Лессі (Lassie)
Режисер: Чарльз Старрідж
Сценарій: Чарльз Старрідж (за новеллою Еріка Кнайта)
Актори: Саманта Мортон, Пітер О'Тулл, Гестер Оджерс, Ґеррі О'Брайн, Стів Пембертон, Еамонн Гант, Джон Лінч
Виробництво студії: Classic Media Productions, Davis-Films, Elemental Films, Firstsight Films, Isle of Man Film (США, Франція, Ірландія, Великобританія)
Рейтинг (в США): PG
Прем'єра в світі: 16.12.2005

Родина, в якій живе Лессі, переживає скрутні часи, тому змушена продати улюблену собаку свого сина багатій родині. Будучи за сотні миль від дому, розумна собака втікає і починає пошуки дороги до старого дому.

Як людина, що має справу з собаками породи коллі вже більше десяти років, я звичайно не міг пропустити подібний фільм. Тим паче, що давно бренд "Лессі" не з'являвся на екранах - остання повнометражна стрічка була випущена в 1994 році.

Цілком можливо, що свого часу з нього вижали все, що могли, і тепер уже просто закинули як непотріб, але все ж таки вона поки що анітрохи не поступається популярністю Мікі Маусу і є, певно, найзнаменитішою твариною.

А почалося все в далекому 1938 року, коли Ерік Найт написав новелу про собаку породи коллі, яку збідніла сім'я продає багатієві, але та утікає і повертається через неймовірні простори назад додому. Новела виявилася вельми популярною і маховик розкручування почався - в 1947 році стартувала серія радіопередач, з 1954 по 1957 - серіал "Коллі Джефа", в 1958 переіменований на "Тіммі і Лессі", а в 1963 - в просто "Лессі". В цілому серіал витримав надзвичайно багато, як для ТБ-шоу з одним собакою на чолі - всього було сімнадцять (!!!) епізодів, загальний час його існування був 17 років - з 1954 по 1971 рік, після чого популярність його пішла на спад, права передали іншій компанії, яка витягнула ще біля півсотні серій, а потім проект було закрито.

І ось, у Британії режисер Чарльз Старрідж вирішив відродити популярність рудій красуні. Узявши за основу для фільму найпершу новелу Найта, він виконав роль режисера, сценариста і продюссера стрічки. Але не всім дано бути багатоверстатниками як Родріґес, і це розпилювання нашкодило фільму.

У самій новелі мова йшла все ж таки більше про людей, а не про собаку, і лише з часом в ТБ-серіалі акценти змістилися на "чотирилапу зірку". У фільмі ж Старрідж так і залишив основний упор на Лессі, залишивши людей на другому плані, чому картина і постраждала - Лессі чарівна (а вірніше чарівний - за традицією Лессі грають собаки чоловічої статі і це мене розчарувало, виглядає абсолютно неприродно) і добре грає все, що їй покладене, але її однієї на півтори години мало, і тут би людям-акторам підхопити, допомогти...

А люди підкачали - двоє дітей, які повинні були брати на себе основний вантаж "людської" частини фільму, грають настільки фальшиво, що стає просто дивно, як таку гру міг пропустити на екрани режисер. Мати і батько Джо виглядають картонними фігурками, лиходій просто карикатурний у своїй гротескній злодійськості.

Трохи краще виглядає прекрасний Пітер Отул в ролі герцога, але у нього дуже маленька роль, щоб врятувати ситуацію. Тривалішою відрадою виглядає частина фільму, де Лессі подорожує в компанії карлика-актора Роулі - Пітер Дінклейдж єдиний з людей зіграв свою роль на відмінно, все ж таки інші не викликають ніяких позитивних емоцій.

Зрозуміло, що фільм дитячий і про собаку, але не можна ж аби-як ставитися до роботи. В результаті маємо низькоякісний півторагодинний ролик про красивого собаку. Шкода. Якщо так далі піде, то бренд "Лессі" остаточно заженуть в домовину.

 

  
Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
21 січня
logo
logo

Джина Девіс (65)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru