Льодовиковий період 3: Ера Динозаврів (Ice Age: Dawn of the Dinosaurs)
Режисер: Карлос Салдана
Виробництво студії: Blue Sky Studios (США)
Рейтинг (в США): PG
Прем'єра в світі: 01.07.2009
Прем'єра в Україні: 31.07.2009
Кінопрокатник в Україні: Геміні-фільм

На планеті черговий льодовиковий період - все вкрито кригою і снігом, а залишки теплолюбних динозаврів заховалися на тропічному острові під крижаним куполом.

 

Пройшло ще три роки, за які анімація відвойовувала собі все більше і більше місця під сонцем, доводячи, що вона теж мистецтво, гідне стояти поруч зі звичайними кінофільмами, і на екрани, вже втретє, повернулися Менні, Сід та Дієго, не кажучи вже про білку Скрета. Причому повернулися так, що спромоглися втретє ж мене здивувати – оскільки дуже рідко буває, щоб продовження було більш успішним за оригінал, що вже казати про «продовження продовжень». Але творці «Льодовикового періоду», вочевидь, вирішили вийти за всі звичні стереотипи – друга частина була кращою за першу, оскільки там не було нудного сюжету про «рятування малюка» та моралізаторства про «дружбу людей і тварин», зате була безліч смішних ситуацій, в які потрапляли головні герої. Третя ж частина вирішила відійти і від першої, і від другої одночасно – як і раніше, тут багато гумору, але зросла «виховна» частина, і до того ж з‘явилися аж двоє нових героїв.

Очевидно «стояння в кутку» для сценаристів першої частини Майкла Берга та Пітера Акермана пішло на користь і тепер вони знайшли той необхідний баланс, який і потрібен для створення чудового мультфільму. Повчальна історія про зародження мамонтової сім‘ї у Менні вдало вплетена в загальний гумористичний тон стрічки, Скрету, який самотужки вже не витягує свою одноманітну роль біганини за своїм улюбленим «горіхом», не лише вигадали на допомогу симпатичну, але підступну Скретті, а ще й надзвичайно цікаво показали іншу точку зору на сімейне життя – причому так, що над сценою переставляння меблів глядацька аудиторія сама по собі перетворювалась на цікаве поле для дослідів: жіноча половина сміялась, а чоловіча, здебільшого, мала надзвичайно співчутливий вигляд. Але всі «смішні герої», на яких раніше тримався гумор - навіть Сід з його новими дітьми «Білок, Жовток та Яйко» та парочка опосумів, які в цій частині взагалі задіяні лише в кількох допоміжних сценах - відступають перед новим героєм, одноокою ласкою Баком.

О, цей самотній мисливець на динозаврів однозначно заслуговує на такий собі мультиплікаційний «Оскар» для вигаданих героїв – не лише за гру словами, а й тілом, бо те, як він викручується під час незручних для нього діалогів просто треба бачити на власні очі. А скільки у нього різноманітних комплексів – і щодо сім‘ї, і щодо свого подальшого життя. І до того ж він абсолютно новий тип героя – якщо Менні та Сід були однозначно скопійовані зі Шрека та віслюка, то аналогів «трішки психованого» Бака особисто мені ще не траплялося, хіба що в пригодницьких стрічках типу «Роману з каменем», які, власне кажучи, і пародіюються цією ласкою. Таким чином доводиться визнати, що сам серіал вже відійшов від повторення вдалих знахідок інших грандів мультиплікаційної індустрії і тепер вже відвойовує собі місце не на лаві запасних, а в першому дивізіоні – особливо гарно у нього це виходить поруч з помираючим від недолугості сценаристів серіалом про зеленого огра. Приємно, коли люди вміють вчитися не лише на власних, а і на чужих помилках.

 


Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
1 грудня
logo
logo

Вуді Аллен (86)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru