Таксі 4 (Taxi 4)
Режисер: Жерар Кравчик
Сценарій:
Актори: Жан-Кристоф Буве, Самі Насері, Фредерик Діфенталь, Бернар Фарсі, Емма Себерг, Едуар Монтут
Кінопрокатник в Україні:
Виробництво студії: ()
Рейтинг (в США):
Прем'єра в Україні: 06.03.2007

Даніель схиблений на швидкій їзді. Як ураган проноситься він звивистими вулицями Марселя на своєму могутньому звірові, що реве, лякаючи пасажирів і перехожих. Непідкупний поліцейський Емільєн знову примушує його допомогти з упійманням бандитів, що вислизають з рук поліції. Нові пригоди легендарної парочки – ще смішніші і ще більш непередбачувані!

Рецензія

Як говорить відомий анекдот - усі брати Шумахера пішли в таксисти. Стосовно Даніеля Моралеса цей жарт набуває буквального значення - Даніель просто народився з кермом в руках. Спочатку він гасав вулицями на скутері, розвозячи піцу, потім назбирав на скромне Пежо і подався в таксисти, періодично підвозячи пасажирів, що особливо сильно поспішають, в швидкісному режимі, від якого інколи навіть ламаються радари марсельської поліції. Щоправда одного разу він попався поліцейському на ім'я Емільєн, але вони стали друзями і з того часу Даніелю, крім його нового друга, вже нічого не загрожує.

Історія двох хлопців з Марселю - шибайголови-таксиста, та тупуватого жандарма, стала одним з найкасовіших фільмів Франції і, як це водиться в кінобізнесі, дала життя ще цілим двом продовженням та двом рімейкам. Правда вони, як це теж звичайно для сучасного кінематографу, були очевидно гіршими від першої, самої успішної частини. Не в останню чергу так на картину вплинула зміна режисера - від другої частини замість Жерара Піре створенням серіалу займається Жерар Кравчик, який в першій частині раз підмінив Піре, коли той потрапив до лікарні. Саме Піре, відомий своїми зйомками швидкісних перегонів та рекламними роликами спортивних авто, відповідальний за чудову візуальну частину і велику кількість гарних автодуелей між героями, що компенсувало деяку невибагливість сценарію. Але головну відповідальність за наростаюче погіршення серіалу особисто я покладаю на Бессона - незмінного сценариста усіх частин. У Люка є давно відомий недолік - йому приходять в голову гарні ідеї, на яких можна побудувати один чудовий фільм, але на продовження фантазії у нього просто не вистачає і він починає займатись відвертим плагіатом та самоплагіатом. А коли проект залишився ще й без Піре, з нього зникла основна суть - яскраві швидкісні перегони. На те, що залишилось, без сліз дивитись не можна, хай це і комедія - тонка французька іронія кудись зникла, залишився лише проамериканський, доволі посередній, гумор, головні герої у формі стали такими тупаками, що їхні вчинки ніяк не можна віднести до розряду смішних, лише інколи видно появу справді веселих ідей, але їх настільки мало, що фільми стали схожі не на французький автобан, а на рідну українську дорогу - кілька метрів рівної приємної їзди, а потім кілометрами одні ями та горбочки.
А найгірше те, що усі серії Бессон з Кравчиком почали робити по єдиному шаблону - і четверта частина не стала виключенням. Ті, хто бачив перші три, нічого нового не побачать - знову спочатку Даніель покатає когось на своїй улюбленій швидкості (минулого разу був Сталлоне, цього разу Джібріль Сіссе - один з найвідоміших нападаючих французької збірної), потім допоможе Емільєну та недолугому комісару, ідіотизм якого прогресує з кожною серією, упіймати чергову банду (вже були німці, японці та китайці, цього разу будуть бельгійці), яка знову буде грабувати марсельські банки (на щастя цього разу не в Марселі, а в Монако, але все одно, складається враження, що у злодіїв фантазії не вистачає якимось іншим чином порушити закон). Це все буде пересипано спробами розсмішити глядача, що, втім, вдається досить рідко, оскільки суть більшості жартів вже кілька раз було використано в попередніх серіях, а нові ідеї авторам не вдалося використати до ладу - я не розумію, як можна було так ганебно зіпсувати сюжетні лінії синів обох героїв, використавши їх всьго в трьох маленьких сценках, натомість ідіотизм комісара Жільбера зробити основою усього фільму, перетворивши "Таксі" на повний клон "Поліцейської академії".

Узагальнюючи - передбачувано, тому нудно і нецікаво, за винятком кількох моментів. Пане Бессон, може вже час замислитись над тим, що потрібно або закривати проект, або передати справу створення сценаріїв комусь іншому?

  
Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
4 серпня
logo
logo

Даніель Дае Кім (52)
logo
logo

Біллі Боб Торнтон (65)
logo
logo

Луїс Армстронг
(1901 - 1971)

logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru