Шайтан (Sheitan)

sheitan

Режисер: Кім Шапіро
Сценарій: Кім Шапіро, Крістіан Шапіро
Актори: Венсан Кассель, Олів'є Бартелемі
Виробництво студії: 120 Films, Studio Canal, Canal+, Ciné Cinémas, Région Ile-de-France (Франція)
Рейтинг (Франція): 16
Прем'єра в світі: 01.02.2006
Прем'єра в Україні: 04.05.2006

Компанія молодих людей розважалася собі на дискотеці, але якогось дива всі вирішили поїхати на ферму, куди їх запросила нова знайома -і, як невдовзі виявилося, господар ферми таємничий сатаніст вирішив перетворити їхній вечір розваг на криваве марення...

До перегляду цього фільму я знав про нього лиш одне - при всій своїй невідомості у нього була одна з найгучніших рекламних кампаній - я не зустрічав сайтів, хоч якось пов'язаних з кіно, де не було б банера з жестом Касселя, що закликав до мовчання. Після перегляду додалося ще одне знання - якщо творці фільму не померли від такої дози ЛСД, яку вони прийняли, його створюючи, то це просто диво. Невитіюватий, оскомистий ще з часів "Живих мертвяків" сюжет про групу підлітків, які лізуть в глушину надибати собі проблем, тут поданий у такому вигляді, що виходячи із кінозалу, відчуваєш себе обдуреним.

Але найголовніший же обман полягає в тому, що фільм, у всіх проспектах оголошений трилером, таким, власне кажучи, не є. Авжеж, там є моторошнуваті моменти, але їх мізер. А все інше - це якась хвора спроба спародіювати всі основні штампи трилерів останніх часів. Тут є ляльки, як в "Ляльках" і "Будинку з воску". Їх складають з частин людей, як в "Мовчанні ягнят", і майже всі мешканці будинку, куди приїхали головні герої заманені красунею Верб, несуть на своїх обличчях відбиток явної розумової неповноцінності - як в "Техаській різанині бензопилою". Навіть пограбований працівник бензоколонки дивиться старий чорно-білий фільм жахів про вампірів - кивок у бік класики жанру.

Проте все це вариво замішане таким чином, що воно не страшне, як рекламувалося, і не смішне, як очікувалося авторами, а бридке - і не більше. Крістіан Шапірон виявився поганим сценаристом, а його син Кім - нікудишнім режисером. Мені досі незрозуміло, куди вони примудрилися подіти ті два роки, витрачених на створення фільму і майже три мільйони доларів, які вони вициганили у Касселя, користуючись його протекцією юному Кіму - Венсан навіть знявся в його першій короткометражці.

Невиразна, пересипана огидними моментами стрічка, являє собою чудовий приклад роботи за принципом "лебедя, раки і щуки" - Крістіан Шапіро створював сценарій, намагаючись віддати належне своїй молодості часів хіппі, де було дуже багато місця наркотикам, і тому більше робив ухил в психоделічний і сюрреалістичний стилі, на зразок "Андалузького пса".

Його син Кім, режисер фільму, намагався зробити моторошнувату пародію на трилерну тему, тому намагався сумістити навіювання "трилерної атмосфери" з іронічними моментами на зразок висміювання нинішньої французької молоді - у всьому фільмі тільки два французи за походженням, причому обидва - психи і вбивці, а інші - темношкірі й азіати з колишніх колоній Франції, периферійні марнотратники життя з "травичкою" в глухих клубах негритянських гетто.

А Кассель взагалі створює враження людини, яка сама не знає, що ж саме йому грати і кого слухати. В результаті дивитися той кошмар, що твориться на екрані, може тільки остаточний мазохіст "від кіно", тому що в нім дійсно немає абсолютно нічого, на що варто було б згаяти свій час і гроші.

  
Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
5 червня
logo
logo

Марк Волберг (49)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru