Санктум (Sanctum)
posterРежисер: Алістер Ґрірсон
Сценарій: Джон Ґарвін, Ендрю Вайт
Актори: Річард Роксбурґ, Іоан Ґраффадд, Ріс Вейкфілд, Еліс Паркінсон, Ден Вайллі, Крістофер Бейкер
Виробництво студії: Sanctum Australia, Great Wight Productions/ Osford Films, Relativity Media, Universal Pictures, Wayfare Entertainment (США, Анстралія)
Рейтинг (MPAA): R
Прем'єра в світі: 03.02.2011
Прем'єра в Україні: -
Кінопрокатник в Україні: -

Після космосу нові технології в спецефектах зазвичай переходять під воду - творець "Аватара" Джеймс Кемерон виступив продюсером для 3D-версії наступного триллера Алістера Грірсона. Гурт дайверів, майстрів глибоководних мандрів по печерам, вирішує влаштувати тур по найдовшій підводній печері світу. Та на їх нещастя нагорі починається сильний шторм, через який герої опиняються в пастці і єдиний шанс вирватися з неї - спробувати пройти незвіданими лабіринтами в пошуках можливого виходу, рахуючи останні крихти припасів і останні батарейки для ліхтарів, та ночуючи в підводних гротах.

 

Як співав один добре відомий усім бард, пізнати людину можна лише якщо береш її з собою в гори - там в повній мірі розкривається внутрішня сутність кожного учасника експедиції. Випробування екстремальними умовами й справді давно відома штука - нею користувались ще тоді, коли зі зброї людина знала лише палицю. Втім, це лише в Радянському Союзі командні екстремальні види спорту обмежувались одним альпінізмом, нині ж для бажаючих перевірити своїх друзів є ціла купа можливостей це зробити - від банального банджі-джампінгу, тобто стрибків з мосту на великій гумці, до кейвдайвінгу, себто печерного підводного плавання. Власне про останній вид спорту і було знято фільм "Санктум" - про гурт дослідників-екстремалів, яких заблокувало в печері штормом, після чого єдиним шансом для порятунку у них лишився шлях вперед і вглиб. Знято стрічку було на гроші самого великого Кемерона, про що автори не забули згадати великими літерами на постері, хоча зазвичай такий хід свідчить лише про те, що більше ніким відомим стрічці похвалитись  нема ким. Так є і цього разу - справді, не вважати ж суперзіркою Іоанна Граффада, відомого поки що лише участю у "фантастичній четвірці". Та головним недоліком фільму є зовсім не відсутність гучних імен - коли усі півтори години проходять в темряві печери, яку лише зрідка освітлює промінь ліхтаря, акторській грі лишається дуже мало місця і з нею підібрана команда справилась досить непогано.

Насправді фільму дуже не вистачало талановитого сценариста, який би ці години пітьми зміг наповнити цікавими сюжетними ідеями. Сама стрічка знімалась на основі спогадів кількох професіоналів в підводному печерному плаванні, зокрема і самого сценариста, в її основу лягли і трагічні випадки, якими небезпечні види спорту просто переповнені. Зокрема Агнес Міловка - дівчина, котра виконувала всі трюки за двох героїнь жіночої статі, загинула в лютому 2011 року через несправність обладнання, тож чином "Санктум" можна розглядати і як присвячений їй фільм. Та різноманітних випадків, коли гинули кейвдайвери, сценаристу виявилось замало - всі ідеї щодо сюжету фільму обмежились випадковими смертями через несправність обладнання або невмілість героїв. Звісно, в екстремальних випадках не буває без жорстоких, але необхідних рішень - але чи потрібно було трьох героїв "змушувати" вмирати від рук своїх колег за принципом "загнаних коней пристрелюють"? Мені здається, що ні. В результаті глядач отримав зовмсім не напружену драму про людські стосунки, як це було задумано - принаймні сліди цього задуму проглядаються протягом усього фільму. Результатом став звичайний підлітковий трилер про людей в замкненому середовищі, такий собі печерний "Пункт призначення" - не настільки поганий, щоб відверто не радити витрачати на нього час, але й не настільки дивовижний, страшний чи цікавий, щоб радити його для обов'язкового перегляду.

 


Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
28 травня
logo
logo

Кайлі Міноуґ (54)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru