Цьогорічне нагородження преміями американської кіноакадемії мало бути новаторським - вперше за кілька десятиліть оргкомітет вирішив додати нову номінацію, "Найбільш касовий фільм", щоб відзначати кінофільми, які може і не стали шедеврами з мистецької точки зору, зате заробили для кіноіндустрії найбільше грошей, проте не склалося, через суперечки оновлення вирішили відкласти. Натомість впершеза тридцять років нагородження пройде взагалі без ведучого і до того ж буде скорочене лише до трьох годин. Останне сталося через падіння рейтингів досить тривалого шоу, а перше - через обвинувачення Кевіна Гарта, який мав бути ведучим, в гомофобських висловах. Заміну ж Гарту так і не встигли підготувати.
Рекордсмен по номінаціям: "Рома" (Roma) - 10 номінацій
Рекордсмен по нагородам: «Богемна рапсодія» (Bohemian Rhapsody) - 4 нагороди
Кращий фільм: «Зелена книга» (Green Book, продюсери: Джим Берк, Чарльз Б. Весслер, Браян Каррі, Пітер Фарреллі та Нік Валлелонга)
Кращий режисер: Альфонсо Куарон — «Рома»
Краще виконання головної чоловічої ролі: Рамі Малек — «Богемна рапсодія» (за роль Фредді Мерк'юрі)
Краще виконання головної жіночої ролі: Олівія Колман — «Фаворитка» (за роль королеви Анни)
Краще виконання другорядної чоловічої ролі: Магершала Алі — «Зелена книга» (за роль Дона Ширлі)
Краще виконання другорядної жіночої ролі: Рейчел Вайс — «Фаворитка» (за роль леді Сари)
Кращий мультфільм: «Людина-павук: Навколо всесвіту» (Spider-Man: Into the Spider-Verse, реж. Пітер Ремзі, Боб Персічетті, Родні Ротман)
О 1:30 за київським часом на сцені, вкритій, цього разу, вже більш ніж 45 мільйонами кристалів Сваровскі відкрилась ювілейна 90-та церемонія нагородження премією американської кіноакадемії. Кіноакадемія вирішила не змінювати "коня на переправі" і тьому цього року ведучим знову буде комік Джиммі Кіммел. Минулого року, нагадаю, він прославився експромтом - привів на церемонію простих людей з вулиці, тож буде цікаво, що він викине цього разу. Ну а Меріл Стріп вкотре побила власний рекорд безплідних номінацій - вже двадцять другий рік без нагороди.
Рекордсмен по номінаціям: «» () - 13 номінацій
Рекордсмен по нагородам: "Форма води" (The Shape of Water) - 4 нагороди
Кращий фільм: Гільєрмо дель Торо та Дж. Майлз Дейл за фільм "Форма води" (The Shape of Water)
Кращий режисер: Гільєрмо дель Торо за фільм «Форма води»
Краще виконання головної чоловічої ролі: Гері Олдмен за фільм «Темні часи»
Краще виконання головної жіночої ролі:Френсіс Мак-Дорманд за фільм «Три білборди за межами Еббінґа, Міссурі»
Краще виконання другорядної чоловічої ролі: Сем Роквел за роль у фільмі "Три бiлборди пiд Еббiнгом, Мiссурi" (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
Краще виконання другорядної жіночої ролі: Еллісон Дженні за фільм «Я, Тоня»
Кращий мультфільм: Лі Анкрич та Дарла К. Андерсон за фільм "Коко" (Coco)
Кращий іншомовний фільм: Себастьян Леліо за фільм "Фантастична жінка" (Una mujer fantástica) (Чилі)
О 3:30 за київським часом на сцені, вкритій 300 000 кристалів Сваровскі відкрилась 89-та церемонія нагородження премією американської кіноакадемії, яку більшість знає за назвою нагороди -"Оскар". Цього року ведучим виступає американський комік Джиммі Кіммел, який відзначився чи не найефектнішим жартом за всю історію церемонії - таємно для всіх привів до зали цілий автобус простих туристів з екскурсії містом. Також цьогорічне нагородження відмітилось трьома рекордами: кращим режисером став наймолодший за всю історію "Оскару" Деміен Шазелл за фільм "Ла-Ла Ленд", Меріл Стріп досягла нової кількості номінацій без нагород - двадцять однієї, а своєї мети нарешті досяг звукооператор Кевін О'Коннелл, який номінувався на нагороду 21 раз.
Рекордсмен по номінаціям: «Ла-Ла Ленд» (La La Land) - 14 номінацій
Рекордсмен по нагородам: «Ла-Ла Ленд» (La La Land) - 6 нагород
Кращий фільм: «Місячне сяйво» (Moonlight)
Кращий режисер: Демієн Шазелл за фільм «Ла-Ла Ленд» (La La Land)
Краще виконання головної чоловічої ролі:
Краще виконання головної жіночої ролі: Емма Стоун за фільм «Ла-Ла Ленд» (La La Land)
Краще виконання другорядної чоловічої ролі: Магершала Алі за фільм «Місячне сяйво» (Moonlight)
Краще виконання другорядної жіночої ролі: Віола Девіс за фільм «Паркани» (Fences)
Рідкісного для стандартного календаря 29 лютого 2016 року (для місця проведення це ще буде минулий день, 28 лютого), традиційно о третій годині ночі за київським часом, розпочалося свято 88-го нагородження премією американської кіноакадемії, а простіше - "Оскарами". Вести церемонію цього разу буде відомий темношкірий комік Кріс Рок - мабуть організатори сподіваються, що він зможе розвеселити публіку краще за попередніх зірок, у виконанні яких вона вже кілька років підряд була дещо нуднуватою. Разом з тим він має дещо вирівняти порушений баланс толерантності, який надав цьогорічній церемонії скандального відтінку - адже афроамериканці обурились відсутністю представників своєї раси серед цьогорічних номінантів. Результатом став ще більш нудний виступ Кріса, всі натягнуті жарти якого крутились довкола цього факту, а також довкола расового питання та проблеми приниження почуттів афроамериканців. Ну і ще один сюрприз - статуетку знову змінили і тепер вона стала дуже близькою по дизайну до статуеток, які вручали на першій церемонії цієї нагороди.
Рекордсмен по номінаціям: Легенда Г'ю Гласса (The Revenant) - 12 номінацій
Рекордсмен по нагородам: Шалений Макс: Дорога гніву (Mad Max: Fury Road) - 6 "Оскарів"
Кращий фільм: В центрі уваги (Spotlight)
Кращий режисер: Алехандро Гонсалес Ін'ярріту за фільм "Легенда Г'ю Гласса" (The Revenant)
Краще виконання головної чоловічої ролі:
Краще виконання головної жіночої ролі: Брі Ларсон за роль у фільмі "Кімната" (Room)
Краще виконання другорядної чоловічої ролі: Марк Райленс за роль у фільмі "Міст шпигунів" (Bridge of Spies)
Краще виконання другорядної жіночої ролі: Алісія Вікандер за роль у фільмі"Дівчина з Данії" (The Danish Girl)
22 лютого березня 2015 року, традиційно о третій годині ночі за київським часом, розпочалося свято 87-го нагородження "Оскарами" - найвизначніша подія року світового і американського кіно. На роль ведучого цього разу продюсери запросили Ніла Патріка Гарріса, відомого українським глядачам головною роллю в серіалі "Як я зустрів вашу маму" та роллю офіцера спецслужби в фільмі "Зоряний десант". Що цікаво, він, як і ведуча попередньої церемонії, відкрито зізнався в нетрадиційній орієнтації, натомість в номінаціях на кращого сценариста та режисера цього року нема жодної жінки, що останній раз було в 1999 році. В той же час в жодній категорії цього року нема темношкірих номінантів чи номінантів азійського походження - схоже вся толерантність цього року закінчилась на ведучому.
Сьогодні вночі у себе вдома був знайдений мертвим актор і комік Робін Вільямс - йому було лише 63 роки.
При тому, що більшості глядачам він запам'ятався по комедійним ролям в фільмах "Папай" і "Ніч в музеї", всі нагороди, а їх у Вільямса було чимало, були за ролі драматичні або з великим драматичним підтекстом - Оскар за роль психолога в "Розумник Віл Хантінг", "Золоті глобуси" і три номінації на Оскар за ролі у фільмах "Король-Рибалка", "Спільнота мертвих поетів" та "Доброго ранку, В'єтнаме". Менше Робін відомий озвучуванням мультфільмів - в першу чергу Джина в мульфільмі студії Діснея "Аладдін", за що його теж було нагороджено "Золотим глобусом".
Всього ж за своє життя Вільямс зіграв більш ніж 100 ролей в кінофільмах і на телебаченні. В останні роки актор переживав тривалу депресію, яка могла призвести до самогубства - офіційна причина смерті поки що не оприлюднена.
Хай земля буде пухом...
85-те нагородження премією Оскар
Понеділок, 11 лютого 2013 00:00
Вночі, о третій годині ночі за київським часом в Театрі Семюеля Голдвіна розпочалося свято 85-го нагородження "Оскарами" - найвизначніша подія року в кіносвіті. Ведучим цього разу обрали не якогось відомого актора, а режисера Сета МакФарлейна, автора "гострих" гумористичних мультсеріалів "Гріффіни" та "Американський татусь", а також хітової комедії "Третій зайвий" (Ted). Сет підтвердив свій імідж, розпочавши свій виступ з пісні про відомих акторок та фільми, в яких глядачі могли побачити їхні оголені груди - і якщо Дженіфер Лоуренс сприйняла її як жарт, то Наомі Вотс вочевидь хотіла б пристрелити Сета на місці. Проведення також відмітилось неполіткоректними жартами щодо євреївАрго і досить непоганими музичними номерами, одним словом - було весело.
2 березня 2014 року, традиційно о третій годині ночі за київським часом, розпочалося свято 86-го нагородження "Оскарами" - найвизначніша подія року в кіносвіті. Всього лише вчетверте за всю історію нагородження було перенесене - цього разу через Зимову Олімпіаду в Сочі. Ведучою вже вдруге стає відома своїм шоу "Елен" та нетрадиційною орієнтацією Елен Дедженерес, вона вже вела царемонію 2007 року.
Сьогодні після важкої хвороби помер видатний український актор Богдан Ступка.
Хоч і були у нього ролі, які б краще й не знати - на зразок російського "Тараса Бульби", хоч і знімався він останнім часом в російському кінематографі (але що поробиш, як український ледь жевріє), хоч і виявився не на своєму місці в якості міністра культури та виховав сина Остапа, який відомий виключно своїми українофобськими ролями, та зараз про це не хочеться згадувати.
Хочеться згадувати про Ореста звонаря та неймовірного Богдана Хмельницького, сюрреалістичного Івана Мазепу та хазяйновитого Платона Ангела.
Бо це, як не крути, був один з найвидатніших українських акторів і саме таким його пам'ятатимуть українці.