DOA: Мертві чи живі (DOA: Dead or Alive)
DOA: Dead or Alive Щодо того, як саме треба екранізовувати комп'ютерні ігри досі точаться нескінченні суперечки. Одні вказують на звичайний для активних ігор недолік - відсутність чи мінімальність сюжету, тому його потрібно повністю переробляти, залишаючи лише знайомі персонажі, але змінюючи чи хоча б поглиблюючи зміст. Інші вважають, що перенесення на екран улюбленої багатьма потенційними глядачами гри повинне проходити з якомога меншими змінами, тому що люди негативно ставляться до відходу від "канонічного" змісту такої близької їм за ігровим процесом гри.

Мені ближче саме остання точка зору, тим більше, що радикальні зміни призвели до гучного провалу не однієї стрічки - "Вуличний боєць", "Дум", "Бладрейн", "Один в темряві", перелік можна продовжувати ще довго. Натомість фільми, в яких від гри майже не відступали, отримали лаври, на які заслуговували, наприклад
нещодавній "Сайлент Хілл".
Окремо потрібно згадати екранізацію "Мортал Комбат", яка у двох своїх частинах стала чудовим прикладом обох підходів - якщо перша частина була фактично перенесеною на екран грою і стала чи не стандартом екранізації файтингових ігор, то друга частина, де автори вирішили погратися з сюжетом, стала не менш гучним провалом, про який не хочуть згадувати навіть самі актори.

На щастя Корі Юен теж дотримується думки про шкідливість кардинальних змін. До того ж, йому, як актору, за плечима якого участь в семи десятках бойовиків зі східними бойовими мистецтвами, тому він просто взяв, і переніс на екран популярний консольний файтинг "Dead or Alive". Головним в грі було - по-перше: можливості для створення видовищних поєдинків, по-друге: велика кількість симпатичних героїнь. Звісно, у фільмі приорітети замінили місцями, бо тут глядач не має можливості брати участь в бойових сутичках, тому це було компенсовано симпатичними акторками. І любителі сексапільних блондинок не будуть розчаровані - їх тут принаймні троє, та ще одна з волоссям бузкового кольору. Взагалі, в стрічці панує повний матріархат - чи не єдиний чоловік з позитивною роллю є слабаком-комп'ютерщиком, а всі інші з'являються на декілька хвилин. Зате позитивних героїнь з півдесятка - і вони забирають левову частку екранного часу.

На жаль, різноманітністю бойових стилів стрічка не може похвалитись. І це цілком зрозуміло, адже режисеру довелось обирати між принадністю та вміннями - зробити з усіх красунь майстрів карате просто неможливо, тому дівчата усі просто гарно стрибають, а чоловіки - так само гарно ламають все, що трапиться під руку чи ногу.
Також, у відповідності до гри, у фільмі не буде жодної краплі крові. Тому все, що відбувається на екрані, більше нагадує ігри, які часто влаштовують співробітникам компанії HR-відділи.
А щоб коктейль з двох компонентів не набрид раніше, аніж закінчиться фільм, до спарингів та демонстрації останніх досягнень пляжної моди було додано гумористичні моменти різного роду - від жартівливої бійки тата з дочкою до звукових ефектів "мультяшних" пташечок після нокауту. А знавці тематики впізнають в піраті, над яким знущається одна з головних героїнь, Робіна Шу, виконавця ролі Лю Кена в "МК" - режисер не міг не висловити свою думку про те, як ганебно свого часу було провалене продовження славетної стрічки.

Звісно, бойові дуелі потрібно було мотивувати хоча б мінімальним сюжетом, тому він і справді є. Два десятки найкращих бійців світу комітет чемпіонату збирає на острові, обладнаному усім, що потрібне для спокійного побиття один одного. За винагороду у 10 мільйонів вони повінні битися між собою, щоб дізнатись, хто ж з них найсильніший.
Як видно, сюжет не більший за текстову примітку під час завантаження гри. Так само зробили і при перенесенні інших ігрових ньюансів - екраном, лініями життя героїв та впізнаваними командами "Fight" та "Гравець такий-то переміг" - старання режисера очевидні.

В результаті у нього вийшла чудова картина з літніми тонами для відпочинку перед екраном, коли на вулиці бере гору зима. А фанати гри, скоріш за все, подякують за ретельність в підході навіть до дрібниць, які будуть знайомі кожному, хто брав до рук джойстик та запускав диск "Dead or Alive". Люди, що не знайомі з грою, здається мені, теж повинні отримати задоволення, якщо вони полюбляють бойовики такої тематики - звісно тут, на відміну від першого "Смертельного двобою" нема харизматичного Рейдена у виконанні Крістофера Ламберта, але кому ж потрібен той Ламберт, коли є Веленс та Мальте в купальниках, чи не так ;) ?
  
Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Ваш коментар:DOA: Мертві чи живі (DO... ...

Наберіть свій коментар нижче

(обов'язкове поле)

(обов'язкове поле)

Ваш email не буде опубліковано на сайті, він буде відомий лише адміністратору блога
Іменинники
1 грудня
logo
logo

Вуді Аллен (86)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru