Однокласники (Grown Ups)
Режисер: Денніс Дуган
Сценарій: Адам Сендлер, Фред Вольф
Актори: Адам Сендлер, Стів Бушемі, Салма Хаєк, Марія Белло, Роб Шнайдер, Кріс Рок, Гері Б'юзі, Кевін Джеймс, Джеймі Чанг
Виробництво студії: Happy Madison Productions, Relativity Media (США)
Рейтинг (MPAA):
Прем'єра в світі: 25.06.2010
Прем'єра в Україні: 05.08.2010
Кінопрокатник в Україні: B&H

П'ятеро шкільних друзів вирішують провести разом вихідні на День Незалежності - та чи вийде з цього щось серйозне, адже пройшло цілих тридцять років відтоді, як вони сиділи за партами.

У кожного з нас свої враження про ті десять(одинадцять, дванадцять, чотирнадцять) років, які ми всі провели в закладах загальної освіти, по простому – в школах. Хтось вважає ці роки згаяними ледь не  на каторзі, куди його було відправлено ні за що, хтось до самої пенсії зберігає теплі спогади про дитячі ігри та регулярно зустрічається зі шкільними друзями. Втім, більшість обмежується зустрічами однокласників, які проходять раз на десять років – і зазвичай нема нічого веселого в зустрічі чужих одне одному людей, які оцінюють, хто на якій автівці приїхав, у кого яка дружина чи чоловік, та хто наскільки постарішав чи погладшав. Хоча і там бувають зустрічі тих, кого життя просто настільки закрутило у вир своїх подій, що вони не знаходили часу зустрітися з колишніми приятелями. Новий фільм від Адама Сендлера якраз про таких колишніх школярів – раніше друзів, а тепер розігнаних вітром змін по всьому світу дорослих чоловіків з черевцями, лисинками та купою дітей.

Взагалі на фільмах Сендлера вже стоїть своєрідна «торгова марка», за якою більшість характерних рис  стрічки можна передбачити навіть її не переглядаючи. І мова навіть не про те, що він останнім часом вже традиційно приймає участь в усіх аспектах створення фільмів зі своєю участю, зокрема «Однокласників» він не лише фінансував та писав для них сценарій, а й навіть склав одну з пісень для звукового оформлення – цим вже після «людини-оркестра» Родрігеса нікого не здивуєш. Просто Сендлер з роками викохав в собі доволі специфічний стиль гумору, який, втім, знайшов свою вузьку нішу – тож побачивши на афіші його ім’я вже заздалегідь можна сказати, що в фільмі буде щонайменше два жарти з «метеоризмом», хтось обов’язково впаде обличчям в купку лайна і в кадрі буде наявна якась гидота на зразок великих прищів чи виразок, ну а гарніром виступлять жарти більш дрібного калібру – хтось сам себе підстрелить, обмочиться або принаймні якось хитромудро впаде. Причому цей арсенал абсолютно не залежить від жанру картини – буде це драма, чи комедія, чи бойовик. Отакий він жартівник – для невибагливої, передусім чоловічої публіки.

В «Однокласниках» все це теж є, а на додачу нещасного Роба Шнайдера Сендлер, як завжди, мучить найсильніше – цього разу його змусили весь фільм зображати кохання до шістдесятирічної хіпуватої бабці. А ще окрім Роба в цю стрічку Адам зібрав всю свою тісну компанію друзів – і Кріса Рока, і Кевіна Джеймса, і навіть Сальму Хаєк, щоправда вона вже занадто крута акторка для «жартів із душком», тому їй дісталась роль матусі-трудоголика. Через таку дружну компанію весь фільм скидається на домашнє відео на тему «як Сендлер відпочиває з друзями на вікенд» - ті, хто сам проводить так вихідні вже через десять хвилин зануриться в події на екрані, як в рідну стихію, тому стрічку можна гарантовано рекомендувати любителям пива, риболовлі, футболу та комедій Сендлера. Усім іншим адамовий гумор, найімовірніше, переб’є собою все моральне навантаження картини, яке там справді є. Щоправда оригінального в ньому мало, надто вже всі сюжетні звороти схожі на творіння іншого американського коміка – Вінса Вона, настільки схожі, що можна було б подумати, ніби Адам подивився «Тільки для закоханих» і вирішив, що вона занадто романтично-жіночна, тож було б непогано зняти те саме, тільки з чоловічого погляду. Втім, може це і непогано, чи принаймні справедливо, адже кожен має право на свою жанрову нішу на кіноринку, а вже яку для себе обирати – вирішуйте самі. 

 


Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
23 жовтня
logo
logo

Раян Рейнолдс (45)
logo
logo

Сем Реймі (62)
logo
logo

Енг Лі (67)
logo
logo

Сара Бернард
(1944 - 1923)

logo
logo

Філіп Кауфман (85)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru