Надто крута для тебе (She's Out of My League)
Режисер: Джим Філд Сміт
Сценарій: Шон Ендерс, Джон Морріс
Актори: Майк Воґел, Джей Барушель, Крістен Ріттер
Виробництво студії: Paramount Pictures (США)
Рейтинг (MPAA): R
Прем'єра в світі: 11.03.2010
Прем'єра в Україні: 01.04.2010
Кінопрокатник в Україні: B&H

Офіцер транспортної охорони аеропорту Кірк - людина не з самими великими запитами до життя та й взагалі доволі нерішучий чоловік. Його навіть подружка кинула, хоча саме вона з нього знущалась весь час їх знайомства. І ось одного дня він зустрічає ідеал жінки - Моллі. Та чи зможе він її завоювати, здолавши в першу чергу свою нерішучість і залежність від порад рідних і близьких, які лише погіршують становище?

 

 

В кожному класі школи завжди були представники кількох груп школярів, які свого часу так влучно перелічила героїня Ліззі Каплан у фільмі "Погані дівчиська": спортсмени, ботаніки і таке інше. Були свої "баунті" - надзвичайно стильні і гарні дівчата із заможних родин, були свої невдахи, над якими всі знущались і сміялись. І, мабуть, не було жодного невдахи, який би потай не мріяв про дві речі - натовкти пику головному спортсмену класу і погуляти з головною красунею. Шкільне навчання закінчується, а цей поділ переходить в доросле життя, де знаходиться місце і спортсменам, і акулам бізнесу, і супермоделям. Ну і звісно невдахам, щоправда їх мрії з роками стають все менш романтичними. Головний герой стрічки Кірк - якраз подібний невдаха, і друзі у нього такі ж лузери. Життя у них мало відрізняється від шкільного, хіба що за виключенням закидання їх спортсменами в дівочу роздягальню без штанів. Та от доля зіштовхує суперсексуальну Моллі з невдахою Кірком - і виявляється, що навіть такі союзи інколи можливі, адже дівчатам далеко не завжди подобається домінування "сильного самця", інколи хочеться ніжної романтики, та й материнський інстинкт, мабуть, трішки дається взнаки. От тільки довго доглядати за чоловіком-невдахою навряд чи захочеться хоч супермоделі, хоч домогосподарці.

Споглядаючи за останніми досягненнями жанру "молодіжних комедій" можна зробити висновок, що ця гора народила свого часу мишу, яка тепер її майже з'їла, а звуть мишу "лузерські комедії". Враховуючи кількість кінофільмів такого типу, їх вже цілком можна вважати окремим жанром зі своїми законами. Щоправда вони дещо відрізняються від свого предка - "Американського пирога", але ненабагато. Головні ознаки - герой-невдаха, який викликає змішану гаму почуттів від жалю до огиди, купа нещасть, які на нього сиплються, і абсолютно нереальний щасливий кінець. Та коли перший "пиріг" свого часу був все ж хоч трохи романтичним і навіть в дечому повчальним, то інші частини символізували весь рух цього жанру, повільно скочуючись до цукерок з собачого лайна, викликаючи цілком природні рефлекси, які жодним чином не асоціюються ані з романтикою, ані з комедіюєю. "Надто крута" за цією "пироговою" шкалою однозначно знаходиться біля третьої частини - найкраще це видно наприкінці, коли гумор сценаристів досягає своєї кульмінації в сцені з голінням яєчок головного героя його кращим другом - це справжня окраса усього фільму і його головна характеристика. Більше нічого стрічка запропонувати не може - ані привабливих героїв, з якими б хотілося відчувати хоч щось спільне, ані цікавих діалогів чи хоч якоїсь акторської гри - звичайний собі низькопробний підлітковий "треш" для лузерів зі спробами їх переконати в тому, що якими б вони огидно-бридкими не були, та і на них чекає принцеса. Може їм і приємно, та надто вже непереконливо - мабуть це єдине, що нинішній кінематограф може запропонувати невдахам.

 


Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Ваш коментар:Надто крута для теб... ...

Наберіть свій коментар нижче

(обов'язкове поле)

(обов'язкове поле)

Ваш email не буде опубліковано на сайті, він буде відомий лише адміністратору блога
А навіщо їх якось 'називати'? Що до 'героїв Джейсона Біггса та Шона Вільяма Скотта', то, нагадаю, що у останній серії 'пирогів' перший одружився і то вельми вдало з огляду на, скажімо так, 'середній нормальний рівень', гм, українських подружжь. :) А другий - врятував це весілля за допомогою цілої юрби своїх друзів. Знаєте, я ото таки не проти бути таким 'невдахою', як згадані герої.

А що до 'дрібних непорозумінь'? Ну, звісно ж: пересічне життя 'нормальної людини' нікому цікаве не буде. Але хто тоді 'невдахи' - 'нормальні люди' чи 'ненормальні герої'?

Написав The Lex,
Дата Субота, 29 травня 2010 Час 21:39

===Щось я не пригадую, щоб герої 'Пирогів' були хоч трохи там 'лузерами'.

А як пропонуєте ще назвати героїв Джейсона Біггса та Шона Вільяма Скотта? :)

Написав VJ,
Дата Понеділок, 17 травня 2010 Час 09:34

Щось я не пригадую, щоб герої 'Пирогів' були хоч трохи там 'лузерами'. У першому так точно - звичайнісінькі собі школярі.

Написав The Lex,
Дата Вівторок, 11 травня 2010 Час 18:23

 1 
Сторінка 1 of 1 ( 3 Коментарі читачів )
Іменинники
21 лютого
logo
logo

Еллен Пейдж (33)
logo
logo

Дженніфер Лав Хевітт (41)
logo
logo

Вільям Болдвін (57)
logo
logo

Алан Рікман (74)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru