Трон: Спадок (Tron: Legacy)
poster
Режисер: Джозеф Косінскі
Сценарій: Адам Горовіц, Річард Джефферіс
Актори: Олівія Вайлд, Майкл Шин, Джефф Брідждес, Джон Гарт, Ґарретт Гедлунд, Джеймс Фрейн, Брюс Бокслейтнер, Яя ДаКоста, Серінда Свон, Бо Ґарретт, Брендон Джей МакЛарен
Виробництво студії: LivePlanet, Walt Disney Productions (США)
Рейтинг (MPAA): -
Прем'єра в світі: 15.12.2010
Прем'єра в Україні: 30.12.2010
Кінопрокатник в Україні: B&H

Через двадцять вісім років світ побачив продовження видовищного фантастичного фільму, який задовго до появи хоч чогось схожого на сучасні комп'ютерні спецефекти, вразив глядачів, чим "народив" не одного "айтішника". Сему - сину вкотре зниклого в комп'ютерній програмі Кевіна Флінна, головного героя першої частини, давній партнер батька передає ключі від старого офісу, де той знаходить старий термінал, який досі працює і затягує Сема в той самий світ, що полонив його батька. 

 

Найбільш завзяті ...пророкують, що вже недалеко той день, коли зникнуть 
звичайні книги, газети і журнали. Натомість кожна людина буде носити з собою 
«електронний» блокнот, що представляє собою комбінацію плоского дисплея 
з мініатюрним радіопередавачем...і перебуваючи в будь-якому місці на нашій 
планеті, викликати з гігантських комп'ютерних баз даних, пов'язаних в мережі, 
будь-які тексти, зображення (в тому числі і динамічні), які й замінять не тільки 
сучасні книги, журнали і газети, а й сучасні телевізори.

Ці пророчі слова написав в своїй доповіді видатний кібернетик Глушков майже перед своєю смертю в далекому 1982 році, коли про такі технології, як бездротовий комп'ютерний зв'язок чи КПК могли писати лише фантасти. Того ж 1982 року на ринок вийшов новий носій інформації - компакт-диск, а на полицях магазинів з'явились комп'ютери ZX Spectrum, котрі забезпечили шалений стрибок в області інформатизації звичайного населення. Підбив підсумок року відомий журнал "Тайм", який вперше за всю свою історію обрав "героєм року" не якогось видатного діяча, а "Персональний комп'ютер" - під фанфари і барабани людство вступило в нову еру своєї історії - комп'ютерну. Нічого дивного, що в атмосфері такого захвату від нових здобудків IT-індустрії з'являлись і відповідні медійні продукти, які пророкували фантастичне майбутнє "всередині машини" і один з них набув справді культового статусу - стрічка "Трон" про хакера, який потрапив всередину комп'ютера. Хоч "Трон" мав проблеми зі своїм простеньким сценарієм, а також ледь-ледь повернув в прокаті витрачені на себе кошти, хоч комп'ютерна графіка в ному була справді примітивна, а все інше створювалось за старими технологіями через ручне розфарбування - це все дрібниці для тих підлітків та дітей, очі яких загорілись бажанням творити цифровий світ. Можливість зазирнути, хоча б у фантазіях, в електронний Всесвіт змінила життя багатьох людей - зокрема президента найвідомішого в світі виробника 3D-анімації "Pixar" Джона Лассетера, котрий тепер сам займається вигадуванням "альтернативних реальностей", населених такими чудовими героями, що їм відповідники годі й шукати в реальному житті.

І ось пройшло майже три десятиліття, за які світ радикально змінився, в тому числі в галузях розвах та інформатики. Вже давно нікого не дивують як неймовірні у своїй достовірності спецефекти так і комунікатор в кишені, який забезпечує той самий, згаданий Глушковим, доступ до баз даних в будь-якій точці планети. Змінились і тогочасні фанати фільму, вони вже давно займаються облаштуванням сімейних гніздечок, а на вістря прогресу замість них вийшло нове покоління, яке навчалося в школах за комп'ютерами в тисячі раз потужнішими за ті, що на них робили триста мегабайт спецефектів до першого "Трону". Мабуть є своя логіка в тому, щоб з'явилось продовження - як подарунок старим фанатам перед виходом на пенсію, як привітання новим перед вступом в доросле життя і як черговий підсумок, адже технічно-комп'ютерна ера закінчується, гонитва за мегагерцами припинилась і на перший план виходять все хитромудріші і розумніші програми, і з врахуванням цього нема нічого дивного в тому, що сценаристи побудували сюжет на появі у всесвіті "Трону" своєрідної еволюції, программ, що можуть розвиватись самостійно. Звісно, в сценарії знайшли місце свої недоліки, наприклад досить недоладно завершена історія "життя" захисної программи Трон, та й критики обов'язково припишуть ще цілу купу зауважень щодо його невибагливості і вторинності - зараз надзвичайно модно сваритися на видовищні спецефекти і скаржитися на відсутність глибокої драматургії, навіть якщо мова йде про підлітковий бойовик від компанії "Дісней". Не зважайте на таких, панове - це в них говорить неусвідомлена заздрість від того, що цифровий світ для них незрозумілий, а саме в ньому проходять майже всі події світу. 

Насправді в "Троні" дуже помітно бажання авторів догодити всім. Для фанатів першої частини було бережно перенесено і осучаснено основні риси комп'ютерного світу, для підлітків та дітей - сюжет закручено так, щоб дія не припинялась ані на хвилину, для їх батьків - додано моральну проблематику стосунків дорослих та їх нащадків. Для хлопців - приваблива Олівія Вайлд, якій надзвичайно пасує коротка зачіска, для дівчат - симпатичний Ґаррет Гедлунд, який ще не так давно зображав в фільмі "Троя" Патрокла, коханця непереможного Ахілла. Не можна також не згадати чудове звукове оформлення фільму, повністю написане знаменитими діджеями Daft Punk, і не відмітити реверанс всій "комп'ютерній тусовці", яка зазвичай сміється з інтерфейсів в голлівудських фільмах - цього разу в кадр потрапив їх улюблений Unix. Це справді була ризикована спроба - ганятись за стількома зайцями одночасно, але результат вийшов, на мою думку, цілком вартий уваги. Звісно, його не назвеш повністю ідеальним, але як абсолютно вірно зауважує один з головних героїв фільму: ідеал - це смерть, а життя завжди недосконале. Шкода лише, що цілком заслужений успіх фільму вже штовхнув кінобізнесменів на "видоювання" теми до останку - ними озвучені плани не лише на третю частину, яка має вийти за два роки, а й на цілий серіал, який навряд чи витримає високий рівень, встановлений "Спадком" і особисто мені буде дуже неприємно втратити ще один фантастичний всесвіт, як це вже сталося з всесвітом "Термінатора". Краще було б побачити третю частину ще років за двадцять - наприклад в голографічному кінотеатрі з повним зануренням в сюжет. Поки що ж залишається порекомендувати не пошкодувати трохи грошей і, при бажанні, переглядати "Трон: Спадок" в IMAX. щоб в повній мірі оцінити роботу сучасних майстрів зі спецефектів та музики. 

 


Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Сподобалась стаття.

Написав TNTU,
Дата Неділя, 17 березня 2019 Час 13:52

 1 
Сторінка 1 of 1 ( 1 Коментарі читачів )
Іменинники
1 грудня
logo
logo

Вуді Аллен (86)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru