Моя жахлива няня (Nanny McPhee)
nanny-mcpheeРежисер: Кірк Джонс
Сценарій: Емма Томпсон (за книгою Крістіанни Бренд)
Актори: Колін Ферт, Емма Томпсон, Келлі Макдоналд, Томас Санґстер, Еліза Беннет, Дженніфер Рей Дейкін, Рафаель Колеман
Виробництво студії: Universal Pictures, Studio Canal, Metro-Goldwyn-Mayer, Working Title Films, Three Strange Angels (США, Великобританія, Франція)
Рейтинг (в США): PG
Прем'єра в світі: 21.10.2005
Прем'єра в Україні: 28.03.2006

Дивно, незрозуміло і в той же час дотепно у цій байці змальовано появу дивної няньки з її чарівними повноваженнями, яка входить сім'ю недавно овдовілого містера Брауна і намагається приручити семеро його надзвичайно непосидющих дітей. Діти зуміли прогнати 17 попередній няньок, але як пані Макфі бере контроль в свої руки і вони починають помічати, що їхня підла поведінка дуже швидко і чарівно приводить до приголомшливих наслідків.

 

До різних дітей, в залежності від їх поведінки, приходять в гості різні персонажі - до когось забігає Оле Лукойє, до когось - Карлсон, когось лякає Бука, а інших - веселить Корпорація монстрів. До особливо неслухняних приходять суворі няні - іноді красиві, як Мері Поппінс, іноді і не дуже - якщо дуже вже неслухняні. У сімействі працівника похоронного бюро містера Брауна діти - маленькі демони. Вони обожнюють зло і жорстоко знущаються з найманих бідним батьком нянь так, що ті втікають з будинку не оглядаючись. А няня потрібна - адже містер Браун вдівець, до того ж достатньо бідний, тому йому потрібно заробляти гроші на все, що потрібне натовпу з семи дітей, куховарки і посудомийки. І ось, після того, як маленькими дияволами була вижита остання няня в їх маленькому містечку, до містера Брауна заглянула сама няня Макфі - єдиний порятунок для таких батьків, як він.

У фільмі Кірка Джонса, чий послужний список закінчується на успішній рекламній кампанії горілки "Абсолют" і "Серебрянному левові" за ролики продуктів компанії "Хаєнц" позитивних сторін рівно дві. Перша - він англійський. Весь, від першооснови до акторського складу. Другу звуть Емма Томпсон, її ви могли бачити в ролі професора Сивілли Трелоні в "Гаррі Поттері", а ще вона отримала "Оскар" за фільм "Відчуття і чутливість" - екранізації романа Джейн Остін. Саме Томпсон фактично витягнула всю ідею на своїх плечах, кинувши заради цього навіть фільм "Гордість і упередження" - ще одну екранізацію її улюбленої Остін. Вона повністю написала сценарій, адаптувавши для фільму книжки англійської письменниці детективного жанру Крістіанни Бранд, вона ж і зіграла головну роль, з'явившись перед глядачами на екрані в жахливо спотвореному вигляді. Причому останнє було набагато легше за перше, оскільки книжка, за відгуками, вельми посередня. Серія книжок про няню Матільду - над бідною спочатку поглумилися британці, зробивши з неї шотландку МакФі, а потім росіяни, змінивши назву фільму для гри слів з російським серіалом "Моя прекрасна няня", що недавно йшов по ТБ - з'явилась за рік після виходу в світ книжки Памели Треверс про найкрасивішу і найсуворішу в світі няню Мері поппінс, і була, по суті, тим, чим зараз є по відношенню до знаменитого "Гаррі Поттера" усілякі Тані Гроттери і Поррі Гаттери. Еммі вдалося досить непогано прибрати очевидну запозиченість, залишивши лише основну ідею - замість красивої і суворої до манірності няні маємо потворну, але достатньо добру. Натомість була посилена лінія боротьби сімейства з проблемами у вигляді фінансового краху - містерові Брауну потрібно терміново одружуватися, інакше тітка Аделаїда перестане позичати йому гроші, і діти залишаться без будинку та будуть розділені між опікунами. Не потрібно бути генієм, щоб зрозуміти чим саме і наскільки добре все закінчиться - сюжет досить нехитрий, та й автори примудрились за сучасною модою розкрити в трейлері ті крихти інтриги, які ще були наявні. Втім фільм знімався не для вибагливих дорослих, а для дітей, тому для свого рівня досить непоганий.

Актори виглядають непогано - і Колін Ферт, який, можливо, через "Няню" відмиє свій імідж від "Щоденника Бріджит Джонс", і в міру симпатична Евангеліна, і в міру стара Аделаїда. Загалом, дивитися чи ні доведеться залишити кожному на особистий розсуд, мене ж фільм навів на цікаве спостереження буквально за кілька місяців ми стали свідками появи цілого тайфуну літератури і кіно, які через закладену в них ідею "чим більше сім'я - тим легше їй вистояти проти проблем" прагнуть виконати головне своє завдання: виправлення демографічної кризи старої Європи - оплоту стрімко вимираючої білої цивілізації. Сюди потрапляють і "33 нещастя" Лемоні Сникетта, і "Затура", і навіть "Хроніки Нарнії". Хоча особисто я сумніваюся в ефективності підходів такого роду.

  
Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
23 лютого
logo
logo

Емілі Блант (37)
logo
logo

Келлі Макдональд (44)
logo
logo

Ніл МакДоног (54)
logo
logo

Крістін Девіс (55)
logo
logo

Пітер Фонда (80)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru