Відьмина гора (Race to Witch Mountain)
Режисер: Енді Фікмен
Сценарій: метт Лопез, Марк Бомбак
Актори: АннаСофія Робб, Двейн Джонсон, Александр Людвіґ, Карла Ґуджино, Сайран Гайндс, Кіаран Гіндс, Том Еверетт Скотт, Крістофер Маркетт
Виробництво студії: Walt Disney Pictures, Gunn Films (США)
Рейтинг (MPAA): NR
Прем'єра в світі: 13.03.2009
Прем'єра в Україні: 23.04.2009
Кінопрокатник в Україні:B&H

Сучасний рімейк трилогії сімдесятих років минулого століття - одного дня в машину таксиста сіло двійко підлітків - на перший погляд звичайних дітей, але дуже швидко з'ясовується, що вони інопланетяни, котрі володіють паранормальними здібностями, і єдині люди, які можуть допомогти їм дістатись власного корабля і врятуватись із Землі - це таксист, котрий їх підібрав, та доктор астрофізики пані Фрідман, яку усі колеги зневажають за віру в НЛО.

Студія "Волта Діснея", як відомо, це не лише цінні для світової анімації мультфільми, а й три-чотири звичайні кінофільми на рік. Причому така кількість абсолютно не переходить в якість - за останні п'ять років, які пройшли від супервдалого для компанії 2003-го року, котрий заніс в її зал слави "Піратів Карибського моря: Прокляття Чорної перлини" і "Чумову п'ятницю", пристойних фільмів можна нарахувати аж три штуки: "Шалені перегони", "Зачарована" та, можливо, "Хроніки Нарнії: Принц Каспіан". Усі інші були або відверто прохідними стрічками для одноразового перегляду (привіт "Скарбам нації" та "Кудлатому татові"), або не вартими оригінальних стрічок продовженнями (бідні "Пірати Карибського моря"). Деякі з цих "шедеврів" примудрялись навіть потрапляти в списки найгірших фільмів усіх часів - віват "Крихітці з Беверлі-Хіллз". Незрозуміло, чому при усіх перевагах своєї анімації для своїх фільмів Дісней відбирає настільки бездарні сценарії, не варті навіть витраченого на них паперу - при тому, що інші кіностудії, котрі знаходяться в цьому ж таки консорціумі, на зразок Touchstone Pictures, випускають варті перегляду стрічки одна за одною. Складається враження, що Walt Disney Pictures перетворилась на полігон, де випробовують свої сили новачки та невдахи - при тому, що фільми ця студія продукує для дітей, отже це повинен бути продукт найвищої проби.

"Відьмина гора" анітрохи не відрізняється від інших аутсайдерів. При трьох зірках - Двейна "Скелю" Джонсона, Кіарана Гіндса та АннуСофію Робб, яких при їх невеликих фільмографіях вже можна назвати зірками - фільм вийшов не просто вторинний, а взагалі бездарний. І якщо перше ще пробачити можна - все ж таки рімейк власного ж фільму тридцятирічної давнини - то те, що сучасна стрічка виглядає кращою лише в спецефектах не витримує жодної критики. Якщо оригінальна стрічка була справді цікавим і добрим дитячим фільмом, то "оновлений" сюжет, створений сценаристами, в активі яких такі провали, як "Казки на ніч" та "Дика мандрівка", невдало намагається прикидатися сатирою на спецслужби - тобто йти дорогою "Трансформерів", а це вже зовсім інша вікова група. В фільмі також не лишилось жодного чуттєвого моменту, на зразок того танку ляльок, керованих телекінезом, який влаштував засмученій сестричці брат. Що там казати - навіть імена героїв були змінені - з британського Тоні та іспанського Тіа змінилися на єврейських Сета і Сару, завершивши повний відхід від симпатичного дитячого американського фільму 1975-го року. Про недоладного "космічного вбивцю", який в сюжеті взагалі виглядає, як п'яте колесо у воза, після всього вже і згадувати не хочеться - така це дрібниця.

Цілком пасує сюжету і підбір акторів. Попри свої дурнуваті ролі непогано виглядає головна трійця професіоналів своєї справи - ну і тим, хто бачив оригінальний фільм 1975 року, можливо буде приємно в епізодичних ролях шерифа та офіціантки впізнати колишніх виконавців головних ролей. Усі ж інші, м'яко кажучи, не вражають - особливо "заморожений" Сет у виконанні Александра Людвіґа. Шкода, що молода зірочка АннаСофія додала собі в актив ще одну абсолютно непотрібну нікому стрічку, а Walt Disney Pictures не просто зняла ще один поганий фільм - вона вкотре довела, що її сучасні працівники не в змозі навіть наздогнати своїх попередників тридцятирічної давнини. 

 


Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
1 грудня
logo
logo

Вуді Аллен (86)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru