Відьмина гора (Race to Witch Mountain)
Режисер: Енді Фікмен
Сценарій: метт Лопез, Марк Бомбак
Актори: АннаСофія Робб, Двейн Джонсон, Александр Людвіґ, Карла Ґуджино, Сайран Гайндс, Кіаран Гіндс, Том Еверетт Скотт, Крістофер Маркетт
Виробництво студії: Walt Disney Pictures, Gunn Films (США)
Рейтинг (MPAA): NR
Прем'єра в світі: 13.03.2009
Прем'єра в Україні: 23.04.2009
Кінопрокатник в Україні:B&H

Сучасний рімейк трилогії сімдесятих років минулого століття - одного дня в машину таксиста сіло двійко підлітків - на перший погляд звичайних дітей, але дуже швидко з'ясовується, що вони інопланетяни, котрі володіють паранормальними здібностями, і єдині люди, які можуть допомогти їм дістатись власного корабля і врятуватись із Землі - це таксист, котрий їх підібрав, та доктор астрофізики пані Фрідман, яку усі колеги зневажають за віру в НЛО.

Студія "Волта Діснея", як відомо, це не лише цінні для світової анімації мультфільми, а й три-чотири звичайні кінофільми на рік. Причому така кількість абсолютно не переходить в якість - за останні п'ять років, які пройшли від супервдалого для компанії 2003-го року, котрий заніс в її зал слави "Піратів Карибського моря: Прокляття Чорної перлини" і "Чумову п'ятницю", пристойних фільмів можна нарахувати аж три штуки: "Шалені перегони", "Зачарована" та, можливо, "Хроніки Нарнії: Принц Каспіан". Усі інші були або відверто прохідними стрічками для одноразового перегляду (привіт "Скарбам нації" та "Кудлатому татові"), або не вартими оригінальних стрічок продовженнями (бідні "Пірати Карибського моря"). Деякі з цих "шедеврів" примудрялись навіть потрапляти в списки найгірших фільмів усіх часів - віват "Крихітці з Беверлі-Хіллз". Незрозуміло, чому при усіх перевагах своєї анімації для своїх фільмів Дісней відбирає настільки бездарні сценарії, не варті навіть витраченого на них паперу - при тому, що інші кіностудії, котрі знаходяться в цьому ж таки консорціумі, на зразок Touchstone Pictures, випускають варті перегляду стрічки одна за одною. Складається враження, що Walt Disney Pictures перетворилась на полігон, де випробовують свої сили новачки та невдахи - при тому, що фільми ця студія продукує для дітей, отже це повинен бути продукт найвищої проби.

"Відьмина гора" анітрохи не відрізняється від інших аутсайдерів. При трьох зірках - Двейна "Скелю" Джонсона, Кіарана Гіндса та АннуСофію Робб, яких при їх невеликих фільмографіях вже можна назвати зірками - фільм вийшов не просто вторинний, а взагалі бездарний. І якщо перше ще пробачити можна - все ж таки рімейк власного ж фільму тридцятирічної давнини - то те, що сучасна стрічка виглядає кращою лише в спецефектах не витримує жодної критики. Якщо оригінальна стрічка була справді цікавим і добрим дитячим фільмом, то "оновлений" сюжет, створений сценаристами, в активі яких такі провали, як "Казки на ніч" та "Дика мандрівка", невдало намагається прикидатися сатирою на спецслужби - тобто йти дорогою "Трансформерів", а це вже зовсім інша вікова група. В фільмі також не лишилось жодного чуттєвого моменту, на зразок того танку ляльок, керованих телекінезом, який влаштував засмученій сестричці брат. Що там казати - навіть імена героїв були змінені - з британського Тоні та іспанського Тіа змінилися на єврейських Сета і Сару, завершивши повний відхід від симпатичного дитячого американського фільму 1975-го року. Про недоладного "космічного вбивцю", який в сюжеті взагалі виглядає, як п'яте колесо у воза, після всього вже і згадувати не хочеться - така це дрібниця.

Цілком пасує сюжету і підбір акторів. Попри свої дурнуваті ролі непогано виглядає головна трійця професіоналів своєї справи - ну і тим, хто бачив оригінальний фільм 1975 року, можливо буде приємно в епізодичних ролях шерифа та офіціантки впізнати колишніх виконавців головних ролей. Усі ж інші, м'яко кажучи, не вражають - особливо "заморожений" Сет у виконанні Александра Людвіґа. Шкода, що молода зірочка АннаСофія додала собі в актив ще одну абсолютно непотрібну нікому стрічку, а Walt Disney Pictures не просто зняла ще один поганий фільм - вона вкотре довела, що її сучасні працівники не в змозі навіть наздогнати своїх попередників тридцятирічної давнини. 

 


Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
28 травня
logo
logo

Кайлі Міноуґ (54)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru