Артур і мініпути (Arthur and the minimoys)

arthur.jpg

Режисер: Люк Бесон
Сценарій: Люк Бесон
Ролі озвучили і зінрали актори:
Кінопрокатник в Україні:
Виробництво студії: (США)
Рейтинг (в США):
Прем'єра в Україні: 22.03.2007

В основу фільму покладено історію з одноіменної книги Люка Бесона про відважного, допитливого і винахідливого хлопчика, який, прагнучи допомогти своїй бабусі, а можливо навіть розшукати зниклого дідуся, потрапляє до дивного і таємничого світу мініпутів, де він знайомиться з проблемами його відважних мешканців та зачаровується красою принцеси Селенії.

Рецензія

Маленькі хлопчики часто потерпають від дорослих проблем. От у маленького Артура проблем ціла купа - у батьків на нього завжди немає часу, улюблений дідусь Арчібальд дивним чином зник, а бабуся через борги скоро залишиться без свого будиночка, де Артур гостює на канікулах. Але Артур - хлопчик дуже допитливий і добрий, тож не може дозволити бабусі - стати бездомною, дідусю - не знайтись, а загадкам Арчібальда, яких він залишив вдосталь по всьому будинку - залишитись нерозгаданими. Саме ці приховані вказівки привели його до царства мініпутів - майже мікроскопічних створінь, що їхнє царство знаходиться під землею на бабусиному городі. Їхня країна має скоро впасти від підступного удару Великого У - невідомого страшного правителя. Боротись проти нього і врятувати дідуся з полону і вирушає Артур з новими друзями - красунею-принцесою Селенією та її братом Барахлюшем.

Насправді історія Артура почалась не з книжки відомого французького продюсера, сценариста та режисера Люка Бессона, як може багато хто подумати. Артур, Селенія та інші - персонажі, вигадані відомими французькими авторами коміксів Патрісом та Селін Гарсія. В далекому тепер 1997 році Патріс брав учать у створенні знаменитого "П'ятого елементу", де і познайомився з Люком, показавши йому і деякі їх сімейні задуми. Історія про хлопчика та маленький народ так зацікавила Бессона, що той відразу взявся за її розкручування - спочатку ідеї були узагальнені і видані у формі книжки, літературного дебюту Бессона. Чотиритомник був перекладений на кілька десятків мов світу і виданий дуже великими накладами, в тому числі й в Україні, а через кілька років потому Люк взявся за створення кінотрилогії про пригоди Артура. Він збирався змішати в одному фільмі і сюжети з живими акторами в реальному світі, і анімований тривимірний мультфільм про країну мініпутів. Загальний бюджет картини склав неймовірні для європейського кіно 65 мільйонів євро, величезна кількість людей працювала над цифровими персонажами, для чого була створена окрема студія, а на озвучування акторів було запрошено надзвичайно зіркову команду - Роберта Де Ніро, Снуп Дога, Харві Кейтеля, Еміліо Естевеса і навіть самих Мадонну та Девіда Боуі.

Бессон відомий в першу чергу своїми картинами "Леон", "Нікіта, "Таксі" і найкращою з усіх - "П'ятим елементом", де його талант режисера розкрився в повній мірі. З іншого боку Бессон як сценарист відомий нерівномірністю сюжету та "водою" в тих моментах, коли йому зраджувала фантазія придумувати якісь слова та дії - тут гарним показником є уся серія "Таксі" крім першої частини, та інші, досить посередні картини. Ці самі його не найкращі риси відобразились і в книжці - після дещо цікавого початку та опису персонажів, багато з яких включно з сюжетними поворотами є запозиченнями з інших джерел - чого вартий один лише хлопчик Артур та меч в камені - в літературі це досить часто зустрічається, тому не викликає особливого негативу, книжка перетворилась в готовий кіносценарій з ретельно, але нецікаво прописаними боями та походами, які може і приємно спостерігати втіленими на екрані, але досить нудно читати. У фільмі все виявилось повністю обернене - оцифровані події справді цікаві, особливо в анімаційній частині, але неймовірна кількість запозичень виглядає відвертим нецікавим плагіатом. Хоча фільм рятує орієнтованість на чітко визначену аудиторію - діти дошкільного віку, які не настільки ознайомлені з тим, звідки взятий образ Артура чи страшного У, а от більш старшим дітям вже може інколи ставати нудно, як двом дівчаткам-другокласницям, що сиділи позаду мене на сеансі. З іншого боку фільм отримав не найбезпечніший рейтинг за деякі загравання в стосунках між хлопцем та дівчиною, які досить дивно бачити в стрічці, орієнтованій на таких малих глядачів - але можна бути спокійним, все хоч і виглядає не на місці, але цілком пристойно. На цей фільм можна спокійно відпустити дитину з друзями чи навіть сходити самому, хоча потрібно розуміти, що дорослій людині там тим паче може бути нецікаво. Особисто мені сподобалась лише тривимірна мультпринцеса, для усього іншого я вже дуже старий.

Окремо доведеться сказати про дублювання, оскільки воно неймовірно жахливе. Останнім часом Мосфільм переймає все голлівудське без хоч якогось обдумування - в тому числі і притягнення до дублювання мультфільмів відомих персон. Але вибачте мене - Неллі Уварова не Мадонна, як би нею не захоплювались ті самі дівчатка, коли побачили її ім'я в титрах - жахливо, що дивляться сучасні діти вдома - а Тіматі та Грігор'єв-Апполонов взагалі не актори, якими б там співаками вони себе не вважали, глядацька критика першого такого вчинку при дублюванні "Диявол носить Прада", де взяли на озвучування головної героїні редакторку модного жіночого журналу, нічому не навчила Мосфільм. В дитячих стрічках все повинно бути не просто добре зроблено - взагалі бездоганно, ми ж в результаті отримали більшість персонажів озвученими людьми, які не мають анінайменшого уявлення про гру голосом, передачу інтонаціями почуттів героїв - вони просто монотонно зачитують текст, як автовідповідач на телефоні. Особливо фальшиво звучали "репери"-бармени та головний герой, голос якого до того ж абсолютно не був схожий на десятирічного хлопчика - скоріше на якогось старшокласника, що у нього вже ламається голос. Таким чином не бездоганна стрічка отримала настільки сильний удар у вигляді бездарного дублювання, що важко сказати, чи збере вона хоч якийсь більш-менш пристойний бюджет на наших просторах.

  
Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
28 липня
logo
logo

Леонор Ветлінг (46)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru