Інший світ-2:Еволюція (Underworld: Evolution)

underworld_evolution

Режисер: Лен Вайсмен
Сценарій: Лен Вайсмен
Актори: Кейт Бекінсейл, Скотт Спідмен, Білл Най
Виробництво студії: Lakeshore Entertainment, Screen Gems (США)
Рейтинг (в США): -
Прем'єра в світі: 12.01.1006
Прем'єра в Україні: -
Кінопрокатник в Україні: -

Підійміть руки ті, хто бачив сиквел, який би був кращим за оригінал? Мало таких, правда? А тепер їх стало більше. Але, все по черзі.

Почалося все з того, що молодий талант на ім'я Лен Вайсмен, що трудився на посадах ассистентів директора з реквізиту в далеко самого поганого і невідомого режисера Роланда Еммериха у фільмах "Зоряні ворота"(1994) і "День незалежності"(1996), спостерігаючи собі, як працює метр і, очевидно, думав - "А чим я гірший?". Переймаючи досвід Роланда, він вирішив забабахати й собі щось таке, карколомне. Тим паче, що 1998 року грянув у всі кришки домовин перший "Блейд", остаточно запанувавши на троні короля вампірських бойовиків другою частиною виробництва Гільєрмо дель Торо 2002 року. Схоже він і підштовхнув Лена до рішучих дій.

Отже Лен Вайсмен, вибивши трохи грошенят під проект і запросивши маловідомих на той час акторів Кейт Бекінсейл та Скотта Спідмена, вигадав сюжет, в якому, на зразок хвилі популярних тоді фільмів, повинні були зіштовхнутися два типи героїв, які раніше стикалися між собою у фільмах рідко - вампіри і перевертні, і взявся до справи. Вийшло у нього мало що, оскільки особисто мені фільм абсолютно не запам'ятався, і довелося дуже довго перед сеансом згадувати, про що ж там йшла мова у першій частині. Нагадаю коротенько - симпатична вампіриха Селена виявилася підстваленою своїми сюзеренами і вирішила задля помсти врятувати звичайну людину - чоловіка, який випадково потрапив поміж молотом "Продавцями смерті" та ковадлом "Ліканами". Його покусали і ті, й інші, в результаті чого із нього виросла дика помісь, яка суміщувала в собі найсильніші риси обох видів, що винищували одне одного пачками в непримиримій війні. "Завдяки" невиразності та запутаності сюжету, низькому фінансуванню та іншим "красотам" фільмів режисерів-початківців оригінальна задумка не стала ані шедевром, ані хоч чимось примітним фантастичним бойовиком. В ньому не було ні дещо похмурого гумору, простого сюжету  та сильних, продуманих спецефектів "Блейда", а за харизматичністю, як головному герою, Бекінсейл дуже далеко до маститого Веслі Снайпса, як би вона, бідна, ни намагалася.

Але варто віддати Лену належне - він не зламався, а три роки займався роботою над помилками, попутно після зйомок першої частини одружившись з виконавицею головної ролі, яка тим часом займалась відточуванням акторської майстерності, граючи другопланові ролі у фільмах з участю Гері Олдмена ("Маленькі пальчики" 2003 року), Х'ю Джекмана ("Ван Хельсинг"-2004 - тут вона навчилася дико ненавидіти вампірів і відважно їх відправляти на той світ), і, нарешті, в "Авіаторі" Мартіна Скорцезе, де їй в непростій ролі Ави Ґарднер вдалося зіграти в компанії Леоднардо ді Капріо, Кейт Бланшетт, Айана Гольма, Джада Лов та Алека Болдвіна. Вся ця школа безсумнівно пішла їй на користь, дала певного рівня відомість, ну і звісно дозволила накопичити трохи грошей для сім'ї.

І 2006 року цього разу вже подружня пара вирішила штурмувати ту ж висоту вдруге. Проведена робота над помилками видна у всьому. Сама Кейт, на відміну від першої частини, де вона намагалась зображатb холодну байдужість, стала набагато менш "готичною", хоч і не зняла свій сексуальний обтягуючий шкіряний костюмчик, а подекуди, на зразок епізоду на закинутому складі - просто чаруче жіночною, без жодної тіні вампірської натури. Там же присутня й одна із найбільш еротичних сцен в голівудських блокбастерах останнього часу - коханий чоловік в кріслі режисера зумів подати її в руки Спідмену вельми уміло.

Спецефектів цього разу дуже багато і досить хороших - чого варта одна лишень початкова сцена, де лікани валять рицарів-вампірів разом з конями! Сюжет, маючи в основі все ту ж непогану ідею, обтрусився від безконечної плутанини другорядних ліній, отримавши замість цього розробку психологічних проблем - батьків і дітей, батьківської любові і відповідальності і таке іінше. Майкл Корвін нарешті відкинув різного роду хилювання, залишивши лише одне - захист себе і своєї самки, та почав з насолодою використовувати  можливості, що дісталися йому мимоволі - видирати ліканам голіруч щелепи, рвати метал, як папір і бити морди пращурам обох рас. В результаті особисто для мене друга частина, на відміну від першої, стала не чимось "незрозуміло чим", а вельми непоганим фантастичним бойовиком, який без щонайменших сумнівів спихнув з трону і поглумився над тілом що віддав кінці своєю ганебною третьою частиною "Блейда", на останньому видиху що уповзає в нору паскудної телесеріальності.

 

  
Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
11 травня
logo
logo

Джефрі Донован (53)
logo
logo

Наташа Річардсон
(1963 - 2009)

logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru