Початок (Inception)
Режисер: Крістофер Нолан
Сценарій: Крістофер Нолан
Актори: Леонардо ДіКапріо, Кен Ватанабе, Джозеф Ґордон-Леві, Маріон Коттільяр, Еллен Пейдж, Том Гарді, Кілліан Мерфі, Том Беренґер, Майкл Кейн, Лукас Гаас, Тогору Масамуне
Виробництво студії: Warner Bros. Pictures, Legendary Pictures, Syncopy (США, Великобританія)
Рейтинг (MPAA):
Прем'єра в світі: 14.07.2010
Прем'єра в Україні: 22.07.2010
Кінопрокатник в Україні: Кіноманія

Нова стрічка автора Темного лицаря (The Dark Knight) Крістофера Нолана: головний герой Кобб у виконанні Лео ді Капріо заробляє на життя викраданням прихованих думок, ідей та таємниць під час сну їх власників. - штучного сну, який створює він з підручними і де можливі будь-які фантастичні мрії Замовник на останню його роботу - поставив надзвичайно складну задачу, вирішення якої є дуже небезпечним для виконавця, але в разі успіху Кобб отримає очищення свого імені та безпеку, що дасть йому змогу повернутись до дітей.

Сон – надзвичайно цікава, але досі недосліджена остаточно науковцями штука. Сни можуть за кілька хвилин викинути людину в інший світ і змусити проіснувати там цілий тиждень, в них можливі будь-які нереальні в звичайному житті речі, зрештою сни сняться усім людям без винятку – грішним і праведним, інтелектуалам і бандитам. А ще сном можна керувати и користуватись – як для невинних жартів, так і для злочинних намірів. Тож у фільмі сучасного мага комерційного кінематографу Крістофера Нолана від фантастики лише одне – технологія винайдення колективного сну, який може бачити кілька людей одночасно. Але на цій фантастичній ідеї Нолан побудував просто грандіозну суміш жанрів, кожен з яких в фільмі переданий маленьким шедевром.

Взагалі, за життя Нолана вже починаєш переживати. Людина з десятьма роками професійної кінематографічної кар’єри, яка створила всього сім стрічок, та при цьому п’ять з них посіли високі місця в знаменитому рейтингу «ТОП-250 IMDB», одна зібрала більше мільярда доларів і «перезавантажила» кіносеріал про Бетмена так, що він став не лише комерційно прибутковим, а й осипаним схвальними оцінками критиків – заздрості менш талановитих і успішних колег-конкурентів, мабуть, немає меж. При цьому Крістофер однаково успішно працює в різних жанрах – фантастичного «коміксового» бойовика, поліцейської драми, психологічного трилера. Заради давно, ще в підлітковому віці задуманого проекту, Нолан забажав відкласти наступну серію «бетменіани» - і компанія пішла йому назустріч, бо за роки зйомок фільмів по коміксах та чужих книжках він перетворився навіть не на золоту, а на діамантову курку. Зате кіномани вже й призабули, яким геніальним вийшов «Пам'ятай», знятий на початку тисячоліття за сценарієм братів Ноланів та на мізерні кошти - і тільки тепер, коли у Крістофера з’явились і час, і гроші, і купа зв’язків серед голлівудських зірок та ще й можливість самому писати сценарій - можна сказати, що він розвернувся в повну силу.

Можна пригадати, як сильно деякі критики сварили Нолана за розщеплення одного поняття «головний герой» на кілька персонажів в славнозвісному «Темному лицарі» - та справа в тім, що їм просто занадто забив баки ярлик «комікс», наліплений на фільм від самого початку і вони не змогли зрозуміти, що Крістофер вивів окремого героя для кожного з жанрів, які напхав в один фільм – драму, трагедію, трилер, бойовик. Над «Початком» такого «дамоклевого меча» не висіло, оскільки він весь від самого початку і до кінця продукт зусиль режисера і тепер жанри проступили більш чітко. В сюжеті наявна і фантастична ідея «множинності реальностей, в яких не можна визначити справжню», і класична «кримінальна афера», і драма стосунків двох закоханих людей, один з яких досить безкомпромісно поводить себе з іншим, і бойовик з елементами, перед якими тьмяніє навіть знаменита «Матриця» (яка теж не цуралась ідеї кількох рівнів реальності), і навіть трилер внутрішнього, спустошеного власною помилкою світу головного героя.

Спостерігати за тим, як ці грані одного кінематографічного діаманту ідеально підібрані та відшліфовані – справжнє задоволення для інтелекту та очей. Крістофер майстерно переводить увагу глядача, яка не встигає стомлюватись чи нудитись, з розкриття деталей спланованого головним героєм «снозлочину» на неймовірну реалізацію можливостей людини уві сні, з бойових сцен відразу в трьох площинах на мистецьки оформлену сцену суперництва Аріадни з «фатальною жінкою» Мел (до речі, чудовий підбір акторів також варто віднести до заслуг Нолана). Хоча яке там суперництво – в тому, як моментально і стовідсотково придушує своєю силою підлітка доросла, в самому розквіті краси, жінка так і бачиш іронічну посмішку митця над сучасними кіногероїнями-тінейджерами. А як підібрана музика, як вивірено монтаж, котрий справді змушує серце битись повільніше в моменти призупинення подій в одному з рівнів сну і завдяки якому майже не відчувається гігантська, як на блокбастер, тривалість в дві з половиною години – це все можна обговорювати довго, і я не сумніваюсь, що саме так і станеться, адже  Нолан підкинув людству справжній шедевр комерційного кіно, який будуть розбирати на деталі ще не один місяць. Тому, на мою думку,  навряд чи варто пропустити нагоду ознайомитись з цією майстерно створеною картиною.

 


Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Ваш коментар:Початок (Inception) ...

Наберіть свій коментар нижче

(обов'язкове поле)

(обов'язкове поле)

Ваш email не буде опубліковано на сайті, він буде відомий лише адміністратору блога
Іменинники
25 січня
logo
logo

Міа Кіршнер (47)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru