Фантастична Четвірка - 2 (Fantastic Four 2: Rise of the Silver Surfer)
Режисери: Тім Сторі
Сценаристи: Дон Пейн, Марк Фрост
Актори: Іоанн Графад, Джесіка Альба, Кріс Еванс, Майкл Чикліс, Джуліан МакМахон, Керрі Вашингтон, Ендрі Броуді, Б'ю Гаррет
Кінопрокатник в Україні: Geminifilm
Виробництво студії: 20th Century Fox (США)
Рейтинг (в США): PG
Прем'єра в Україні: 14.06.2007
Фантастична четвірка отримує виклик з боку великого і могутнього Срібного Серфера - таємничого міжгалактичного вісника, який прилітає на Землю, щоб особисто підготувати її до повної руйнації. Поки Срібний Серфер носиться вздовж і впоперек земої кулі, руйнуючи усе своєму шляху, Рід, Сью, Джонні і Бен повинні розгадати його таємницю і знайти метод протистояти раптовій появі їх смертельного ворога - докторові Думу.

 

Коли в 1995 році на екрани вийшла історія про групу людей, яким "космічна радіація" дала незвичайні здібності, більшість глядачів скрушно зітхнула - черговий кінокомікс. І це була правда - "четвірка" не могла похвалитися ані справді драматичним протистоянням, як в "Людях Х", ані розкрученим брендом, як Спайдермен, ані відомими акторами, як "Зірвиголова". Ці фактори, звісно, далеко не завжди означають, що фільм гарний, але принаймні впливають на глядацьку зацікавленість, їх же відсутність виливається максимум в повернення свого бюджету.

Саме так і трапилось з першою "Четвіркою" - вони повернули свої витрати і навіть трохи заробили завдяки гарненькому личку Джессіки Альби та фанатизму прихильників коміксів. Мабуть розуміючи, що друга спроба продати такий набір буде повністю провальною, авторська група підготувалась краще. Бюджет збільшили, сценариста замінили - на місце Майкла Франса прийшов Дон Пейн, сценарист "Моєї суперколишньої" та кількох серій "Сімпсонів", а вже Дон залучив до справи "важку артилерію" - самого Срібного Серфера. Цей, фактично найідеальніший герой Марвела, як це часто бувало свого часу завдяки майже буддистській поведінці і лицарському кодексу честі з додаткового перетворився на головного героя - зі своєю серією книжок і всесвітом. Так само у фільмі він міг би виступити острівцем спокою та врівноваженості на відміну від четвірки, яка постійно знаходить привід для сварок, до того ж його зовнішність та можливості дозволяли продемонструвати усі сучасні досягнення в галузі комп'ютерних спецефектів.

В принципі все вийшло так, як і передбачалось - порівняно з першою частиною у фільмі анічогісінько не змінилось: усе ті ж самі надумані проблеми головних героїв, яким не йметься віри, ті самі сварки, доктор Дум зі своїми постійними помилками, які він робить через свою самовпевненість. Навіть проблеми зовнішності Істоти зникли, оскільки Бен вже звик до свого нового образу і взагалі дуже щасливий з новою коханою. Тож єдиним промінцем світла в безпросвітній мряці посереднього коміксу виступає той таки новенький - Срібний серфер. Створений за допомогою сучасних технологій за аналогією з Голлумом та Кінг-Конгом - з актора Дуга Джонса, якого усі бачили неодноразово, але все одно ніколи б не впізнали його на вулиці, оскільки його ролі без гриму, що повністю змінював зовнішність, можна перелічити на пальцях однієї руки, він виглядав набагато цікавішим, аніж уся четвірка з доктором Думом разом. Шкода, що його історію не показали більш детально, кинувши усі сили на безуспішні спроби міс Сторм перетворитися на міссіс Річардс - це непогано б врівноважило фільм і виступило прологом до окремого фільму про Серфера, щодо створення якого вже ходять чутки. Та й образ самого Галактуса потрібно було б розкрити, оскільки в такій стисненій подачі матеріалу глядач, який не читав першоджерело, може невірно зрозуміти сюжет і сплутати його самого з одним з проявів його сили. Щоправда ці недоліки нарешті дещо компенсуються подачею сюжету самим Пейном, який вже раз познущався над супергероями в "Моїй суперколишній" - герої навчилися більш-менш весело жартувати одне над одним, та й сценки на зразок тої, де автор більшої частини коміксів компанії Марвел, Стен Лі, в ролі самого себе намагається потрапити на весілля суперзнаменитостей, теж розбавляли пафосність опису "драматичного" життя фантастичної четвірки. І звісно ж не обійшлося без легенького руйнування Лондона та його порятнку американськими супергероями.

Отож загалом вийшов просто непоганий привід розважитись і відпочити в кінотеатрі любителям такого роду фільмів - кращий за першу частину, але далеко не рівний першим "Людям Х". Залишається лише сподіватись, що далі буде ще краще - наприклад героям придумають більш реальні проблеми, доктора Дума остаточно втоплять, Джонні нарешті одружиться, а Джессіка зрештою замовить собі у ФБР чи ЦРУ комплект зникаючої білизни, аби не світити в кожній серії своїми сідничками, які через рейтинг фільму нам все одно ніколи не покажуть.

 


Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
17 квітня
logo
logo

Дженіфер Гарнер (49)
logo
logo

Шон Бін (62)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru