Хеллбой 2: Золота армія (Hellboy 2 / Hellboy II: The Golden Army)
Режисер: Ґільєрмо Дель Торо
Сценарій: Ґільєрмо Дель Торо за коміксом Майка Мігноли
Актори: Рон Перлман, Селма Блер, Даґ Джонс, Джеймс Додд, Джон Алєксандр, Люк Ґосс, Джон Гарт, Джефрі Тембор
Виробництво студії: Dark Horse Entertainment, Lawrence Gordon Productions, Mid Atlantic Films, Universal Pictures (США)
Рейтинг (в США): PG-13
Прем'єра в світі: 11.07.2008 (США)
Прем'єра в Україні: 17.07.2008
Кінопрокатник в Україні: B&H

Міфічний світ розпочинає повстання проти людства, щоб управляти Землею, таким чином Хеллбой і його команда повинні врятувати світ від неслухняних істот.

 

Кого тільки не ставить фантазія творців коміксів людству, тобто американцям, на службу - прибульців з інших планет, мутантів, колишніх злочинців, померлих вояків і навіть богів на зразок Тора. Зрештою, випробувавши безліч варіантів до числа рятівників було додано сина пекла на ймення Анунг ун Рама, або простіше Хеллбоя. Маленьке чортеня, що потрапило до нашого світу в результаті нацистського ритуалу, було виховане таємним агентом, отримало від ООН спеціальний статус людини і, озброївшись здоровенними пістолетами та пилочкою для рогів, пішло наводити лад серед людських сусідів - відьм, упирів, вовкулак і навіть різноманітних ельфів, залишки яких тихо доживають свого віку в підвалах заводів та занедбаних гілках метрополітенів. Вперше червоний і хвостатий здоровань Хеллбой потрапив на екрани чотири роки тому і добряче звеселив багатьох жителів країн колишньої Російської імперії своїм трактуванням історії дому Романових і російських цвинтарів. Тоді він зібрав трішки менше, аніж два своїх бюджети, що обумовило невеликий, але шанс на продовження. Але режисер виявився фанатом своєї справи і самого коміксу, тож продовження за чотири роки було зроблено - пекельний дідько відправився воювати з кланом ельфів за керування міфічною Золотою армією.

Треба зауважити, що при досить шаблонному форматі самого коміксу фільм вийшов чи не на дві голови вищим - не в останню чергу за рахунок Гільєрмо дель Торо, фантазії якого вистачило б на цілий полк голлівудських сценаристів. В першому фільмі він був зв'язаний сюжетом появи головного героя на планеті Земля, і, попри те, що оформив її в своїй специфічній стилістиці, відчувалось, що йому затісно в рамках стандартно-дурнуватої ідеї зі "страшними бородатими росіянами" та "садомазонацистами". Це відбилось на самій стрічці, а також на її зборах - може через це йому і надали повну свободу дій в роботі над продовженням.

Як би там не було, а "Хеллбой-2" вийшов чистим, без домішок, витвором Гільєрмо - починаючи від актора на головну роль, куди він наполегливо проштовхнув свого часу маловідомого Рона Перлмана, і закінчуючи сюжетом та найбільшим бестіарієм різних істот, які тільки міг побачити глядач. Перед дельторовськими ельфами, янголом смерті, богом лісу, відьмами, троллями та зубними феями відступають на другий план навіть різні "Хроніки Нарнії" та "Володарі кілець" - настільки багато цих істот, породжених розбурханою суворим католицьким вихованням уявою автора, і настільки вони детально продумані. Звісно, багато в чому при створенні сюжету Гільєрмо віддав належне своїм основним джерелам натхнення - старим фільмам жахів, Говарду Лавкрафту і, як на мене, Хаяо Міядзакі та його "Принцесі Мононоке", але й від себе додав не шкодуючи. Про те, що усі вони демонструють останні досягнення голлівудських майстрів гриму та спецефектів якось і говорити вже видається зайвим. При цьому абсолютно не виникає відчуття зайвого натовпу - кожен герой на своєму місці в мозаїці світу, в якому все менше знаходиться місця тим, хто чимось відрізняється від людей. До речі, питання ворожості людства до несхожих на себе, хай навіть і позитивних, сусідів піднімається вперше з часів "Людей Х", оскільки зазвичай в американських фільмах просувається тема толерантності і терпимості - тим сильніше відрізняється твір дель Торо на їх тлі.

Мабуть єдиною слабкою ланкою у фільмі залишаються позитивні стосунки - давня проблема Гільєрмо, яка псує загальне позитивне враження майже в усіх його фільмах. Якщо ненависть, злість, страх та інші негативні емоції він передає чудово, то з коханням, дружбою чи співчуттям постійно виникають якісь проблеми. Так вийшло і цього разу - якщо трагічна історія почуттів друга Хеллбоя Ейба до принцеси ельфів Нуали виглядає ще більш-менш цікаво, то оформлення стосунків самого головного героя з його офіційною подругою Ліз Шерман викликає подив своєю слабкістю і невиразністю. Втім, вони не є головними в яскравому містичному трилері за мотивами британської міфології, який вийшов у чоловіка, що народився на іншій стороні земної кулі від Альбіону. Найголовніше, що фантазія у дель Торо не зменшує свого бурхливого плину, за що глядачі і люблять його твори - один з яких став в ряд тих виключень-продовжень, котрі виходять кращими за перші частини.

 


Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
17 квітня
logo
logo

Дженіфер Гарнер (49)
logo
logo

Шон Бін (62)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru