Клік (Click)

clickРежисер: Френк Корачі
Сценарій: Стів Корен
Актори: Адам Сендлер, Кейт Бекінсейл, Крістофер Вокен, Шон Остін, Кеті Кессіді, Джозеф Кастанон, Йона Гілл, Дженніфер Кулідж, Девід Гасселгофф, Роб Шнайдер (принц Хабебу)
Кінопрокатник в Україні: Каскад Україна
Виробництво студії: Columbia Pictures Corporation (США)
Рейтинг (в США): PG-13
Прем'єра в Україні: 03.08.2006
Трудоголику потрапляє до рук пульт дистанційного керування життям, за допомогою якого можна прокручувати життєві ситуації вперед або назад. Причому пульт розумний - із запам'ятовуванням і автоматичною прокруткою тих подій, які вже колись проскочувалися. Начебто чудовий пристрій?... але це лише до тих пір, поки не захочеться зупинити невпинну перемотку...

Кому б не хотілося щось в своєму житті підкоригувати? Та майже усім - на цьому побудовано безліч казок, що доводить всенародне бажання людей щось змінювати в житті, причому миттєво - чарами абощо.

Раніше це були усілякі каблучки та лампи, майстерність виготовлення яких інколи настільки вражала тогочасних людей, що вони ладні були приписувати їм магічні властивості, але для сучасної людини це вже щось застаріле - технічний прогрес домігся свого й тут. Тому Майклу Ньюману, типовому сучасному трудоголіку дістається пульт дистанційного керування життям.

Щоправда, у нього є одна маленька незручність - він автоматично повторює вже виконані дії у схожих ситуаціях, але Майкл поки що про це не здогадується, і користується ним із задоволенням - пришвидшує секс, автомобільні затори та вигул собак, уповільнює директора, щоб надавати тому по пиці, перемотує життя туди й назад, коли потрібно щось згадати чи пропустити хворобу. І хоча з часом він звісно зрозуміє, що в житті нема зайвих хвилин і кожну потрібно прожити самому, але навряд чи це змінить долю, наприклад його сина - адже людині властиво повторювати вже зроблені минулими поколіннями помилки.

Повинен сказати, що останнім часом Адам Сендлер щось дуже копіює Джима Керрі. Чи то подобається йому Джим, чи то хоче зайняти його місце всеамериканського коміка, але це вже занадто кидається у вічі. Наприклад, як Керрі, він все більше схиляється від суто комедійних ситуацій до використання досить драматичних моментів. Чи використовує ідеї, що вже були використані у фільмах з Керрі - високотехнологічне керування життям на межі магії як у "Вічному сяйві", робочо-сімейні проблеми - як у "Дік та Джейн". На жаль, він використовує "надбання" й "Тупого та ще тупішого" та "Ейс Вентури", але на це доводиться закривати очі, маючи за аксіому різне відношення наших народів до речей, які вважають смішними - почнемо знімати своє кіно, тоді будемо крутити носами, а поки що доводиться дивитися те, що дають.

Ще один збіг - сценаристами були Стів Корен та Марк О'Кіф, які написали сценарій для "Брюса всемогутнього" вгадайте з ким в головній ролі? Правильно! Тому з "Кліком" було досягнуто таких висот копіювання, що замінивши в ньому Сендлера на Керрі не буде відчутно жодної різниці.

На жаль автори вирішили поєднати в одному фільмі протилежності, доведені до абсолюту - якщо гумор, то вже максимальний, якщо драма - то вже до глибин серця. Таке частування не дуже смакує - як будь-яке поєднання несумісних речей. Людина є істотою досить інертною, і за півтори години примусити її сприймати гумор, що інколи межує з непристойністю, та драматичні ідеї смерті чи сучасного трудоголізму майже неможливо.

Так - інколи смішно, інколи драматично, але загалом якось незрозуміло, для чого було кидатись в такі крайнощі.

Дуже хотілося б порадити Сендлеру більше схилятися до "Вічного сяйва", якщо йому неодмінно кортить піти дорогою Керрі до розумного драматизму, причому йти в ньому до кінця, а не робити остогидлий фінт "а все це був просто сон", чи вже не лізти в драму, а знімати смішні комедії на зразок "Маленького Ніккі".

Автори фільму не змогли навіть вірно поставити наголоси на основному. Адже, як сказав спочатку Морті, а потім і сам Майкл, він справді є "поцом", лабухом. Але не тому, що занадто поринав в роботу чи не приділяв уваги дружині та дітям. А через те, що являв собою типовий приклад інфантильного сучасного чоловіка, якому все або нецікаво, або ліньки, або страшно - нецікаво хворіти, ліньки досягати оргазму, страшно сказати начальнику прямо, що тому не вийде спихати всю свою роботу на підлеглих. Він звичайний посередній тип, яких безліч навколо, і навіть зриви на зразок ситуації з підлітками та салютом - це лише маска, бо краще погнатися за дітьми, що не дадуть здачі, аніж глянути в очі ображеній дружині та дітям та просто попросити пробачення.

І хоч під кінець своєї історії, яка, до речі, виявляється просто осучасненим сюжетом про Скруджа з його трьома привидами, він зрозуміє цінність сім'ї, але дорослим чоловіком так і не стане. На жаль цю основну проблему сучасності було поховано під тупенькими, інколи навіть образливими, як у сцені з японцями, жартами і спецефектами керування життям.

До речі, про спецефекти - різні перемотування, паузи, та головне меню пульта виглядають досить цікавими, але з зображенням майбутнього через двадцять років автори довго не розводилися - трохи зализали автомобілі та повсюди порозставляли тонкі дисплеї, навіть парасольки героїв не зазнали жодних змін. Втім, важко чекати чогось іншого - зрештою це всього лише комедія, а не фантастичний бойовик.
Через такий морочливий сценарій досить складно оцінити гру акторів - з такими дивними ролями жоден з них не виглядає пристойно. Мабуть тому більше подобаються другорядні ролі, на зразок бідного тренера, з якого Майкл, як типова посередність, намагається знущатися, але викликає це не сміх з тренера, а огиду до посередності, котра ні на що нормальне не здатна.

А більше всього мені сподобалась Татум МакКенн, котра грала доньку Майкла - незважаючи на численні інші недоліки фільмотворення схоже, що в Голівуді після виведення в зірки Дакоти Фаннінг, навчилися підбирати на ролі дітей.

  
Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
1 червня
logo
logo

Джонатан Прайс (73)
logo
logo

Браян Кокс (74)
logo
logo

Морган Фріман (83)
logo
logo

Мерілін Монро
(1926 - 1962)

logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru