Викуп (Butterfly on a wheel/Shattered)


Режисер: Майк Баркер
Сценарій: Вільям Морріссей
Актори: Пірс Броснан, Джерард Батлер, Марія Белло, Саманта Ферріс, Клодетт Мінк
Кінопрокатник в Україні: Cinergia
Виробництво студії: Butterfly Productions (США)
Рейтинг (в США): R
Прем'єра в Україні: 15.11.2007

Нейл і Еббі Ворнер мають прекрасне життя і прекрасні стосунки. У них вже майже доросла красива дочка Софі - ну просто американська мрія ... Так було до того дня, коли Софі раптово викрали. Теперпрекрасна гармонія щасливої сім'ї жорстоко зруйнована і Ворнери не мають ніякого вибору, окрім як виконувати вимоги викрадачів.

Психологи у своїй роботі часто користуються ігровими ситуаціями, моделюючи які можна розкрити внутрішню суть людини, чи наштовхнути її на певні висновки. Одна з таких ігор називається "підводний човен" і надає людині право вибору в екстремальній ситуації з обмеженим часом - кого краще врятувати. Зазвичай висновки такої гри для багатьох учасників досить несподівані - прилюдні декларації пацифічного спрямування при загрозі життю злітають із сучасної людини, як шкаралупа, оголюючи те, чим ми є досі незважаючи на цивілізацію, тобто тваринами з сильними інстинктами, найголовніші з яких - виживання та збереження потомства. А в реальному житті поза усілякими іграми щосекунди доводиться констатувати наявність ще одної, набутої виключно людьми розумними, звички - помсти. Питання "як далеко я зможу зайти, аби помститись" чи "що я зроблю, аби врятувати свою дитину" може кожен забати собі особисто - інколи відповіді на них можуть досить сильно здивувати.

Новий фільм британського режисера Майка Баркера "Викуп", що ставить перед глядачем обидва ці питання, просто напрошується на порівняння з двома американськими стрічками - досить давнім рімейком класичної "Афери Томаса Крауна" і порівняно нової "Ціна зради". Про першу нагадує Пірс Броснан - майже до драматичного і досить несподіваного фіналу його герой дуже схожий на чергового мільйонера, що здурів від нудьги і тепер розважається, граючи людськими долями. Його знущання над бідолашним добропорядним американським сімейством є однією з сильних сторін фільму, хоча за демонічністю Броснан, звісно, не дотягує до, наприклад, Роберта Де Ніро у "Мисі страху". Останнього переграти на полі драматичної гри в "кішки-мишки" з пересічними людьми, що стали забавкою в руках злочинця, взагалі майже неможливо, але сучасний Томас Краун зблід ще більше на фоні Тома Райана.

Про другу - сімейна пара колишнього спартанського царя Джерарда Батлера та Марії Белло. Особливо гарно виглядав Батлер, що на початку ще намагався бути чоловіком і показувати норов, але швидко зламався, затиснутий в куток фактом викрадення доньки, і почав виконувати усі завдання, що йому давали. Попри усю повагу до Клайва Оуена та Дженіфер Еністон їхній акторський дует з "Ціни зради" програє Батлеру та Белло, та й в цілому стрічка у Баркера вийшла кращою, аніж голівудський дебют шведа Мікаеля Хафстрема - напруженіша, драматичніша і, що не кажи, життєвіша. Адже страх за життя власної дитини набагато сильніший за переживання щодо розголосу випадкової зради - хай навіть реальні, а не ігрові, катастрофи здебільшого демонструють, що людина в небезпеці інколи забуває і про родинні почуття, намагаючись в першу чергу врятувати своє дорогоцінне життя.

 


Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Ваш коментар:Викуп (Butterfly on a wheel/Sh... ...

Наберіть свій коментар нижче

(обов'язкове поле)

(обов'язкове поле)

Ваш email не буде опубліковано на сайті, він буде відомий лише адміністратору блога
Іменинники
30 травня
logo
logo

Кір Дулей (84)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru