Артур і мініпути (Arthur and the minimoys)

arthur.jpg

Режисер: Люк Бесон
Сценарій: Люк Бесон
Ролі озвучили і зінрали актори:
Кінопрокатник в Україні:
Виробництво студії: (США)
Рейтинг (в США):
Прем'єра в Україні: 22.03.2007

В основу фільму покладено історію з одноіменної книги Люка Бесона про відважного, допитливого і винахідливого хлопчика, який, прагнучи допомогти своїй бабусі, а можливо навіть розшукати зниклого дідуся, потрапляє до дивного і таємничого світу мініпутів, де він знайомиться з проблемами його відважних мешканців та зачаровується красою принцеси Селенії.

Рецензія

Маленькі хлопчики часто потерпають від дорослих проблем. От у маленького Артура проблем ціла купа - у батьків на нього завжди немає часу, улюблений дідусь Арчібальд дивним чином зник, а бабуся через борги скоро залишиться без свого будиночка, де Артур гостює на канікулах. Але Артур - хлопчик дуже допитливий і добрий, тож не може дозволити бабусі - стати бездомною, дідусю - не знайтись, а загадкам Арчібальда, яких він залишив вдосталь по всьому будинку - залишитись нерозгаданими. Саме ці приховані вказівки привели його до царства мініпутів - майже мікроскопічних створінь, що їхнє царство знаходиться під землею на бабусиному городі. Їхня країна має скоро впасти від підступного удару Великого У - невідомого страшного правителя. Боротись проти нього і врятувати дідуся з полону і вирушає Артур з новими друзями - красунею-принцесою Селенією та її братом Барахлюшем.

Насправді історія Артура почалась не з книжки відомого французького продюсера, сценариста та режисера Люка Бессона, як може багато хто подумати. Артур, Селенія та інші - персонажі, вигадані відомими французькими авторами коміксів Патрісом та Селін Гарсія. В далекому тепер 1997 році Патріс брав учать у створенні знаменитого "П'ятого елементу", де і познайомився з Люком, показавши йому і деякі їх сімейні задуми. Історія про хлопчика та маленький народ так зацікавила Бессона, що той відразу взявся за її розкручування - спочатку ідеї були узагальнені і видані у формі книжки, літературного дебюту Бессона. Чотиритомник був перекладений на кілька десятків мов світу і виданий дуже великими накладами, в тому числі й в Україні, а через кілька років потому Люк взявся за створення кінотрилогії про пригоди Артура. Він збирався змішати в одному фільмі і сюжети з живими акторами в реальному світі, і анімований тривимірний мультфільм про країну мініпутів. Загальний бюджет картини склав неймовірні для європейського кіно 65 мільйонів євро, величезна кількість людей працювала над цифровими персонажами, для чого була створена окрема студія, а на озвучування акторів було запрошено надзвичайно зіркову команду - Роберта Де Ніро, Снуп Дога, Харві Кейтеля, Еміліо Естевеса і навіть самих Мадонну та Девіда Боуі.

Бессон відомий в першу чергу своїми картинами "Леон", "Нікіта, "Таксі" і найкращою з усіх - "П'ятим елементом", де його талант режисера розкрився в повній мірі. З іншого боку Бессон як сценарист відомий нерівномірністю сюжету та "водою" в тих моментах, коли йому зраджувала фантазія придумувати якісь слова та дії - тут гарним показником є уся серія "Таксі" крім першої частини, та інші, досить посередні картини. Ці самі його не найкращі риси відобразились і в книжці - після дещо цікавого початку та опису персонажів, багато з яких включно з сюжетними поворотами є запозиченнями з інших джерел - чого вартий один лише хлопчик Артур та меч в камені - в літературі це досить часто зустрічається, тому не викликає особливого негативу, книжка перетворилась в готовий кіносценарій з ретельно, але нецікаво прописаними боями та походами, які може і приємно спостерігати втіленими на екрані, але досить нудно читати. У фільмі все виявилось повністю обернене - оцифровані події справді цікаві, особливо в анімаційній частині, але неймовірна кількість запозичень виглядає відвертим нецікавим плагіатом. Хоча фільм рятує орієнтованість на чітко визначену аудиторію - діти дошкільного віку, які не настільки ознайомлені з тим, звідки взятий образ Артура чи страшного У, а от більш старшим дітям вже може інколи ставати нудно, як двом дівчаткам-другокласницям, що сиділи позаду мене на сеансі. З іншого боку фільм отримав не найбезпечніший рейтинг за деякі загравання в стосунках між хлопцем та дівчиною, які досить дивно бачити в стрічці, орієнтованій на таких малих глядачів - але можна бути спокійним, все хоч і виглядає не на місці, але цілком пристойно. На цей фільм можна спокійно відпустити дитину з друзями чи навіть сходити самому, хоча потрібно розуміти, що дорослій людині там тим паче може бути нецікаво. Особисто мені сподобалась лише тривимірна мультпринцеса, для усього іншого я вже дуже старий.

Окремо доведеться сказати про дублювання, оскільки воно неймовірно жахливе. Останнім часом Мосфільм переймає все голлівудське без хоч якогось обдумування - в тому числі і притягнення до дублювання мультфільмів відомих персон. Але вибачте мене - Неллі Уварова не Мадонна, як би нею не захоплювались ті самі дівчатка, коли побачили її ім'я в титрах - жахливо, що дивляться сучасні діти вдома - а Тіматі та Грігор'єв-Апполонов взагалі не актори, якими б там співаками вони себе не вважали, глядацька критика першого такого вчинку при дублюванні "Диявол носить Прада", де взяли на озвучування головної героїні редакторку модного жіночого журналу, нічому не навчила Мосфільм. В дитячих стрічках все повинно бути не просто добре зроблено - взагалі бездоганно, ми ж в результаті отримали більшість персонажів озвученими людьми, які не мають анінайменшого уявлення про гру голосом, передачу інтонаціями почуттів героїв - вони просто монотонно зачитують текст, як автовідповідач на телефоні. Особливо фальшиво звучали "репери"-бармени та головний герой, голос якого до того ж абсолютно не був схожий на десятирічного хлопчика - скоріше на якогось старшокласника, що у нього вже ламається голос. Таким чином не бездоганна стрічка отримала настільки сильний удар у вигляді бездарного дублювання, що важко сказати, чи збере вона хоч якийсь більш-менш пристойний бюджет на наших просторах.

  
Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
5 липня
logo
logo

Єва Грін (40)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru