Моя жахлива няня (Nanny McPhee)
nanny-mcpheeРежисер: Кірк Джонс
Сценарій: Емма Томпсон (за книгою Крістіанни Бренд)
Актори: Колін Ферт, Емма Томпсон, Келлі Макдоналд, Томас Санґстер, Еліза Беннет, Дженніфер Рей Дейкін, Рафаель Колеман
Виробництво студії: Universal Pictures, Studio Canal, Metro-Goldwyn-Mayer, Working Title Films, Three Strange Angels (США, Великобританія, Франція)
Рейтинг (в США): PG
Прем'єра в світі: 21.10.2005
Прем'єра в Україні: 28.03.2006

Дивно, незрозуміло і в той же час дотепно у цій байці змальовано появу дивної няньки з її чарівними повноваженнями, яка входить сім'ю недавно овдовілого містера Брауна і намагається приручити семеро його надзвичайно непосидющих дітей. Діти зуміли прогнати 17 попередній няньок, але як пані Макфі бере контроль в свої руки і вони починають помічати, що їхня підла поведінка дуже швидко і чарівно приводить до приголомшливих наслідків.

 

До різних дітей, в залежності від їх поведінки, приходять в гості різні персонажі - до когось забігає Оле Лукойє, до когось - Карлсон, когось лякає Бука, а інших - веселить Корпорація монстрів. До особливо неслухняних приходять суворі няні - іноді красиві, як Мері Поппінс, іноді і не дуже - якщо дуже вже неслухняні. У сімействі працівника похоронного бюро містера Брауна діти - маленькі демони. Вони обожнюють зло і жорстоко знущаються з найманих бідним батьком нянь так, що ті втікають з будинку не оглядаючись. А няня потрібна - адже містер Браун вдівець, до того ж достатньо бідний, тому йому потрібно заробляти гроші на все, що потрібне натовпу з семи дітей, куховарки і посудомийки. І ось, після того, як маленькими дияволами була вижита остання няня в їх маленькому містечку, до містера Брауна заглянула сама няня Макфі - єдиний порятунок для таких батьків, як він.

У фільмі Кірка Джонса, чий послужний список закінчується на успішній рекламній кампанії горілки "Абсолют" і "Серебрянному левові" за ролики продуктів компанії "Хаєнц" позитивних сторін рівно дві. Перша - він англійський. Весь, від першооснови до акторського складу. Другу звуть Емма Томпсон, її ви могли бачити в ролі професора Сивілли Трелоні в "Гаррі Поттері", а ще вона отримала "Оскар" за фільм "Відчуття і чутливість" - екранізації романа Джейн Остін. Саме Томпсон фактично витягнула всю ідею на своїх плечах, кинувши заради цього навіть фільм "Гордість і упередження" - ще одну екранізацію її улюбленої Остін. Вона повністю написала сценарій, адаптувавши для фільму книжки англійської письменниці детективного жанру Крістіанни Бранд, вона ж і зіграла головну роль, з'явившись перед глядачами на екрані в жахливо спотвореному вигляді. Причому останнє було набагато легше за перше, оскільки книжка, за відгуками, вельми посередня. Серія книжок про няню Матільду - над бідною спочатку поглумилися британці, зробивши з неї шотландку МакФі, а потім росіяни, змінивши назву фільму для гри слів з російським серіалом "Моя прекрасна няня", що недавно йшов по ТБ - з'явилась за рік після виходу в світ книжки Памели Треверс про найкрасивішу і найсуворішу в світі няню Мері поппінс, і була, по суті, тим, чим зараз є по відношенню до знаменитого "Гаррі Поттера" усілякі Тані Гроттери і Поррі Гаттери. Еммі вдалося досить непогано прибрати очевидну запозиченість, залишивши лише основну ідею - замість красивої і суворої до манірності няні маємо потворну, але достатньо добру. Натомість була посилена лінія боротьби сімейства з проблемами у вигляді фінансового краху - містерові Брауну потрібно терміново одружуватися, інакше тітка Аделаїда перестане позичати йому гроші, і діти залишаться без будинку та будуть розділені між опікунами. Не потрібно бути генієм, щоб зрозуміти чим саме і наскільки добре все закінчиться - сюжет досить нехитрий, та й автори примудрились за сучасною модою розкрити в трейлері ті крихти інтриги, які ще були наявні. Втім фільм знімався не для вибагливих дорослих, а для дітей, тому для свого рівня досить непоганий.

Актори виглядають непогано - і Колін Ферт, який, можливо, через "Няню" відмиє свій імідж від "Щоденника Бріджит Джонс", і в міру симпатична Евангеліна, і в міру стара Аделаїда. Загалом, дивитися чи ні доведеться залишити кожному на особистий розсуд, мене ж фільм навів на цікаве спостереження буквально за кілька місяців ми стали свідками появи цілого тайфуну літератури і кіно, які через закладену в них ідею "чим більше сім'я - тим легше їй вистояти проти проблем" прагнуть виконати головне своє завдання: виправлення демографічної кризи старої Європи - оплоту стрімко вимираючої білої цивілізації. Сюди потрапляють і "33 нещастя" Лемоні Сникетта, і "Затура", і навіть "Хроніки Нарнії". Хоча особисто я сумніваюся в ефективності підходів такого роду.

  
Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
1 грудня
logo
logo

Вуді Аллен (86)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru