Інший світ-2:Еволюція (Underworld: Evolution)

underworld_evolution

Режисер: Лен Вайсмен
Сценарій: Лен Вайсмен
Актори: Кейт Бекінсейл, Скотт Спідмен, Білл Най
Виробництво студії: Lakeshore Entertainment, Screen Gems (США)
Рейтинг (в США): -
Прем'єра в світі: 12.01.1006
Прем'єра в Україні: -
Кінопрокатник в Україні: -

Підійміть руки ті, хто бачив сиквел, який би був кращим за оригінал? Мало таких, правда? А тепер їх стало більше. Але, все по черзі.

Почалося все з того, що молодий талант на ім'я Лен Вайсмен, що трудився на посадах ассистентів директора з реквізиту в далеко самого поганого і невідомого режисера Роланда Еммериха у фільмах "Зоряні ворота"(1994) і "День незалежності"(1996), спостерігаючи собі, як працює метр і, очевидно, думав - "А чим я гірший?". Переймаючи досвід Роланда, він вирішив забабахати й собі щось таке, карколомне. Тим паче, що 1998 року грянув у всі кришки домовин перший "Блейд", остаточно запанувавши на троні короля вампірських бойовиків другою частиною виробництва Гільєрмо дель Торо 2002 року. Схоже він і підштовхнув Лена до рішучих дій.

Отже Лен Вайсмен, вибивши трохи грошенят під проект і запросивши маловідомих на той час акторів Кейт Бекінсейл та Скотта Спідмена, вигадав сюжет, в якому, на зразок хвилі популярних тоді фільмів, повинні були зіштовхнутися два типи героїв, які раніше стикалися між собою у фільмах рідко - вампіри і перевертні, і взявся до справи. Вийшло у нього мало що, оскільки особисто мені фільм абсолютно не запам'ятався, і довелося дуже довго перед сеансом згадувати, про що ж там йшла мова у першій частині. Нагадаю коротенько - симпатична вампіриха Селена виявилася підстваленою своїми сюзеренами і вирішила задля помсти врятувати звичайну людину - чоловіка, який випадково потрапив поміж молотом "Продавцями смерті" та ковадлом "Ліканами". Його покусали і ті, й інші, в результаті чого із нього виросла дика помісь, яка суміщувала в собі найсильніші риси обох видів, що винищували одне одного пачками в непримиримій війні. "Завдяки" невиразності та запутаності сюжету, низькому фінансуванню та іншим "красотам" фільмів режисерів-початківців оригінальна задумка не стала ані шедевром, ані хоч чимось примітним фантастичним бойовиком. В ньому не було ні дещо похмурого гумору, простого сюжету  та сильних, продуманих спецефектів "Блейда", а за харизматичністю, як головному герою, Бекінсейл дуже далеко до маститого Веслі Снайпса, як би вона, бідна, ни намагалася.

Але варто віддати Лену належне - він не зламався, а три роки займався роботою над помилками, попутно після зйомок першої частини одружившись з виконавицею головної ролі, яка тим часом займалась відточуванням акторської майстерності, граючи другопланові ролі у фільмах з участю Гері Олдмена ("Маленькі пальчики" 2003 року), Х'ю Джекмана ("Ван Хельсинг"-2004 - тут вона навчилася дико ненавидіти вампірів і відважно їх відправляти на той світ), і, нарешті, в "Авіаторі" Мартіна Скорцезе, де їй в непростій ролі Ави Ґарднер вдалося зіграти в компанії Леоднардо ді Капріо, Кейт Бланшетт, Айана Гольма, Джада Лов та Алека Болдвіна. Вся ця школа безсумнівно пішла їй на користь, дала певного рівня відомість, ну і звісно дозволила накопичити трохи грошей для сім'ї.

І 2006 року цього разу вже подружня пара вирішила штурмувати ту ж висоту вдруге. Проведена робота над помилками видна у всьому. Сама Кейт, на відміну від першої частини, де вона намагалась зображатb холодну байдужість, стала набагато менш "готичною", хоч і не зняла свій сексуальний обтягуючий шкіряний костюмчик, а подекуди, на зразок епізоду на закинутому складі - просто чаруче жіночною, без жодної тіні вампірської натури. Там же присутня й одна із найбільш еротичних сцен в голівудських блокбастерах останнього часу - коханий чоловік в кріслі режисера зумів подати її в руки Спідмену вельми уміло.

Спецефектів цього разу дуже багато і досить хороших - чого варта одна лишень початкова сцена, де лікани валять рицарів-вампірів разом з конями! Сюжет, маючи в основі все ту ж непогану ідею, обтрусився від безконечної плутанини другорядних ліній, отримавши замість цього розробку психологічних проблем - батьків і дітей, батьківської любові і відповідальності і таке іінше. Майкл Корвін нарешті відкинув різного роду хилювання, залишивши лише одне - захист себе і своєї самки, та почав з насолодою використовувати  можливості, що дісталися йому мимоволі - видирати ліканам голіруч щелепи, рвати метал, як папір і бити морди пращурам обох рас. В результаті особисто для мене друга частина, на відміну від першої, стала не чимось "незрозуміло чим", а вельми непоганим фантастичним бойовиком, який без щонайменших сумнівів спихнув з трону і поглумився над тілом що віддав кінці своєю ганебною третьою частиною "Блейда", на останньому видиху що уповзає в нору паскудної телесеріальності.

 

  
Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
24 жовтня
logo
logo

Кевін Кляйн (74)
logo
logo

Ф. Мюррей Абрахам (82)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru