Велика мандрівка (The Wild)

Режисер: Стів Вільямс
Сценарій: Ед Дектер, Джон Штраусс
Виробництво студії: Walt Disney Pictures, C.O.R.E. Feature Animation, Contrafilm, Hoytyboy Pictures, Nigel Productions (США)
Рейтинг (MPAA): G
Прем'єра в Світі: 12.04.2006
Прем'єра в Україні: 27.04.2006

 Маленького левенятка випадково відвозять із нью-йорского зоопарку в африканські джунглі, де на нього чекають безліч небезпек. А в цей час його татко разом з друзями намагаються витягти малого з Африки, потрапляючи щоразу у нові неймовірні пригоди.

Рецензія

 

Егеж, не один кіноман іронічно гмикав, побачивши постер цієї стрічки, яка з'явилася через півроку після переможної ходи світовими екранами "Мадагаскару". Коли б мультфільм про лева та жирафу, котрі втекли із зоопарку на волю, випустив би хтось інший, менш іменитий, то не було нічого дивного - відомі продукти завжди мають цілий шлейф різних плагіаторів, які користуються їх славою... Але ж це всесвітньовідомий "Дісней", компанія, яка була лідером світової анімації ледь не століття – тож вся «Мандрівка» сприймається як плагіат від початку до кінця, а разом з тим ще й прилюдне зізнання в неспроможності самотужки подолати ті проблеми, в яких заплуталась останнім часом "дитина" великого Волта. Скорочення персоналу, кримінальні справи через коррупцію, комерційні провали стрічок, практичний розрив з "Pixar" - єдиним китом, який тримав студію на плаву в океані анімації, та інші біди звалювалися на їхні голови за ці роки, але ж були і гірші часи – та їх було успішно подолано. Якщо ж така відсутність фантазії – це все, що може продемонструвати «Дісней» у відповідь на кинуту у 2004 році компанією DreamWorks рукавичку у вигляді «Шрека» - то за її майбутнє можна починати серйозно турбуватися.

Втім, по «Мандрівці» видно, що «діснеївці», які неначе прокинулися в новому світі після півстоліття анабіозу, намагаються вчитися і доганяти своїх конкурентів. Мультфільм, як це вже стало стандартом після «Шрека», повністю тривимірний – і з технічної сторони справді бездоганний, тим паче, що аніматори не намагалися примітизувати моделі, як автори «Мадагаскару», а схилялися до кінематографічної деталізації. Проблема, як це часто буває, виявилась не в художниках, а в сценаристах. Звісно, всі знають, що «Дісней», робить повчальні фільми для дітей і має свій, усталений набір «моральних шаблонів», але «Мандрівка» вийшла практично суцільним шаблоном - проблеми батьків та дітей, знаходження взаємопорозуміння і таке інше. Відповідно для маленьких дітей, на яких в першу чергу завжди орієнтована продукція Діснея, мультфільм може бути цікавим завдяки симпатичним героям та їхнім проблемам, з якими маленьким глядачам ще доведеться зустрітися в житті – хоча з огляду саме на цю категорію глядачів кінець фільму видався мені занадто жорстоким. А от бідним їхнім батькам, про яких при створенні мультфільму повністю забули, залишається лише поспівчувати – це не дрімворксівський продукт, де під дитячі заховано купу посилань і загадок для дорослих. Деяке пожвавлення внесе хіба що коала та хамелеони, але зовсім ненадовго.

Ну і наостанок не можна не згадати про ще один недолік, який досить сильно впливає на і так не ідеальну стрічку. Зазвичай продукція компанії Дісней вирізняється ідеальним локалізуванням для країн, в яких вона йде в прокат чи продаж – ретельно підбираються по тембрам голоси акторів, перекладаються і озвучуються пісні, яких в діснеєвських мультфільмах буває досить багато. Але цього разу, схоже, бажання Мосфільму «наздогнати і перегнати» виявилось сильнішим за діснеєвських інспекторів - солідну частину оригінальних задумок, які, мабуть, не відповідали «російському менталітету» локалізатори приосто викинули, напхавши в мультфільм свого, рідного і близького, як матрьошки на Арбаті - від "козячої морди" до путінівського "замочимо в заливі" через підлітково-сленгові "ахтунги", добивши таким чином шанси на хоч якийсь успіх мультфільму у глядачів, окрім тих, для кого такий гумор виявиться звичним. Залишається лише сподіватись, що це просто «перший млинець» компанії, яка за довгі роки домінування відвикла до змагань і конкуренції – і що автори шедеврів нашого дитинства ще продемонструють щось нове, повноцінно якісне, що зможе стати шедевром для дитинства вже наших нащадків. 

 


Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
26 травня
logo
logo

Хелена Бонем Картер (54)
logo
logo

Богдан Бенюк (63)
logo
logo

Джон Вейн
(1907 - 1979)

logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru