Судний день (Doomsday)
Режисер: Ніл Маршалл
Сценарій: Ніл Маршалл
Актори: Рона Мітра, Боб Хоскінс, Тоні Дживз, Малкольм МакДауелл, Лі-Енн Лібенберґ, Адріан Лестер, Крейґ Конвей, Малькольм МакДовелл
Виробництво студії: Crystal Sky Pictures, Intrepid Pictures, Moonlighting Films, Rogue Pictures (США, Велткобританія, Південна Африка)
Рейтинг (в США): R
Прем'єра в світі: 14.03.2008
Прем'єра в Україні: 08.05.2008
Кінопрокатник в Україні: -

Великобританія, недалеке майбутнє. Смертельний і абсолютно невивчений вірус, названий "Різником" («Reaper Virus») охопив країну, вбиваючи десятки і сотні тисяч її мешканців. Не маючи можливості вирішити проблему, уряд вирішує ізолювати вогнище зарази від не інфікованої місцевості, побудувавши навколо території буйства «Різника» стіну. Проходить 30 років, але вірус знову заявив про себе. Тому було вирішено відправити у заражену область першокласну команду спецназу для пошуків можливих методів боротьби з вірусом.

Майже тридцять років тому  на екрани вийшов фільм, який досить сильно вплинув на пригодницький кінематограф від того часу і до сьогодні. Знятий він був за копійки, змонтований у ванній кімнаті, озвучений в підвалі і до виходу "Відьми з Блер" займав місце в книзі рекордів Гіннеса, як найприбутковіший фільм. В ньому романтичної зовнішності парубок з блакитними очима вбивав негідників, ганяючи пустелями Австралії на модифікованому "Форд Фалькон", а називався фільм "Шалений Макс". Звісно і до нього були постапокаліптичні фільми, але цей особисто для мене став першим, який зібрав в собі усі деталі, що їх і досі використовують автори блокбастерів - земля, перетворена на пустелі та степи, анархія покидьків, що збилися в банди, залишки високорозвиненого суспільства у вигляді зруйнованих будинків, залишків одягу, зброї та звичок, зібрані зі сміття автомобілі і багато чого іншого. Звісно, їх неодноразово потім цитували, та поки що не виходило жодного фільму, який би зміг стати з ними на одну сходинку - маючи на руках шалені бюджети вочевидь складно досягти того ж успіху, що й автори стрічки за жалюгідні кілька сотень тисяч доларів, оскільки тут надзвичайно доречний вислів "гроші псують", адже мільйонер ніколи не зможе передати життя волоцюги краще за самого волоцюгу.

Тому, мабуть, нема нічого дивного в тому, що найближче за всіх до ідеалу підібрався британський режисер Ніл Маршал - автор малобюджетних фільмів жахів "Пси-воїни" та "Спуск", які стали культовими. Ніл належить до тої категорії режисерів-самородків, які з дитинства мріяли сісти в крісло і дати команду акторам "Почали!" - тому в його фільмах відчувається бажання знайти діалог із глядачем, а не лише спорожнити його гаманець. Це дивує кінобізнесменів, оскільки таке ставлення до створення фільмів для них незрозуміле, але саме такі фанати відроджують жанри, загублені людьми з чековою книжкою замість серця та з душею, захованою в банківському сейфі. "Судний день" - перший бойовик Ніла, який до цього знімав виключно фільми жахів, його навіть внесли до компанії під назвою "Splat Pack" - групи режисерів, яких називають "батьками сучасного жанру жахів", куди входять Александр Ажа, Елі Рот та Роб Зомбі. Та "фанатське" відношення до свого твору у нього залишилось - стрічка нафаршована посиланнями на купу класичних постапокаліптичних фільмів від "Втечі з Нью-Йорку" до "Водного світу", при цьому вона не перетворилась на "фанфік", як це буває у любителів, а має свій стиль.

Незважаючи на невеликий бюджет світ "Судного дня" відтворено досить професійно, єдиним провальним моментом є хіба що "лицарська" частина, яка не лише різко контрастує зі світом автомобілів та кулеметів, а й виглядає занадто дешево. Втім вона досить невелика і в повній мірі компенсується шаленим драйвом - 105 хвилин пролітають, як одна. непогано були підібрані і актори - особливо ефектинм вийшов шалений канібал Сол у виконанні Крейга Конвея, та й Рона Мітра зі своєю зовнішністю "Лари Крофт" гарно виглядала в бойових епізодах, а от давно списаний "в кіноархів" Малькольм МакДауел виглядав лише ще одним посиланням на старі фільми. В цілому ж за мізерний бюджет британський кінематограф отримав справжнього "Шаленого Макса", якого, за відповідних смаків в кіномистецтві, приємно переглянути без відчуття втраченого часу.

 


Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
28 травня
logo
logo

Кайлі Міноуґ (54)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru