Надто крута для тебе (She's Out of My League)
Режисер: Джим Філд Сміт
Сценарій: Шон Ендерс, Джон Морріс
Актори: Майк Воґел, Джей Барушель, Крістен Ріттер
Виробництво студії: Paramount Pictures (США)
Рейтинг (MPAA): R
Прем'єра в світі: 11.03.2010
Прем'єра в Україні: 01.04.2010
Кінопрокатник в Україні: B&H

Офіцер транспортної охорони аеропорту Кірк - людина не з самими великими запитами до життя та й взагалі доволі нерішучий чоловік. Його навіть подружка кинула, хоча саме вона з нього знущалась весь час їх знайомства. І ось одного дня він зустрічає ідеал жінки - Моллі. Та чи зможе він її завоювати, здолавши в першу чергу свою нерішучість і залежність від порад рідних і близьких, які лише погіршують становище?

 

 

В кожному класі школи завжди були представники кількох груп школярів, які свого часу так влучно перелічила героїня Ліззі Каплан у фільмі "Погані дівчиська": спортсмени, ботаніки і таке інше. Були свої "баунті" - надзвичайно стильні і гарні дівчата із заможних родин, були свої невдахи, над якими всі знущались і сміялись. І, мабуть, не було жодного невдахи, який би потай не мріяв про дві речі - натовкти пику головному спортсмену класу і погуляти з головною красунею. Шкільне навчання закінчується, а цей поділ переходить в доросле життя, де знаходиться місце і спортсменам, і акулам бізнесу, і супермоделям. Ну і звісно невдахам, щоправда їх мрії з роками стають все менш романтичними. Головний герой стрічки Кірк - якраз подібний невдаха, і друзі у нього такі ж лузери. Життя у них мало відрізняється від шкільного, хіба що за виключенням закидання їх спортсменами в дівочу роздягальню без штанів. Та от доля зіштовхує суперсексуальну Моллі з невдахою Кірком - і виявляється, що навіть такі союзи інколи можливі, адже дівчатам далеко не завжди подобається домінування "сильного самця", інколи хочеться ніжної романтики, та й материнський інстинкт, мабуть, трішки дається взнаки. От тільки довго доглядати за чоловіком-невдахою навряд чи захочеться хоч супермоделі, хоч домогосподарці.

Споглядаючи за останніми досягненнями жанру "молодіжних комедій" можна зробити висновок, що ця гора народила свого часу мишу, яка тепер її майже з'їла, а звуть мишу "лузерські комедії". Враховуючи кількість кінофільмів такого типу, їх вже цілком можна вважати окремим жанром зі своїми законами. Щоправда вони дещо відрізняються від свого предка - "Американського пирога", але ненабагато. Головні ознаки - герой-невдаха, який викликає змішану гаму почуттів від жалю до огиди, купа нещасть, які на нього сиплються, і абсолютно нереальний щасливий кінець. Та коли перший "пиріг" свого часу був все ж хоч трохи романтичним і навіть в дечому повчальним, то інші частини символізували весь рух цього жанру, повільно скочуючись до цукерок з собачого лайна, викликаючи цілком природні рефлекси, які жодним чином не асоціюються ані з романтикою, ані з комедіюєю. "Надто крута" за цією "пироговою" шкалою однозначно знаходиться біля третьої частини - найкраще це видно наприкінці, коли гумор сценаристів досягає своєї кульмінації в сцені з голінням яєчок головного героя його кращим другом - це справжня окраса усього фільму і його головна характеристика. Більше нічого стрічка запропонувати не може - ані привабливих героїв, з якими б хотілося відчувати хоч щось спільне, ані цікавих діалогів чи хоч якоїсь акторської гри - звичайний собі низькопробний підлітковий "треш" для лузерів зі спробами їх переконати в тому, що якими б вони огидно-бридкими не були, та і на них чекає принцеса. Може їм і приємно, та надто вже непереконливо - мабуть це єдине, що нинішній кінематограф може запропонувати невдахам.

 


Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

А навіщо їх якось 'називати'? Що до 'героїв Джейсона Біггса та Шона Вільяма Скотта', то, нагадаю, що у останній серії 'пирогів' перший одружився і то вельми вдало з огляду на, скажімо так, 'середній нормальний рівень', гм, українських подружжь. :) А другий - врятував це весілля за допомогою цілої юрби своїх друзів. Знаєте, я ото таки не проти бути таким 'невдахою', як згадані герої.

А що до 'дрібних непорозумінь'? Ну, звісно ж: пересічне життя 'нормальної людини' нікому цікаве не буде. Але хто тоді 'невдахи' - 'нормальні люди' чи 'ненормальні герої'?

Написав The Lex,
Дата Субота, 29 травня 2010 Час 21:39

===Щось я не пригадую, щоб герої 'Пирогів' були хоч трохи там 'лузерами'.

А як пропонуєте ще назвати героїв Джейсона Біггса та Шона Вільяма Скотта? :)

Написав VJ,
Дата Понеділок, 17 травня 2010 Час 09:34

Щось я не пригадую, щоб герої 'Пирогів' були хоч трохи там 'лузерами'. У першому так точно - звичайнісінькі собі школярі.

Написав The Lex,
Дата Вівторок, 11 травня 2010 Час 18:23

 1 
Сторінка 1 of 1 ( 3 Коментарі читачів )
Іменинники
1 грудня
logo
logo

Вуді Аллен (86)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru