Лессі (Lassie)
Режисер: Чарльз Старрідж
Сценарій: Чарльз Старрідж (за новеллою Еріка Кнайта)
Актори: Саманта Мортон, Пітер О'Тулл, Гестер Оджерс, Ґеррі О'Брайн, Стів Пембертон, Еамонн Гант, Джон Лінч
Виробництво студії: Classic Media Productions, Davis-Films, Elemental Films, Firstsight Films, Isle of Man Film (США, Франція, Ірландія, Великобританія)
Рейтинг (в США): PG
Прем'єра в світі: 16.12.2005

Родина, в якій живе Лессі, переживає скрутні часи, тому змушена продати улюблену собаку свого сина багатій родині. Будучи за сотні миль від дому, розумна собака втікає і починає пошуки дороги до старого дому.

Як людина, що має справу з собаками породи коллі вже більше десяти років, я звичайно не міг пропустити подібний фільм. Тим паче, що давно бренд "Лессі" не з'являвся на екранах - остання повнометражна стрічка була випущена в 1994 році.

Цілком можливо, що свого часу з нього вижали все, що могли, і тепер уже просто закинули як непотріб, але все ж таки вона поки що анітрохи не поступається популярністю Мікі Маусу і є, певно, найзнаменитішою твариною.

А почалося все в далекому 1938 року, коли Ерік Найт написав новелу про собаку породи коллі, яку збідніла сім'я продає багатієві, але та утікає і повертається через неймовірні простори назад додому. Новела виявилася вельми популярною і маховик розкручування почався - в 1947 році стартувала серія радіопередач, з 1954 по 1957 - серіал "Коллі Джефа", в 1958 переіменований на "Тіммі і Лессі", а в 1963 - в просто "Лессі". В цілому серіал витримав надзвичайно багато, як для ТБ-шоу з одним собакою на чолі - всього було сімнадцять (!!!) епізодів, загальний час його існування був 17 років - з 1954 по 1971 рік, після чого популярність його пішла на спад, права передали іншій компанії, яка витягнула ще біля півсотні серій, а потім проект було закрито.

І ось, у Британії режисер Чарльз Старрідж вирішив відродити популярність рудій красуні. Узявши за основу для фільму найпершу новелу Найта, він виконав роль режисера, сценариста і продюссера стрічки. Але не всім дано бути багатоверстатниками як Родріґес, і це розпилювання нашкодило фільму.

У самій новелі мова йшла все ж таки більше про людей, а не про собаку, і лише з часом в ТБ-серіалі акценти змістилися на "чотирилапу зірку". У фільмі ж Старрідж так і залишив основний упор на Лессі, залишивши людей на другому плані, чому картина і постраждала - Лессі чарівна (а вірніше чарівний - за традицією Лессі грають собаки чоловічої статі і це мене розчарувало, виглядає абсолютно неприродно) і добре грає все, що їй покладене, але її однієї на півтори години мало, і тут би людям-акторам підхопити, допомогти...

А люди підкачали - двоє дітей, які повинні були брати на себе основний вантаж "людської" частини фільму, грають настільки фальшиво, що стає просто дивно, як таку гру міг пропустити на екрани режисер. Мати і батько Джо виглядають картонними фігурками, лиходій просто карикатурний у своїй гротескній злодійськості.

Трохи краще виглядає прекрасний Пітер Отул в ролі герцога, але у нього дуже маленька роль, щоб врятувати ситуацію. Тривалішою відрадою виглядає частина фільму, де Лессі подорожує в компанії карлика-актора Роулі - Пітер Дінклейдж єдиний з людей зіграв свою роль на відмінно, все ж таки інші не викликають ніяких позитивних емоцій.

Зрозуміло, що фільм дитячий і про собаку, але не можна ж аби-як ставитися до роботи. В результаті маємо низькоякісний півторагодинний ролик про красивого собаку. Шкода. Якщо так далі піде, то бренд "Лессі" остаточно заженуть в домовину.

 

  
Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Ваш коментар:Лессі (Lassie) ...

Наберіть свій коментар нижче

(обов'язкове поле)

(обов'язкове поле)

Ваш email не буде опубліковано на сайті, він буде відомий лише адміністратору блога
Іменинники
12 липня
logo
logo

Мішель Родрігес (42)
logo
logo

Гордон Пінсент (90)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru