Робін Гуд (Robin Hood)
Режисер: Рідлі Скотт
Сценарій: Браян Гелґеленд
Актори: Рассел Кроу, Марк Стронґ, Метт'ю Макфейден, Кейт Бланшетт, Кевін Дюран, Денні Г'юстон, Вільям Гарт
Виробництво студії: Universal Pictures, Imagine Entertainment, Relativity Media, Scott Free Productions (США, Великобританія)
Рейтинг (MPAA): PG-13
Прем'єра в світі: 13.05.2010
Прем'єра в Україні: 13.05.2010
Кінопрокатник в Україні: B&H

Чергова картина в нескінченному ряду екранізацій історії Робіна Локслі, відомого лучника та благородного розбійника - тепер від майстра середньовічних батальних фільмів Рідлі Скота. Фольклорний герой залишається, та акцент зміщується від боротьби з багатими за бідних в бік війни з норманськими загарбниками.

Хто щастя зичить бідакам і волелюбний сам,
Сідайте в коло — розповім про Робін Гуда вам.
Він за найкращих друзів мав знедолених усіх,
А багачів на смерть лякав його мисливський ріг.
Тринадцять літ Роб славно жив у лісовій глуші.
Розбійник долею він був і лицар — у душі.


Хто ж не знає цих чи якихось інших рядків про "найрозкрученішого" героя усіх часів та народів - британського грабіжника з Шервудського лісу. Завдяки сотням книжок та десяткам кінофільмів його ім'я звучало в усіх дитячих іграх, де брали участь лук і стріли, а книжки та платівки заслуховувались і зачитувались до дірок. Попри те, що він, найімовірніше, взагалі не існував чи принаймні не в ті часи, не в тому місці і взагалі був зовсім вже не таким героїчним, образ Робіна вже давно заступив свого можливого історичного прототипа і перетворився на міф, ставши в один ряд з героями грецьких міфів та слов'янських дум - люди люблять захисників принципу "ділитись з ближнім" і не надто прихильні до багатіїв. Враховуючи кількість різноманітних екранізацій життя "пана в капюшоні", внести щось нове притримуючись героїчно-міфічного сюжету було б складно - особливо після майже ідеального Кевіна Костнера у фільмі Кевіна Рейнолдса. Тому найпопулярніший творець кінострічок про стародавню епоху Рідлі Скот навіть і не збирався творити ще одну звичайну адаптацію середньовічних балад для широкого екрану. Винахідник молодих ковалів, які перемагають могутнього Саладіна, пішов цього разу ще далі, аніж в "Ганнібалі" та "Царстві небесному" - він вигадав початок історії Робіна Локслі.

В принципі в такому підході нічого поганого нема: по-перше митець має право на власну думку, по-друге в Голлівуді зараз популярне розвінчання міфів і приведення їх у відповідність до реального життя. Але все ж загальноприйнятим вважається залишати від першоджерела хоч якісь деталі. Та пан Скот вирішив, що він не обтяжений зобов'язанням перед кимось і створив всю історію "від зворотнього". Робін Локслі став не Робіном, а Робертом, Робін-майбутній-Гуд перетворився на Робіна Лонгстрайда, а леді Меріон взяла до рук граблі і заходилась сіяти горох. І взагалі головний герой ніякий не благородний розбійник, а звичайнісінький солдат-дезертир, який випадково наштовхнувся на труп справжнього дворянина - "Історія лицаря", та й годі. Останнім штрихом до образу є те, що протягом всього фільму знаменитий лучник Робін Гуд стріляє аж цілих два рази. Одним словом - повний відхід від "заштампованих шаблонів образу". Та намагаючись продемонструвати оригінальність Скот потрапив в пастку інших шаблонів - чи не гірших за трико і срібну стрілу.

По-перше фільм надзвичайно довгий. Приблизно половину з його тривалості можна було б викинути без жодної втрати, та очевидно відомий любов'ю до епічних саг Рідлі дещо захопився процесом і втратив почуття міри. Адже цього разу в стрічці нема ані розмаху Римскої імперії, ані шаленого життя Єрусалима, тож дивитись дві з половиною години просто нема на що - за всієї поваги до Расела Кроу одного його обличчя на екрані замало для "п'єси в двох актах". По-друге - взаємопорозуміння з акторами це, звісно, добре, але коли ти знімаєш вже п'яту стрічку з одним і тим же актором, та ще й майже в однакових ролях - це починає просто набридати. Здається навіть самому Кроу набила оскомини роль середньовічного супергероя, який втрачає все і починає мститися, та його щось втримує в цьом амплуа, хоча демонструвати якісь нові відтінки акторської гри він при цьому відмовляється категорично. Те ж саме можна сказати про Кейт Бланшет, яка знову повернулась під маску гнаної незгодами Єлизавети Тюдор. В результаті задовольнятись доводиться лише епізодичними ролями молодого і надзвичайно популярного останнім часом Марка Стронга, та вісімдесятирічного Макса фон Сюдова, котрий чудово демонструє, що вік таланту не заважає. Але і цього для двох годин замало. А більше нічого в фільмі нема - навіть Велика Фінальна Битва вийшла такою жалюгідною, та ще й смішною своїми човнами в стилі "Висадка в Нормандії", що її не висміяв хіба що лінивий. Які б там гарні наміри не були у Рідлі Скота стосовно зображення того, як Робін став Гудом - але такого не заслужив ані міфічний герої, ані ми, глядачі. 

 


Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Ваш коментар:Робін Гуд (Robin Hood) ...

Наберіть свій коментар нижче

(обов'язкове поле)

(обов'язкове поле)

Ваш email не буде опубліковано на сайті, він буде відомий лише адміністратору блога
Іменинники
19 червня
logo
logo

Кетлін Тернер (67)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru