Вишневі ночі

Вишневі ночі

Режисер: Аркадій Мікульський
Сценарій:  Василь Портяк
Актори: Володимир Шевельков, Костянтин Степанков, Інна Капінос, Леонід Дьячков, Михайло Голубович, Микола Олійник, Олена Оглобліна, Лідія Моргацова
Виробництво студії: Національно-культурний виробничий центр Рось (Україна)
Прем'єра в Україні: 1992 р.

Кінофільм про історію України, про складнощі життя українців під тиском нового радянського керівництва, про історію кохання провідниці УПА та лейтенанта НКВД - отримав гран-прі за кращу жіночу роль на кінофестивалі Стожари.

Мені давно не траплялось українського кіно.

По-перше його не знімають, по-друге - якщо й знімають, то не показують, по-третє - якщо і вдається знайти, то це виявляється черговою "шароварщиною" або чимось неосяжним людським розумом.

Так воно скоріше за все буде й надалі, доки не підросте покоління не зашорене малоросійськістю, та не почне творити власні шедеври.

Останні українські фільми, що я бачив були геть усі до останнього з фільмографії великого пана Миколайчука, та з його смертю почало здаватись, що померло і українське кіно, а залишкам артистичних колективів та геніям-акторам на зразок Богдана Ступки доведеться вікувати, граючи у російських фільмах про спецслужби, чи польських - про звитяги польського війська, зрідка перебиваючись отими самими неосяжними витворами на зразок "Молитви за гетьмана Мазепу".

Якось випадково мені трапилась до рук ця картина, створена у 1992 році, мабуть на хвилі піднесення від здобутої незалежності Аркадієм Микульським, лауреатом Шевченківскької премії за повістю Бориса Харчука, котрий не встиг побачити ані екранізації свого твору, ані навіть самого твору у друкованому вигляді, бо виданий він був лише два роки по смерті автора.

Суть фильму, як пишуть численні довідники Інтернету, полягає в історії кохання провідниці УПА та лейтенанта НКВД, але ті довідники помиляються.

Не про це фільм. Він, як і книга, - про історію взагалі.

І суть там не у зародженні почуттів у ще не зовсім вихолощеного сталінської пропагандою молодого лейтенанта до красуні-українки, а у показі встановлення радянської влади на теренах Карпат - місця, де ще жевріли жаринки нації, яка майже тисячу років бажала жити вільно від усіляких "доброзичливих" сусідів.

І не величезні гарні очі Інни Капинос, яка, до речі, отримала приз за кращу жіночу роль на фестивалі "Стожари", тут головне, а той дух безнадійности, який намагались прищепити "гості" зі Сходу, ті патрулі на кожному кроці та катівні у підземеллях, де загинули тисячі "калин", на яких не запало серце їх катів.

Фільм дуже короткий, але у кожній його хвилині змісту та задоволення більше, аніж у годинах деяких багатомільйонних хітів...

 


Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Попри те, що досі усі кіноорганізації не досягли згоди щодо тривалості 'повнометражного фільму', більшість сучасних стрічок мають тривалість 1.45-1.50, себто 105-110 хвилин - наприклад ті, що йдуть зараз в прокаті: 'Росомаха' - 107, 'Ніч в музеї - 2' - 105 і таке інше.
Тому 'Вишневі ночі' зі своїми 92 хвилинами і видаються дещо короткими :) Хоча це виключно суб'єктивне враження.

Написав VJ,
Дата Субота, 23 травня 2009 Час 20:57

Почему вы пишите что фильм короткий? Его продолжительность около 90 минут. Полтора часа - это ведь стандартная продолжительность для большинства кинофильмов.

Написав Filin,
Дата Субота, 23 травня 2009 Час 19:10

 1 
Сторінка 1 of 1 ( 2 Коментарі читачів )
Іменинники
1 грудня
logo
logo

Вуді Аллен (86)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru