Принц Персії: Піски часу (Prince of Persia: The sands of time)
Режисер: Майк Невелл
Сценарій: Даґ Міро, Карло Бернард
Актори: Джейк Джиленгаал, Ґемма Артертон, Бен Кінґслі, Альфред Моліна, Тобі Кеббелл, Амбіка Джойс
Виробництво студії: Jerry Bruckheimer Films, Walt Disney Pictures (США)
Рейтинг (MPAA): PG-13
Прем'єра в світі: 26.05.2010
Прем'єра в Україні: 03.06.2010
Кінопрокатник в Україні: B&H

Чергова екранізація однієї з популярних відеоігор - персидський принц Дастан разом з принцесою Таміною повинні зупинити злого візира Нізама, який за допомогою магічних артефактів зібрався заволодіти всім світом.

 

На другий же день після того, як стало зрозуміло, що "Пірати Карибського моря" зірвали величезний джекпот головний чародій Голлівуду Джеррі Брукгаймер став думати, що б його ще такого розкрутити - адже "фабрика мрій" не здатна довго підтримувати життя в своїх творіннях, що в майбутньому і довели продовження головного його касового успіху. Дивовижним чином успіх "Прокляття Чорної перлини" на екранах кінотеатрів співпав з іншим успіхом, на екранах комп'ютерів - геймери всіх вікових категорій та країн завзято "рубались" в "перезавантаження" давньої іграшки "Принц Персії". В часи чорно-білих моніторів перші версії гри вражали графікою, заради якої автор гри оцифровував рухи свого брата, новітня ж версія перейшла в повне 3D та набула "консольного" керування героєм, ледь не кожен рух якого виглядав на екранах моніторів та телевізорів кінематографічним дивом. Таким чином завдяки іграшці спецефекти навіть не треба було продумувати, залишилось вигадати більш-менш логічний сюжет, який би затримав глядача перед екраном на дві години без наявності в руках джойстика - і можна підраховувати прибутки. До того ж на відміну від DooM чи Mortal Kombat новий "Принц Персії" хоч і був популярним та все ж власного культу серед молодих гравців не набув, а тому завдяння полегшувалось відсутністю досить численної категорії, яка буде з підвищеною прискіпливістю оцінювати стрічку - просто ідеальний варіант для продюсера розважального блокбастера. Та попри це від моменту купівлі прав на екранізацію до виходу на екрани пройшло цілих шість років, під час яких змінювались режисери, сценаристи і навіть виконавці головних ролей - зокрема більш-менш "автентичні" Рітік Рошан, Рей-Філіп Сантос та Голшифт Фарахані вибули зі знімального процесу з різних причин, і їх довелося замінити європейцями Джейком Джиленхаалом, Тобі Кеббелом та Джеммою Артертон, через що фільм став нагадувати про Персію виключно декораціями. Однак фільм все ж таки було знято і він потрапив на наші екрани - а разом з ним, ніби під дією якоїсь магії, встановилась відповідна погода, від якої дуже добре ховатися в прохолодних залах кінотеатрів.

Аби убезпечити себе від фінансових негараздів та охопити якомога більшу аудиторію Джеррі довелось вивести проект в рейтингову категорію, яка б дозволяла перегляд навіть з дітьми дошкільного віку - тому при його створенні все працювало саме на те, щоб в результаті отримати цікавий дитячий кіноатракціон. Для цього на посаду режисера Майк Ньюел, котрий працював над "Гаррі Поттером та келихом Вогню", та сценарист таких же дитячих "Брудних танців-2" Боаз Якін - очевидно, що перед ними поставили задачу мінімізувати негативи на зразок крові та еротичних сцен, та додати більше драйву. Автори фільму прислухались до умов завдання, тож фільм вийшов абсолютно безкровним і надзвичайно цнотливим, в той же час драйвом схожим на карусель - події та другорядні герої змінюють один одного настільки швидко, що дві години пролітають з тривалістю короткометражного мультфільма. Це, звісно, краще нудного пафосу попереднього творіння Брукгаймера "Скарби нації-2", але за нерозкритістю чудових образів шейха Амара в захоплюючому виконанні Альфреда Моліни та головного асасина відверто шкодуєш. В той же час колишній ковбой Джейк Джилленхаал виявився не настільки поганим принцем, як того багато хто очікував - хоч роль у нього абсолютно шаблонна, та становище рятує головне відкриття Голлівуду на ниві трюків під назвою "паркур". Завдяки цьому новому виду спорту Джейк виглядає вельми переконливо, коли бігає по стінам та дахам, на відміну від сера Бена Кінгслі - його роль не збагатили абсолютно нічим, тому в якості головного падлюки фільму він виглядав стереотипно і передбачувано. Ну а всі інші дев'яносто відсотків фільму були створені спеціалістами з комп'ютерних ефектів та каскадерами, і за цю гарну роботу їм можна подякувати: літній блокбастер вийшов хай і не такий геніально вражаючим, як "Прокляття Чорної Перлини", але досить якісним, якби віддати йому дві години свого часу - хоч з друзями, хоч зі своїми дітьми.

 


Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
1 грудня
logo
logo

Вуді Аллен (86)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru