Початок (Inception)
Режисер: Крістофер Нолан
Сценарій: Крістофер Нолан
Актори: Леонардо ДіКапріо, Кен Ватанабе, Джозеф Ґордон-Леві, Маріон Коттільяр, Еллен Пейдж, Том Гарді, Кілліан Мерфі, Том Беренґер, Майкл Кейн, Лукас Гаас, Тогору Масамуне
Виробництво студії: Warner Bros. Pictures, Legendary Pictures, Syncopy (США, Великобританія)
Рейтинг (MPAA):
Прем'єра в світі: 14.07.2010
Прем'єра в Україні: 22.07.2010
Кінопрокатник в Україні: Кіноманія

Нова стрічка автора Темного лицаря (The Dark Knight) Крістофера Нолана: головний герой Кобб у виконанні Лео ді Капріо заробляє на життя викраданням прихованих думок, ідей та таємниць під час сну їх власників. - штучного сну, який створює він з підручними і де можливі будь-які фантастичні мрії Замовник на останню його роботу - поставив надзвичайно складну задачу, вирішення якої є дуже небезпечним для виконавця, але в разі успіху Кобб отримає очищення свого імені та безпеку, що дасть йому змогу повернутись до дітей.

Сон – надзвичайно цікава, але досі недосліджена остаточно науковцями штука. Сни можуть за кілька хвилин викинути людину в інший світ і змусити проіснувати там цілий тиждень, в них можливі будь-які нереальні в звичайному житті речі, зрештою сни сняться усім людям без винятку – грішним і праведним, інтелектуалам і бандитам. А ще сном можна керувати и користуватись – як для невинних жартів, так і для злочинних намірів. Тож у фільмі сучасного мага комерційного кінематографу Крістофера Нолана від фантастики лише одне – технологія винайдення колективного сну, який може бачити кілька людей одночасно. Але на цій фантастичній ідеї Нолан побудував просто грандіозну суміш жанрів, кожен з яких в фільмі переданий маленьким шедевром.

Взагалі, за життя Нолана вже починаєш переживати. Людина з десятьма роками професійної кінематографічної кар’єри, яка створила всього сім стрічок, та при цьому п’ять з них посіли високі місця в знаменитому рейтингу «ТОП-250 IMDB», одна зібрала більше мільярда доларів і «перезавантажила» кіносеріал про Бетмена так, що він став не лише комерційно прибутковим, а й осипаним схвальними оцінками критиків – заздрості менш талановитих і успішних колег-конкурентів, мабуть, немає меж. При цьому Крістофер однаково успішно працює в різних жанрах – фантастичного «коміксового» бойовика, поліцейської драми, психологічного трилера. Заради давно, ще в підлітковому віці задуманого проекту, Нолан забажав відкласти наступну серію «бетменіани» - і компанія пішла йому назустріч, бо за роки зйомок фільмів по коміксах та чужих книжках він перетворився навіть не на золоту, а на діамантову курку. Зате кіномани вже й призабули, яким геніальним вийшов «Пам'ятай», знятий на початку тисячоліття за сценарієм братів Ноланів та на мізерні кошти - і тільки тепер, коли у Крістофера з’явились і час, і гроші, і купа зв’язків серед голлівудських зірок та ще й можливість самому писати сценарій - можна сказати, що він розвернувся в повну силу.

Можна пригадати, як сильно деякі критики сварили Нолана за розщеплення одного поняття «головний герой» на кілька персонажів в славнозвісному «Темному лицарі» - та справа в тім, що їм просто занадто забив баки ярлик «комікс», наліплений на фільм від самого початку і вони не змогли зрозуміти, що Крістофер вивів окремого героя для кожного з жанрів, які напхав в один фільм – драму, трагедію, трилер, бойовик. Над «Початком» такого «дамоклевого меча» не висіло, оскільки він весь від самого початку і до кінця продукт зусиль режисера і тепер жанри проступили більш чітко. В сюжеті наявна і фантастична ідея «множинності реальностей, в яких не можна визначити справжню», і класична «кримінальна афера», і драма стосунків двох закоханих людей, один з яких досить безкомпромісно поводить себе з іншим, і бойовик з елементами, перед якими тьмяніє навіть знаменита «Матриця» (яка теж не цуралась ідеї кількох рівнів реальності), і навіть трилер внутрішнього, спустошеного власною помилкою світу головного героя.

Спостерігати за тим, як ці грані одного кінематографічного діаманту ідеально підібрані та відшліфовані – справжнє задоволення для інтелекту та очей. Крістофер майстерно переводить увагу глядача, яка не встигає стомлюватись чи нудитись, з розкриття деталей спланованого головним героєм «снозлочину» на неймовірну реалізацію можливостей людини уві сні, з бойових сцен відразу в трьох площинах на мистецьки оформлену сцену суперництва Аріадни з «фатальною жінкою» Мел (до речі, чудовий підбір акторів також варто віднести до заслуг Нолана). Хоча яке там суперництво – в тому, як моментально і стовідсотково придушує своєю силою підлітка доросла, в самому розквіті краси, жінка так і бачиш іронічну посмішку митця над сучасними кіногероїнями-тінейджерами. А як підібрана музика, як вивірено монтаж, котрий справді змушує серце битись повільніше в моменти призупинення подій в одному з рівнів сну і завдяки якому майже не відчувається гігантська, як на блокбастер, тривалість в дві з половиною години – це все можна обговорювати довго, і я не сумніваюсь, що саме так і станеться, адже  Нолан підкинув людству справжній шедевр комерційного кіно, який будуть розбирати на деталі ще не один місяць. Тому, на мою думку,  навряд чи варто пропустити нагоду ознайомитись з цією майстерно створеною картиною.

 


Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
28 травня
logo
logo

Кайлі Міноуґ (54)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru