одного. Та найгірше - неймовірний пафос, яким густо посипано всю цю малоїстівну страву, причому пафос такий відчайдушний, що його жодним чином не можна навіть запідозрити в сатиричності. Роланда нічого не навчив "День незалежності" та "Післязавтра", на яких глядачі неприкрито глузували з промов героїв, і в "2012" такі промови виголошуються під кінець стрічки ледь не щохвилини. Враховуючи швидкий розвиток технологій, спецефекти, котрі нещодавно викликали у глядача шок - наприклад велетенська ящірка, яка громила хмарочоси, або ж комп'ютерні вовки з малюнками морозу - вже не викликають настільки сильних почуттів, щоб закрити очі очевидну нікчемність сценаріїв Емеріха, тому залишається побажати відомому німцю нарешті звернути увагу на цю сторону його стрічок - інакше скоро він має всі шанси лишитись без роботи, щойно техніка китайського виробництва досягне такого співвідношення ціна-потужність, що затопити Землю на екрані зможе кожен школяр на звичайному персональному комп'ютері.

 


Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
28 травня
logo
logo

Кайлі Міноуґ (54)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru