Різнокольорові 60 років Девіда Боуї
Понеділок, 08 січня 2007 17:00

david-bowie60-річний ювілей відзначає легенда британської долі, Девід Боуї. Ось деякі факти з бурхливої творчої біографії співака, актора і художника.

* Девід Боуї (Девід Роберт Джонс) народився в лондонському районі Брікстон 8-го січня 1947 року.

* У віці 12 років Девід почав грати на саксофоні.

* До періоду його юності відноситься також епізод, який вплинув на зовнішність Боуї - побившись через дівчину, він отримав удар в око від свого друга, Джорджа Андервуда. З того часу зіниця одного з його очей залишається постійно розширеною, а сам Боуї втратив здатність нормально сприймати кольори. Проте, Боуї залишився з Андервудом в дружніх взаєминах - той брав участь в оформленні обкладинок ранніх альбомів Боуї.

* Першим синглом, який Боуї записав під своїм ім'ям Дейві Джоунс спільно з групою The King-Bees, стала композіциія Liza Jane. Незабаром після цього він і змінив своє ім'я на Боуї, щоб уникнути плутанини з Дейві Джонсом з групи Monkee.

* У 1967 році, після численних виступів в пабах і клубах Боуї випустив свій дебютний альбом, який назвав просто і відверто - David Bowie. Того ж року виходить його сингл The Laughing Gnome, який багато хто з фанів Боуї вважає найгіршою композицією, яку він коли-небудь записував. Цікаво, що, коли Боуї запропонував своїм фанатам проголосувати по телефону щодо того, які пісні йому слід включити в його світове турне 1990 року, саме The Laughing Gnome називалася частіше за інші. Але тоді Боуї не прислухався до думки фанатів і пісню в турне не взяв.

* Першим британським хітом Боуї стала композиція Space Oddity, випущена в 1969 році. Бі-бі-сі використовувала її в своєму репортажі про висадку людини на Місяць.

* В США Боуї успіх приніс сингл Fame - це відбулося в 1975 році. Його співавтором був Джон Леннон, який також фігурує в композиції як бек-вокал.

* Кількість альбомів Боуї, проданих за всю його музичну кар'єру, оцінюється в 140 мільйонів екземплярів.bowie_iman

* Багатогранність таланту Боуї доводить і його кінокар'єра: серед його ролей в кіно - Понтій Пілат у фільмі Мартіна Скорцезе "Остання спокуса Христа", роль Філіпа Джефріса в "Твін
пікс" Девіда Лінча, а також ролі в телепостановках Бі-бі-сі - всього 28 ролей, зіграних за все життя. Близько 130 теле- та кінофільмів мають його пісні в своїх саундтреках.

В результаті опитування, проведеного Бі-бі-сі в категорії "Найвеличніший з живих символів Британії", Девід Боуї зайняв четверте місце. Його випередили тільки Сер Девід Аттенборо, співак Морісі та Сер Пол Маккартні.

У 2000 році Боуї відмовився від звання кавалера Ордена Британської Імперії, а через три роки - відхилив пропозицію лицарського звання.

* За свою музичну кар'єру Девід Боуї був учасником 10 груп, і ось їх повний список: The Conrads, The Hooker Brothers, The King-Bees, The Manish Boys, The Lower Third, The Buzz, The Riot Squad, The Hype, Tin Machine, а також Tао Jones Index.

* У 1997 році Боуї став інтернет-новатором, випустивши свій сингл Telling Lies для розповсюдження виключно в мережі, а рік потому заснував власну компанію-провайдер інтернет зв'язку Bowienet.

У вільний від музики час Боуї малює, ліпить і пише. У середній школі яких-небудь відчутних успіхів він досяг лише по образотворчому мистецтву.

Боуї одружений на супермоделі Сомалі Іман, подружжя має дочку.
  
Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
29 березня
logo
logo

Люсі Лоулес (52)
logo
logo

Крістофер Ламберт (63)
logo
logo

Брендан Глісон (65)
logo
logo

Ейлін Гекарт
(1919 - 2001)

logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru