Моя супер-колишня (My Super Ex-Girlfriend)

ex-girlfriendРежисер: Айвен Рейтмен
Сценарій: Дон Пейн
Актори: Ума Турман, Анна Фейріс, Люк Вілсон, Андреас Бертола
Кінопрокатник в Україні: Geminifilm
Виробництво студії: S E Productions Inc.(США)
Рейтинг (в США): PG-13
Прем'єра в Україні: 31.08.2007

Коли звичайному хлопцеві встають впоперек горла питання і викидони його супер-подружки, він вирішує її кинути. Проте він ніяк не міг припустить, що життя без неї, стане набагато жахливішим, ніж з нею.

Рецензія

Одного разу Метт Сандерс, відомий серед друзів своєю скутістю у спілкуванні з жінками, під'юджений одним з друзів, спробував познайомитися з модельної зовнішності білявкою в метро. Білявка його відшила, але він, здійснивши героїчний вчинок - повернувши їй вкрадену сумочку, таки завоював її прихильність. Шкода, правда, що він вирішив позбутися комплексів таким чином, бо кохав він давно вже свою колегу, а білявка з метро виявилась не такою простою дівчиною, і не дозволить так просто з собою погратися і викинути.

Тому що вона не лише якась там Дженні Джонсон, вона ще й відома супервумен "Дівчина-G".

Мабуть всі здогадуються, що супергерої - теж в деякій мірі люди, тому їм властиві і людські риси. В кожному фільмі про супергероя йому обов'язково надають якихось людських рис, а оскільки супергерої - герої позитивні, то й риси їм надають виключно зі знаком "плюс": прагнення кохання, доброту, бажання всім допомогти і таке інше. Оскільки супергерої покликані виховувати, то режисери не лізуть в темні куточки їхніх душ, навіть якщо трапляються пародії на усіляких "суперів", то вони всі орієнтовані лише на висміювання їхніх надможливостей, що показується в жартах, які інколи виходять в зону "нижче пояса".

Натомість режисер Айван Рейтман відомий своїми комедіями, які інколи мають у своєму активі крім гумору ще й цікаві драматичні, фантастичні та інші риси - досить згадати популярних "Мисливців за привидами" чи "Шість днів, сім ночей".

В "Моїй супер-колишній" він пішов навіть далі, змішавши в одній стрічці драматизм героя, у якого "супер" навіть неприємності, шпильку в бік зниження активності чоловіків і ще багато чого іншого. Його Дженні - людина, якій надвластивості "вилізли боком", відібравши усіх друзів та залишивши в цілковитій самотності. Більше того - її усвідомлення себе самою могутньою істотою на планеті робить її абсолютно некерованою особою з комплексом бога. Вже одне це дає величезний простір для кепкування, а є ж ще суперзлодій з фрейдівськими комплексами, є сам Метт Сандерс із зовнішністю типового американського супермена і натурою закомплексованого хлопчака, ба навіть негритянка на роботі у Сандерса, яка компенсує клімактичний період вишукуваннями сексуальних домагань де тільки можна.

Усьому цьому можна знайти відповідні моменти в останніх фільмах, але Рейтман збільшив їх до гротеску, втім жодного разу не перетнувши досить умовні для кожного, звісно, але хоча б усереднені межі пристойності.

Загалом перелічувати комплекси нинішнього суспільства, над якими посміялися режисер та сценарист, буде дуже довго - але є і особливі моменти, ну як от коли двоє чоловіків з речами подружок йдуть пити пиво, а подружки тим часом летять рятувати людство. Це смішно, але за кожним подібнім жартом є й сум з приводу того, що являють собою нинішні чоловіки, коли у них відібрали роботу по забиванню мамонтів та посадили в офісні крісла.

Хоча можна й не забивати собі голову подібними інтелектуальними думками, а просто повеселитись - фільм це теж дозволяє.

  
Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
1 грудня
logo
logo

Вуді Аллен (86)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru