Чудова афера (Matchstick Men)

 

matchstick-men

Режисер: Рідлі Скотт
Сценарій: Ніколас Ґріффін, за романом Еріка Ґарсії
Актори: Ніколас Кейдж, Сем Роквелл, Елісон Логман, Брюс Альтман, Бріс МакГілл, Дженні О'Хара, Стів Остін, Бет Ґрант
Виробництво студії: Warner Bros. Pictures, ImageMovers, Scott Free Productions, Rickshaw Productions, LivePlanet, HorsePower Entertainment (США)
Рейтинг (в США): PG-13
Прем'єра в світі: 03.09.2003

Рой - професійний дрібний шахрай, який обдурює домогосподарок, продаючи їм непотріб. А ще Рой - ходяча енциклопедія психіатрії, оскільки хворіє на кілька десятків різноманітних фобій і нервових розладів, з якими він вправляється за допомогою спеціальних пігулок. Але в один поганий день пігулки закінчуються, а на додачу в житті Роя з'являється неповнолітня донька.

Рідлі Скотт - один з найвідоміших режисерів Голівуду, незважаючи на дуже невелику фільмографію - всього 18 фільмів за 40 років кар'єри (ще кілька разів брав участь у серіалах і три фільми зараз перебуває на стадії підготовки), але таких, котрі стали стандартами у своїх напрямках - це і фантастичні трилери ("Чужий"), історичні драми ("Гладіатор" і "Царство небесне"), фантастичні бойовики ("Той, що біжить по лезу"), військові фільми ("Падіння чорного яструба", "Солдат Джейн") або навіть соціальні драми ("Тельма та Луїза"). Він часто змінював жанри, більшість його фільмів бути визнано публікою, але йому знайомі і провали в кар'єрі - після тієї ж "Солда Джейн" йому довелося на якийсь час навіть залишити "велике" кіно.

Його фільм "Велика афера" - спроба зіграти на полі кримінальної драми. Головний герой Рой Воллер - безнадійно хвора людина. У нього стільки фобій, що дивно, як він ще не знаходиться в спеціалізованому закладі в одній палаті з черговим Наполеоном. У нього і мезофобія (острах бруду), і світлобоязнь, і навіть така, якій ще назви не дали - усі двері він зачиняє три рази підряд. У нього в будинку стерильна чистота, жалюзі завжди закриті, а напоготові є комплект стерильних рукавичок. Щодня він приймає таблетки, котрі нелегально отримує у свого психіатра, і без них відразу починає божеволіти. А заробляє він на психіатра шахрайством, хоча сам воліє називати себе "комбінатором". Рой зі своїм напарником Френком придумують різні оборудки з виманювання грошей у американців – наприклад, продають дешеві дрібнички за великі гроші під приводом лотереї з дорогими призами. Інколи їм трапляються і дуже багаті люди, тоді вони реалізовують більш хитрі комбінації.

У Роя та Френка саме з’явився такий багатий клієнт, але випадково Рой впускає в каналізацію усі свої таблетки. Через деякий час у нього починається загострення всіх його фобій і він біжить до іншого психіатра, оскільки його особистий виїхав бозна-куди. Новий доктор підозрює, що Рой здоровий фізично, а його фобії - всього лише наслідки Роєвої нечистої совісті. Він починає по-справжньому лікувати дивного пацієнта, одного разу викликаючи у нього спогад про колишню дружину, з якою Рой розлучився, коли вона була вагітна. В результаті в житті Роя з’являється дочка-підліток, що постійно свариться з мамою і все частіше ночує у нього вдома. Під час одного з моментів відвертості з нею він розповідає про свою справжню "роботу" і навіть проводить "навчання по шахрайству". Звичайно діти і злочини несумісні, тому налагоджене життя Роя починає тріщати та руйнуватись.

Найперше, що потрібно відзначити в цьому фільмі - чудову гру Ніколаса Кейджа. Так передати людину, мозок якої роздирає безліч фобій, шахрая, що в той же час здатного на ніжні почуття до раптово віднайденої дочки, мало хто здатний. Другий плюс - цікавий сюжет, за що потрібно завдячувати літературній основі сценарію - однойменному роману письменника Еріка Гарсія. Вгадати усі сюжетні повороти особисто мені не вдалося, тож думаю, що більшість глядачів чекає досить несподіванок. Якийсь вплив Рідлі Скотта в цьому фільмі чомусь зовсім не відчувається, напевно тому фільм і не вийшов шедевром, проте просто гарні фільми теж приємно дивитися.

  
Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
5 червня
logo
logo

Марк Волберг (49)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru