Трошки вагітна (Knocked Up)
Режисер: Джуд Апатоу
Сценарист: Джуд Апатоу
Актори: Сет Роджен, Кетрін Хейгл, Пол Рудд, Леслі Манн, Джейсон Сегел, Джей Баручел, Йон Хілл, Мартін Старр
Кінопрокатник в Україні: B&H
Виробництво студії: Universal Pictures (США)
Рейтинг (в США): R
Прем'єра в Україні: 02.08.2007

Комедія в про зустрічі на одну ніч з несподіваними наслідками. Кетрин Хеігл приєднується до компанії із «Незайманого» Сета Роджена, Пола Радда і Леслі Манна де всі веселощі розгортаються навколо проблеми, яка найкраще за все здатна розбивати ваші довгоочікувані плани на відпустку - батьківство

Рецензія

Як свідчить невблаганна статистика - люди все менше цікавляться таким поняттям, як "сім'я". Падає не лише кількість шлюбів, а й їх тривалість - більшість з них розпадається вже протягом перших кількох років, бо основною причиною їх укладення була неуважність в сексуальних стосунках, що матеріалізувалась у вигляді спочатку вагітності, а потім і дитини.

Загалом це, звісно, сумно, але не буває таких сумних речей, над якими б не знайшлося кому посміятися. Останнім часом у Голлівуді навіть знайшлася людина, яка вирішила спеціалізуватися на цьому - звуть його Джадд Апатов. Він являє собою ще одного сценариста, який вирішив зайнятися додатково кількома суміжними спеціальностями - режисерською та продюсерською, і почав сам випускати фільми. Фільми, варто зазначити, у нього виходять досить дивні: це комедії, які через специфічний гумор, брутальну лайку та інші "негарні" штучки отримують найвищий рейтинг вікового цензу, як, скажімо, продукція сімейства Ваянсів, але на відміну від останніх збирають велику касу і гарні оцінки глядачів. І то вже стабільно - так було з його дебютом "40-річний незайманий", який повернув свій бюджет в чотирикратному розмірі, у "Трішки вагітна" коефіцієнт досяг вже п'ятикратного розміру, і це ще не кінець. Як так відбувається - особисто мені незрозуміло. Втім, краще розповісти про витвір детальніше.

Отже, Бен Стоун - дуже поширений останнім часом в мелодраматичних комедіях персонаж: вайлуватий інфантильний незграба і лузер, який, розмінявши третій десяток, не лише нічого не досяг в житті, але й робити цього не збирається. Він ніде не працює, живе на випадкові заробітки, знімаючи квартиру з цілим натовпом таких же невдах-друзів, що проводять цілісінькі дні в розвагах, у дурмані "травички" та алкогольному запамороченні. Головна їхня мета характеризує їх найкраще - вони мріють заробляти, створивши сайт, на якому буде викладено інформацію про те, яка актриса в якому фільмі скільки секунд показувала свої принади. В один зі своїх звичайних днів Бен з компанією, напившись пива досхочу, знайомиться з симпатичною білявкою Елісон. Не сказати б, що вона повна протилежність Бену - звісно, у неї модельна зовнішність, великі плани на майбутнє, окрема квартира і гарна робота на телебаченні, але погляди на стосунки з іншою статтю у неї точно такі самі, як у Бена - тобто один секс і нічого більше. Елісон теж хильнула зайвого з приводу свого підвищення, і то багато - на таких, як Бен, дівчата штибу Елісон в тверезому вигляді уваги не звертають. Одним словом вранці вони прокинулися в одному ліжку після того самого, що зазвичай роблять в ліжку чоловік та жінка. З жахом оцінивши об"єкт при денному світлі Елісон витурила його з будинку, але не врахувала при цьому наслідки, які виникають від того самого процесу - за два місяці вона виявила у себе неочікувану восьмитижневу вагітність. Чи то як чесна доросла, чи то як розгублена дитина вона подзвонила Бену і від цього дзвінка почав свій лік період намагань героїв якось вийти спільними зусиллями зі становища, що склалось.

Перелічити комедії з подібним сюжетом навіть за останній рік не вистачить пальців, але ж продукти Бена вирізняються далеко не сюжетом. Згідно переконаннь Стоуна, які він колись висловив в інтерв'ю: "Студії соромляться випускати комедії з рейтингом R, але ж комедії для підлітків ще менш актуальні, аніж якийсь з епізодів серіалу "Друзі" - я вважаю, що люди бажають чогось більш дорослого", головний акцент було зроблено саме на те, за що дають цей самий рейтинг R - герої не обмежують себе у висловах, а процес народження дитини демонструється "без купюр" на весь екран з місця знаходження акушера. На фоні таких пізнавальних для молодих глядачів подробиць вставки з порадами батьків, спробами виявлення ніжності одне до одного головних героїв та інші мелодраматичні риси виглядають, як латки з оксамиту на джинсах, сварки пасують фільму набагато краще. Зрозуміло, що при цьому про якусь там особливу акторську гру мови бути не може, головною мала б бути робота монтажера, оскільки для фільму з досить банальним, хай навіть і "приперченим", сюжетом час - головний фактор. І ось тут мої враження, якщо оцінювати за бокс-офісами, з іншими глядачами кардинально розійшлись - 2 години і 10 хвилин само по собі для комедії забагато, для цієї ж, як на мене, цей час виявився настільки вбивчим, що її не врятували б і якісь геніальні жарти чи актори, що вже казати про наявних. Втім, фінанси, які збирає цей фільм, доводять, що багато кому фільм не здався затягнутим - мабуть покоління бенів стоунів вже досить численне.

 


Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Взагалі ніколи не подобались стрічки із 'загадковим кінцем'. Хто дивився 'Трошки вагітна', мене зрозуміє. Ну яке може бути майбутнє у юних батьків? Маю на увазі, їх спільне майбутнє.
Відверто дратував головний герой. Але якщо порівнювати '40-річного незайманого' і 'Трошки вагітна', то останній хоча б дивитися можно.

Написав Miss G,
Дата Четвер, 09 серпня 2007 Час 21:55

 1 
Сторінка 1 of 1 ( 1 Коментарі читачів )
Іменинники
17 квітня
logo
logo

Дженіфер Гарнер (49)
logo
logo

Шон Бін (62)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru