81-ше нагородження премією Оскар
Понеділок, 23 лютого 2009 00:00

 

Кращий фільм: "Мільйонер з трущоб" (Slumdog Millionaire)

Краще виконання головної чоловічої ролі: Шон Пенн за роль у фільмі "Мілк" (Milk)

Краще виконання головної жіночої ролі: Кейт Вінслет за фільм "Читач" (The Reader)

Краще виконання другорядної чоловічої ролі: Хіт Леджер за роль у фільмі "Темний лицар" (The Dark Knight)

Краще виконання другорядної жіночої ролі: Пенелопа Круз за роль у картині "Вікі Крістіна Барселона" (Vicky Cristina Barcelona)

Безсумнівним лідером цього року стала картина "Мільйонер з трущоб" (Slumdog Millionaire), яка зібрала 8 Оскарів з десяти номінацій, таким чином кількість її нагород складає рівно 70.

Найбільшим розчаруванням стали почуття авторів картини "Загадкова справа Бенджаміна Баттона" (The Curious Case of Benjamin Button) - з 13 номінацій картина отримала нагороди лише в трьох другорядних.

Кращий фільм року

"Мільйонер із трущоб"(Slumdog Millionaire)

Інші номінанти:

"Загадкова справа Бенджаміна Баттона" (The Curious Case of Benjamin Button)
"Фрост проти Ніксона" (Frost/Nixon)
"Мілк" (Milk)
"Читач" (The Reader)

Краще виконання головної чоловічої ролі:

Шон Пенн за роль у фільмі "Мілк" (Milk)

Інші номінанти:

Річард Дженкінс за роль у фільмі "Відвідувач" (The Visitor)

Френк Лангелла за роль у фільмі "Фрост проти Ніксона" (Frost/Nixon)

Бред Пітт за роль у фільмі "Загадкова справа Бенджаміна Баттона" (The Curious Case of Benjamin Button)

Мікі Рурк за роль у фільмі "Борець/Рестлер" (The Wrestler)


Краще виконання другорядної чоловічої ролі:

 
 Хіт Леджер за роль у фільмі "Темний лицар" (The Dark Knight)

Інші номінанти:

Джош Бролін за роль у фільмі "Мілк" (Milk)
Роберт Давні молодший за роль у фільмі "Грім у тропіках" (Tropic Thunder)
Філіп Сеймур Гофман за роль у фільмі "Сумнів" (Doubt)

Том Вілкінсон за роботу у фільмі "Майкл Клейтон" (Michael Clayton)

студії Warner Bros.

Краще виконання головної жіночої ролі

Кейт Вінслет за фільм "Читач" (The Reader)

Інші номінанти:

Енн Гетевей за роль у картині "Речел одружується" (Rachel Getting Married)
Анджеліна Джолі за фільм "Підміна" (Changeling)
Мелісса Лео за фільм "Замерзла ріка" (Frozen River)
Меріл Стріпп за роль у фільмі "Сумнів" (Doubt)

Краще виконання другорядної жіночої ролі:

Пенелопа Круз за роль у картині

"Вікі Крістіна Барселона" (Vicky Cristina Barcelona)

Інші номінанти:

Емі Адамс за роль у фільмі "Сумнів" (Doubt)
Віола Девіс за роль у фільмі "Сумнів" (Doubt)
Тараджи Генсон за фільм "Загадкова справа Бенджаміна Баттона" (The Curious Case of Benjamin Button)
Маріса Томей за фільм "Борець/Рестлер" (The Wrestler)

Краща режисерська робота

Денні Бойл за фільм "Мільйонер з трущоб"(Slumdog Millionaire)

Інші номінанти:

Стівен Далдрі за фільм "Читач" (The Reader)
Девід Фінчер за фільм "Загадкова справа Бенджаміна Баттона" (The Curious Case of Benjamin Button)
Рон Говард за роль у фільмі "Фрост проти Ніксона" (Frost/Nixon)
Гас ван Сент за роль у фільмі "Мілк" (Milk)

Кращий оригінальний сценарій

Дастін Ленс Блек за сценарій до фільму "Мілк" (Milk)

Інші номінанти

Кортні Гант за фільм "Замерзла ріка" (Frozen River)
Майк Лі за картину "За волею випадку" (Happy-Go-Lucky / Be Happy)
Мартін МаДонаг за фільм "Залягти на дно в Брюге" (In Bruges)
Ендрю Стентон, Пете Доктер, Джим Рірдон за роботу над сценарієм анімаційного фільму "Волл-І" (Wall E)

Кращий адаптований сценарій

Саймон Б'юфой за сценарій до фільму "Мільйонер з трущоб"(Slumdog Millionaire)

Інші номінанти:

Ерік Рот, Робін Свайкорд за фільм "Загадкова справа Бенджаміна Баттона" (The Curious Case of Benjamin Button)
Джон Патрік Шенлі за сценарій до фільму "Сумнів" (Doubt)
Пітер Морган за фільм "Фрост проти Ніксона" (Frost/Nixon)
Девід Гейр за фільм "Читач" (The Reader)

Кращий анімаційний фільм року:

"Волл-І" (Wall E) режисер Ендрю Стентон

Інші номінанти:

Вольт 3D (Bolt) - Байрон Говард, Кріс вільямс
Кунг-фу панда (Kung Fu Panda) - Марк Озборн, Джон Стівенсон

Краща робота художника-постановника

Дональд Грехем Барт та Віктор Д. Зольфо за фільм

"Загадкова справа Бенджаміна Баттона" (The Curious Case of Benjamin Button)

Інші номінанти:


Джеймс Муракамі, Гері Феттіс за фільм "Підміна" (Changeling)
Натан Кроулі та Пітер Лендо за фільм "Темний лицар" (The Dark Knight)
Майкл Сарлін та Ребекка Еллвей за фільм Герцогиня (The Duchess)
Крісті Зі та Дебра Шутт за фільм "Читач" (The Reader)

Краща операторська робота

Антоні Дод Ментл за фільм

"Мільйонер з трущоб" (Slumdog Millionaire)

Інші номінанти:

Том Штерн "Підміна" (Changeling)
Клаудіо Міранда "Загадкова справа Бенджаміна Баттона" (The Curious Case of Benjamin Button)
Веллі Пфістер "Темний лицар" (The Dark Knight)
Роджер Дікенс і Кріс Менґес за фільм "Читач" (The Reader)

Кращий дизайн костюмів

Майкл О'Коннор за фільм Герцогиня (The Duchess)

Інші номінанти:

Кетрін Мартін за фільм "Австралія" (Australia)
Жаклін Вест за фільм "Загадкова справа Бенджаміна Баттона" (The Curious Case of Benjamin Button)
Денні Глікер за фільм "Мілк" (Milk)
Альберт Волскі за фільм "Читач" (The Reader)

Кращий документальний повнометражний фільм

Режисери Джеймс Марш та Саймон Чінн

за фільм "Людина на дроті" (Man on Wire)

Інші номінанти:

"The Betrayal - Nerakhoon", режисери Еллен Курас та Тавісук Фрасават
"Encounters at the End of the World", режисери Вернер Херцог та Генрі Кайсер
"The Garden", режисер Скотт Гамільтон Кеннеді
"Trouble the Water", режисери Тіа Лессін та Карл Діл

Кращий документальний короткометражний фільм

Режисер Меган Мілан

за фільм "Посмішка Пінкі"

(Smile Pinki)

Інші номінанти:

"The Conscience of Nhem En", режисер Стівен Оказакі
"The Final Inch", режисери Ірент Тейлор Бродскі та Том Грант
"The Witness from the Balcony of Room 306", режисери Адам Пертовскі та Маргарет Гайд

Краща робота спеціаліста з монтажу

Кріс Дікенс за фільм "Мільйонер з трущоб" (Slumdog Millionaire)

Інші номінанти:

Ангус Волл та Кірк Бакстер за фільм "Загадкова справа Бенджаміна Баттона" (The Curious Case of Benjamin Button)
Лі Сміт за фільм "Темний лицар" (The Dark Knight)
Деніел Ганлі та Майк Гілл за фільм "Фрост проти Ніксона" (Frost/Nixon)
Еліот Грехем за фільм "Мілк" (Milk)

Кращий іншомовний фільм року

 

"Відліт"

Okuribito (Японія),

режисер - Йоджіро Такіта

Інші номінанти:

Група Баадера-Мейнхоф (Der Baader Meinhof Komplex / The Baader Meinhof Complex) - Німеччина
Клас (Entre les murs / The Class) - Франція
Реванш (Revanche) - Австрія
Вальс із Баширом (Waltz with Bashir / Vals Im Bashir)  - Ізраїль

Кращий грим

Грег Кенном за фільм

"Загадкова справа Бенджаміна Баттона" (The Curious Case of Benjamin Button)

Інші номінанти:

Джон Кегліон молодший та Коннор О'Салліван за фільм "Темний лицар" (The Dark Knight)
Майк Елізалд та Томас Флоуц за фільм Хеллбой 2: Золота армія (Hellboy 2 / Hellboy II: The Golden Army)

Краща пісня

Пісня "Jai Ho"

з фільму "Мільйонер з трущоб" (Slumdog Millionaire),

музика A.Р. Рахмана, слова Шампурана Сінгха Гульзара

Інші номінанти:

"O Saya" з фільму "Мільйонер з трущоб" (Slumdog Millionaire), музика A.Р. Рахмана. слова Майя Арулпрагасам
"Down to Earth" з мультфільму "Волл-І" (Wall E), музика Пітер Гебріел, слова Томас Ньюман

Краще музичне оформлення

Композитор A.Р. Рахман за музику до фільму

"Мільйонер з трущоб" (Slumdog Millionaire):

Інші номінанти:

Александр Деспла за фільм "Загадкова справа Бенджаміна Баттона" (The Curious Case of Benjamin Button)
Джеймс Ньютон Говард за фільм "Виклик" (Defiance)
Денні Елфман за фільм "Мілк" (Milk)
Томас Ньюман за фільм "Волл-І" (Wall E)

Кращий анімаційний короткометражний фільм

"La Maison en petits cubes"
режисер Куніо Като

Інші номінанти:

"This Way Up", режисери - Алан Сміт, Адам Фоулкс
"Ubornaya istoriya - lyubovnaya istoriya", режисер Константін Брозіт
"Oktapodi", режисери - Емуд Мокбері, Тьері Марханд
"Presto", режисер Дуг Світленд

Кращий короткометражний фільм

"Spielzeugland",

режисер Йохан Александер Фрейданк

Інші номінанти:

"Auf der Strecke", режисер Рето Каффі
"Manon sur le bitume", режисери - Елізабет Марр, Олів'є Пон
"New Boy", режисери - Стеф Грін, Тамара Ангі
"Grisen", режисери - Тіві Магнуссон, Дорте Варно Хог

Кращий звукомонтаж

Річард Кінг за фільм  "Темний лицар" (The Dark Knight)

Інші номінанти:

"Залізна людина" (Iron Man): Frank E. Eulner, Christopher Boyes
"Мільйонер з трущоб" (Slumdog Millionaire): Tom Sayers
"Волл-І" (Wall E): Ben Burtt, Matthew Wood
Особливо небезпечний (Wanted ): Wylie Stateman

Кращий звук

Ян Тапп, Річард Прайк та Ресул Пукутті

за фільм "Мільйонер з трущоб" (Slumdog Millionaire)

Інші номінанти:

"Загадкова справа Бенджаміна Баттона" (The Curious Case of Benjamin Button): David Parker, Michael Semanick, Ren Klyce, Mark Weingarten
"Темний лицар" (The Dark Knight): Ed Novick, Lora Hirschberg, Gary Rizzo
"Волл-І" (Wall E): Tom Myers, Michael Semanick, Ben Burtt
Особливо небезпечний (Wanted ): Chris Jenkins, Frank A. Montaño, Petr Forejt

Кращі спецефекти

Ерік Барба, Стів Пріг, Крейг Баррон та Барт Далтон за фільм

"Загадкова справа Бенджаміна Баттона" (The Curious Case of Benjamin Button)

Інші номінанти:

"Темний лицар" (The Dark Knight): Nick Davis, Chris Corbould, Timothy Webber, Paul J. Franklin
"Залізна людина" (Iron Man): John Nelson, Ben Snow, Daniel Sudick, Shane Mahan
  
Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
1 квітня
logo
logo

Елі МакГров (82)
logo
logo

Тосіро Міфуне
(1920 - 1997)

logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru