Щасти, Чаку! (Good Luck Chuck)

Режисер: Марк Хелфрич
Сценарій: Джош Стольберґ, Стів Ґленн
Актори: Ден Фоґлер, Майкл Тіган, Чіара Занні, Мішель Гаррісон, Джессіка Альба, Бен Ейрс
Кінопрокатник в Україні: JRC
Виробництво студії: Karz Entertainment/Lions Gate Films (США)
Рейтинг (в США): R
Прем'єра в Україні: 08.11.2007

Цей фільм пропонує глядачам досить цікаву історію про начебто звичайного хлопця, котрий має якийсь талісман для своїх екс-подружок - кожна відразу після розставання з ним неодмінно знаходила свою половинку. Подібне спостереження дуже скоро робить його популярним у дівчат, які деякий час зустрічаються з ним, аби потім гарантовано знайти чоловіка своєї мрії. Подібна ситуація влаштовує героя до того часу, поки він сам не натрапляє на дівчину своєї мрії.

Тридцяти-з-гаком-річний холостяк, який спробувавши у ліжку багатьох дівчат знаходить єдину, втрачає її, усвідомлює, що це і була єдина, падає навколішки, просить пробачення за те, що був таким йолопом, після чого настає щасливий кінець. Мені здалося, чи у вас теж вихопилось щось на зразок "Що, знову?". Голлівудська фабрика мрій продовжує вичавлювати соки з наймоднішої нині там проблематики для комедій... Власне, важко сказати навіть яких саме комедій, оскільки тему знаходження дівчини для тридцятирічного холостяка не віднесеш ані до сімейних, ані до молодіжних. Як би там не було, але цей безіменний різновид майже повністю захопив нішу американської комедії - лише за останній рік таких фільмів можна згадати добрий десяток, а їхній стандартний сюжет вже викликає нудоту і нервовий тик у потенційного глядача. Аби хоч якось присмачити цей конвеєрний синтетичний напівфабрикат, продюсери та сценаристи намагаються використовувати усі доступні методи. І якщо у перших вибір невеликий і вони обмежуються закупівлею на весь наявний бюджет кількох, або хоч однієї зірочки, то другі піддають страшним тортурам свою обмежену продюсерами фантазію і видають "геніальні" ідеї - зробити головного героя цнотливим, дати йому в антагоністи інваліда, і, нарешті, накласти на нього закляття.

Зрозуміло, що ці приправи навіть не відчуваються у загальній масі штампів. Стандартну схему ще можна було б вибачити, якби вона була приправлена хоч крихтою романтики. Але в сучасній комедійній продукції американської кіноіндустрії романтики стільки ж, скільки у порнофільмах, що їх крутили в роки перебудови у підвальних відеозалах. А в деяких стрічках наявні ще й інші ознаки тих "шедеврів" у вигляді неприхованих сексуальних сцен - "Щасти, Чаку!" в цьому просто перевершив своїх попередників. Не задовольнившись ідеєю закляття на головному герої, через яке на нього полюють жінки, сюжет за задумкою сценариста Джоша Столберга стрімко рухається від "садо-мазо" у виконанні десятирічної дівчинки в шкіряному бюстгальтері на нульового розміру грудях та, ніби мало нам було пирога, секс з грейпфрутом, через борсання у ліжку з півторацентнерною старою негритянкою та двоцентнерною прищавою білою, що страждає на метеоризм, прямо до зоофілії, схрещеної з фетишизмом в прикінцевих титрах. Споглядаючи на екрані подібне з жахом думаєш, що ж "кіномитці" Голлівуду вважатимуть смішним в наступному році? Другою думкою виникає питання про кількість порядків у сумі, яку отримала Джесіка Альба за те, щоб знятися в чомусь подібному. Хай у неї останнім часом і не надто бурхлива кар'єра, та й сама вона поки що не першої величини, але все-таки зірка.

 

Треба зауважити, що "Щасти, Чак!" - це режисерський дебют, цього разу свої сили в суміжній спеціальності вирішив спробувати не сценарист, як це часто буває, а монтажер. Зазвичай в таких випадках від режисера мало що залежить, оскільки йому просто дали спробувати свої сили пани з гаманцями, з яких було взято бюджет фільму, але Марк Хелфріч знімав такі фільми, як "Рембо-2", "Хижак", "Останній бойскаут" та "Червоний дракон" і міг би набратись за цей час хоч якогось досвіду, аби знатися на тому з чим варто мати справу, а об що краще не бруднити руки.Втім, - касові збори йому хай будуть суддею.

 


Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

так себе но всеже смешной

Написав Хельга,
Дата П'ятниця, 08 травня 2009 Час 17:53

 1 
Сторінка 1 of 1 ( 1 Коментарі читачів )
Іменинники
4 липня
logo
logo

Джина Лоллобріджида (93)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru