Велика мандрівка (The Wild)

Режисер: Стів Вільямс
Сценарій: Ед Дектер, Джон Штраусс
Виробництво студії: Walt Disney Pictures, C.O.R.E. Feature Animation, Contrafilm, Hoytyboy Pictures, Nigel Productions (США)
Рейтинг (MPAA): G
Прем'єра в Світі: 12.04.2006
Прем'єра в Україні: 27.04.2006

 Маленького левенятка випадково відвозять із нью-йорского зоопарку в африканські джунглі, де на нього чекають безліч небезпек. А в цей час його татко разом з друзями намагаються витягти малого з Африки, потрапляючи щоразу у нові неймовірні пригоди.

Рецензія

 

Егеж, не один кіноман іронічно гмикав, побачивши постер цієї стрічки, яка з'явилася через півроку після переможної ходи світовими екранами "Мадагаскару". Коли б мультфільм про лева та жирафу, котрі втекли із зоопарку на волю, випустив би хтось інший, менш іменитий, то не було нічого дивного - відомі продукти завжди мають цілий шлейф різних плагіаторів, які користуються їх славою... Але ж це всесвітньовідомий "Дісней", компанія, яка була лідером світової анімації ледь не століття – тож вся «Мандрівка» сприймається як плагіат від початку до кінця, а разом з тим ще й прилюдне зізнання в неспроможності самотужки подолати ті проблеми, в яких заплуталась останнім часом "дитина" великого Волта. Скорочення персоналу, кримінальні справи через коррупцію, комерційні провали стрічок, практичний розрив з "Pixar" - єдиним китом, який тримав студію на плаву в океані анімації, та інші біди звалювалися на їхні голови за ці роки, але ж були і гірші часи – та їх було успішно подолано. Якщо ж така відсутність фантазії – це все, що може продемонструвати «Дісней» у відповідь на кинуту у 2004 році компанією DreamWorks рукавичку у вигляді «Шрека» - то за її майбутнє можна починати серйозно турбуватися.

Втім, по «Мандрівці» видно, що «діснеївці», які неначе прокинулися в новому світі після півстоліття анабіозу, намагаються вчитися і доганяти своїх конкурентів. Мультфільм, як це вже стало стандартом після «Шрека», повністю тривимірний – і з технічної сторони справді бездоганний, тим паче, що аніматори не намагалися примітизувати моделі, як автори «Мадагаскару», а схилялися до кінематографічної деталізації. Проблема, як це часто буває, виявилась не в художниках, а в сценаристах. Звісно, всі знають, що «Дісней», робить повчальні фільми для дітей і має свій, усталений набір «моральних шаблонів», але «Мандрівка» вийшла практично суцільним шаблоном - проблеми батьків та дітей, знаходження взаємопорозуміння і таке інше. Відповідно для маленьких дітей, на яких в першу чергу завжди орієнтована продукція Діснея, мультфільм може бути цікавим завдяки симпатичним героям та їхнім проблемам, з якими маленьким глядачам ще доведеться зустрітися в житті – хоча з огляду саме на цю категорію глядачів кінець фільму видався мені занадто жорстоким. А от бідним їхнім батькам, про яких при створенні мультфільму повністю забули, залишається лише поспівчувати – це не дрімворксівський продукт, де під дитячі заховано купу посилань і загадок для дорослих. Деяке пожвавлення внесе хіба що коала та хамелеони, але зовсім ненадовго.

Ну і наостанок не можна не згадати про ще один недолік, який досить сильно впливає на і так не ідеальну стрічку. Зазвичай продукція компанії Дісней вирізняється ідеальним локалізуванням для країн, в яких вона йде в прокат чи продаж – ретельно підбираються по тембрам голоси акторів, перекладаються і озвучуються пісні, яких в діснеєвських мультфільмах буває досить багато. Але цього разу, схоже, бажання Мосфільму «наздогнати і перегнати» виявилось сильнішим за діснеєвських інспекторів - солідну частину оригінальних задумок, які, мабуть, не відповідали «російському менталітету» локалізатори приосто викинули, напхавши в мультфільм свого, рідного і близького, як матрьошки на Арбаті - від "козячої морди" до путінівського "замочимо в заливі" через підлітково-сленгові "ахтунги", добивши таким чином шанси на хоч якийсь успіх мультфільму у глядачів, окрім тих, для кого такий гумор виявиться звичним. Залишається лише сподіватись, що це просто «перший млинець» компанії, яка за довгі роки домінування відвикла до змагань і конкуренції – і що автори шедеврів нашого дитинства ще продемонструють щось нове, повноцінно якісне, що зможе стати шедевром для дитинства вже наших нащадків. 

 


Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
6 березня
logo
logo

Шейн Броллі (51)
logo
logo

Роб Рейнер (74)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru