Колишній коханець (The Ex//Fast Track)
Режисер: Джессі Перетц
Сценарій:
Актори: Зак Браф, Аманда Пітт, Джейсон Бейтмен
Кінопрокатник в Україні:
Виробництво студії: Weinstein (США)
Рейтинг (в США):
Прем'єра в Україні: 08.03.2007

Том Рейлі ніколи не піклувався про кар'єру. А навіщо? Його обожнена дружина Софія завжди була рада працювати за трьох. Але народження дитини примушує бізнес-леді сидіти вдома, а хронічному неробі, зціпивши зуби, йти на роботу до власного тестя, у якого до всього іншого працює і колишній коханець дружини.

Рецензія

Майкл знову вскочив у халепу. Тобто насправді героя зовуть Том, Том Рейлі, але головний актор, поведінка його героя і сюжет фільму роблять "Колишнього коханця" просто ідеальним продовженням минулорічного "Останнього поцілунку" - там герой лише одружувався та чекав дитину, тут все починається саме з її народження. І нехай звуть нашого героя не так, і дружину його грає інша акторка, але це той самий Майкл, який не може пропустити жодного шансу потрапити в неприємності.

Цього разу він обізвав несправедливого власника ресторану, де працював кухарем, усілякими негарними словами і на додачу полив його кетчупом, за що, звісно, одразу ж вилетів з роботи - саме за годину до народження дитини. Зрозуміло, що довго так в мегаполісі не протриматися, тож поповненому сімейству доводиться їхати в глушину до батьків дружини і бачити багато старих для Софії та нових для Тома людей. Бідний Том - у нього почалася справжня чорна смуга в житті - він втратив роботу, житло, своє звичайне життя, натомість придбав нову роботу, від якої його дуже скоро почне нудити, життя поруч з батьками дружини і головне - враження стороннього на чужому святі. Тим паче, що за Софією почав упадати її шкільний товариш - напівпаралізований Чіп Сандерс. І хоч він інвалід, але в такому політкоректному суспільстві, як американське, Чіп має цілу купу переваг порівняно з Томом - його усі люблять і жаліють. А тут ще й дитина - стрес для будь-якої молодої сім'ї, внаслідок чого сімейне щастя Тома виявляється на краю загибелі.

Так, відокремити "Поцілунок" від "Коханця" дуже важко - вони чудово пасують одне до одного, особливо завдяки простакуватій пичці Заку Браффу, який, схоже, знайшов своє амплуа у зображенні тихого, недалекого, але чесного єврейського хлопця, який випробовує своїм лобом усі граблі сімейного життя. Вже не раз відзначалось, що сімейні комедії - майже безпрограшний жанр, в якому стрічку дуже важко потопити, люди завжди із задоволенням йдуть подивитись на те, як їм показують під гумористичним соусом їхні власні проблеми. "Останній поцілунок" дещо вирізнявся серед звичайних сімейних фільмів тим, що в ньому було менше гумору і більше життєвої реалістичності, стрічка балансувала на межі комедії і справжньої драми.

"Колишній коханець", на відміну від попередника, зроблений не професіоналами, а дебютантами, тому він більш нерівномірний - кілька ситуацій виглядають дещо надуманими, а простакуватість Тома інколи доходить до відвертого ідіотизму, хоча хто його знає - можливо й такі люди є. Головне - основні позитиви фільму на місці, реалістичність і життєвість основних халеп, в які потрапляють герої, нікуди не зникла. Справді - ну хто в житті не зустрічався з проблемою колишніх захопленостей коханої людини, чи не зтикався з колегою по роботі, який підступно тебе з неї виживає? Це вам не якась там фантастика на зразок обміну тілами чи зменшення сім'ї. Такий фільм можна переглядати як веселий довідник по налагодженню сімейного життя.

На додачу до звичайної для стрічок такого типу моралі про те, що потрібно більше розмовляти одне з одним, "Останній коханець" зачіпає ще одну, дуже неполіткоректну для США тему - коли оточуєш людей з вадами здоров'я надмірною увагою, це може стати дуже сильним поштовхом до зловживань цією увагою. Щоправда для нашої країни подібне буде виглядати дико - у нас ситуація повністю протилежна і інваліди живуть в умовах дуже далеких від рівних прав зі здоровими, але дещо спільне тут є, бо обидва варіанти: надмірна та недостатня увага - є помилковими.

Мабуть, найвірнішим було б дотримання золотої середини - ставитись до них, як до рівних собі, звичайних людей, тоді все буде гаразд.І, звісно, більше спілкуватися одне з одним членам сім'ї конче необхідно. Не забувайте про це.

  
Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
5 червня
logo
logo

Марк Волберг (49)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru