Леді Кароліна Лем (Lady Caroline Lamb)
-Режисер: Роберт Болт
Сценарій: Роберт Болт
Актори: Сара Майлз, Джон Фінч, Річард Чемберлен, Джон Мілс, Лоуренс Олів'є
Виробництво студії: G.E.C.
Рейтинг (MPAA): PG
Прем'єра в світі: 23.12.1973
Прем'єра в Україні: -
Кінопрокатник в Україні: -

Біографічний фільм про британську аристократку Кароліну Лем з маленькою, але яскравою роллю сера Лоуренса Олів'є. Кароліна, донька графа і дружина прем'єр-міністра, вписала своє ім'я в історію досить неприємним чином - палким, шаленим до безумства коханням до відомого поета Байрона, яке зруйнувало життя всім її близьким і рідним, та зрештою і їй самій.

 

Кароліна, донька графа і дружина прем'єр-міністра, вписала своє ім'я в історію досить оригінальним, хоч і з сумними наслідками, чином - палким, шаленим до безумства коханням до лорда Байрона, яке зруйнувало життя всім її близьким і рідним, та зрештою і їй самій. Одружена у вісімнадцять років з віконтом Вільямом Лембом Кароліна спочатку справді любила чоловіка і народила йому за час досить тривалого шлюбу двох дітей. Та на жаль доля не була прихильна до подружжя - хлопчик народився психічно неповноцінним, а дівчинка померла відразу після пологів. Такий удар додався до поганого фізичного стану леді Лем, яка важко перенесла пологи, і почуття між нею та чоловіком охололи аж до звичайного співмешкання в одному будинку заради пристойності, прийнятої тоді в аристократичному суспільстві Британської імперії.

Але й ці тонкі ниточки, які тримали їх разом, розірвалися остаточно, коли молода Кароліна зустріла при дворі шалено популярного лорда Байрона. Палкі почуття, якими він спочатку їй відповідав, довели Кароліну до хворобливої залежності від майбутнього національного героя Греції і коли він награвся з її тілом та покинув заради наступної привабливої прихильниці, леді Лем почала переслідувати Байрона з маніакальною пристрастю. Десятки листів та безсоромне нав'язування дали цілком протилежний результат - Байрон почав ненавидіти Кароліну і навіть присвятив їй сповнений презирства вірш-відповідь "Пам'ятати тебе". Сама ж Кароліна, осоромлена перед усім світом, нелюба для чоловіка, котрому вона зламала успішну політичну кар'єру, та покинута батьками переїхала до Брокет-Холу, де провела залишок життя поступово вбиваючи себе алкоголем і опіумом. Останні роки вона присвятила написанню готичних романів, перший з яких розповідав про кохання, яке зруйнувало все її життя.

Ця стрічка стала одним з яскравих прикладів того, що інколи називають "впливом духів" - режисер і сценарист Роберт Болт вирішив обрати для свого дебюту досить невтішну історію про нещасливе кохання молодої аристократки до автора "Дона Жуана", яка зрештою згубила їх обох: вона померла, всіма зневажена і забута в сільській глибинці Британії, а він втік від її переслідувань на війну, де й загинув від лихоманки. Як тут не зробити парапсихологічні висновки - адже стрічку настільки нищівно розкритикували кінокритики за слабкий сценарій, погану гру акторів та історичну недостовірність, що п'ятидесятирічний дебютант так більше ніколи і не сів в крісло режисера. Навіть його шлюб з Сарою Майлз, яку він взяв на головну роль, розвалився через цю стрічку - вона так і не змогла пробачити йому такого провалу після того, як її в 1971 році номінували на "Оскар". Втім, потойбічні сили навряд чи мають до цього якийсь стосунок - адже сценарій Роберт написав справді заслабкий, аби співчувати акторам, як це годиться в драмах та викрививши ролі деяких персонажів, в тому числі обожнюваного Британією Байрона, до непристойності, чим знищив і біографічну частину. Єдиним світлим променем для глядача лишилась маленька, але яскрава роль сера Лоуренса Олів'є, який знявся в цьому камео через дружні стосунки з Болтом, з яким вони познайомилися під час зйомок "Лоуренса Аравійського", та цього навряд чи досить для отримання великої насолоди від перегляду.

 


Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
28 травня
logo
logo

Кайлі Міноуґ (54)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru