Викуп (Butterfly on a wheel/Shattered)


Режисер: Майк Баркер
Сценарій: Вільям Морріссей
Актори: Пірс Броснан, Джерард Батлер, Марія Белло, Саманта Ферріс, Клодетт Мінк
Кінопрокатник в Україні: Cinergia
Виробництво студії: Butterfly Productions (США)
Рейтинг (в США): R
Прем'єра в Україні: 15.11.2007

Нейл і Еббі Ворнер мають прекрасне життя і прекрасні стосунки. У них вже майже доросла красива дочка Софі - ну просто американська мрія ... Так було до того дня, коли Софі раптово викрали. Теперпрекрасна гармонія щасливої сім'ї жорстоко зруйнована і Ворнери не мають ніякого вибору, окрім як виконувати вимоги викрадачів.

Психологи у своїй роботі часто користуються ігровими ситуаціями, моделюючи які можна розкрити внутрішню суть людини, чи наштовхнути її на певні висновки. Одна з таких ігор називається "підводний човен" і надає людині право вибору в екстремальній ситуації з обмеженим часом - кого краще врятувати. Зазвичай висновки такої гри для багатьох учасників досить несподівані - прилюдні декларації пацифічного спрямування при загрозі життю злітають із сучасної людини, як шкаралупа, оголюючи те, чим ми є досі незважаючи на цивілізацію, тобто тваринами з сильними інстинктами, найголовніші з яких - виживання та збереження потомства. А в реальному житті поза усілякими іграми щосекунди доводиться констатувати наявність ще одної, набутої виключно людьми розумними, звички - помсти. Питання "як далеко я зможу зайти, аби помститись" чи "що я зроблю, аби врятувати свою дитину" може кожен забати собі особисто - інколи відповіді на них можуть досить сильно здивувати.

Новий фільм британського режисера Майка Баркера "Викуп", що ставить перед глядачем обидва ці питання, просто напрошується на порівняння з двома американськими стрічками - досить давнім рімейком класичної "Афери Томаса Крауна" і порівняно нової "Ціна зради". Про першу нагадує Пірс Броснан - майже до драматичного і досить несподіваного фіналу його герой дуже схожий на чергового мільйонера, що здурів від нудьги і тепер розважається, граючи людськими долями. Його знущання над бідолашним добропорядним американським сімейством є однією з сильних сторін фільму, хоча за демонічністю Броснан, звісно, не дотягує до, наприклад, Роберта Де Ніро у "Мисі страху". Останнього переграти на полі драматичної гри в "кішки-мишки" з пересічними людьми, що стали забавкою в руках злочинця, взагалі майже неможливо, але сучасний Томас Краун зблід ще більше на фоні Тома Райана.

Про другу - сімейна пара колишнього спартанського царя Джерарда Батлера та Марії Белло. Особливо гарно виглядав Батлер, що на початку ще намагався бути чоловіком і показувати норов, але швидко зламався, затиснутий в куток фактом викрадення доньки, і почав виконувати усі завдання, що йому давали. Попри усю повагу до Клайва Оуена та Дженіфер Еністон їхній акторський дует з "Ціни зради" програє Батлеру та Белло, та й в цілому стрічка у Баркера вийшла кращою, аніж голівудський дебют шведа Мікаеля Хафстрема - напруженіша, драматичніша і, що не кажи, життєвіша. Адже страх за життя власної дитини набагато сильніший за переживання щодо розголосу випадкової зради - хай навіть реальні, а не ігрові, катастрофи здебільшого демонструють, що людина в небезпеці інколи забуває і про родинні почуття, намагаючись в першу чергу врятувати своє дорогоцінне життя.

 


Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
6 березня
logo
logo

Шейн Броллі (51)
logo
logo

Роб Рейнер (74)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru