Шоста "Азія-кіно" - пошук себе
Понеділок, 05 жовтня 2009 00:00

 Восьмого жовтня в столичному кінотеатрі "Україна" вже вшосте розпочнеться кінофестиваль здобутків азіатського кінематографу "Азія-кіно". Через специфіку українського кінопрокату це чи не єдиний, окрім скачування піратських копій з інтернету, шанс переглянути фільми, які в усьому світі здобули визнання і цілу купу нагород. А оскільки, через ту ж таки специфіку, 41-ший кінопрокатний тиждень в Україні ознаменовується виходом на широкі екрани лише двох стрічок російського виробництва, то хоча б у київських кіноманів є альтернатива продуктам виробництва нашого східного, дуже плідного в плані кінематографу, "сусіда". І ця альтернатива справді чудова, порівнюйте самі - проти фантастичного бойовика про агента ФСБ "Заборонена реальність" та напівдокументальної стрічки про найпопулярніший музичний гурт часів розпаду Радянського Союзу виступають:

1.  Прощання / Відліт (Okuribito / Departures) - стрічка про колишнього музиканта, який влаштувався до компанії, котра займається останніми маніпуляціями з тілами померлих режисера Йоджіро Такіта зібрала цілу колекцію з тридцяти різноманітних нагород і одного "Оскара" в номінації "Кращий іноземний фільм" на додачу. Дуже шкода, що "Артхаус Трафік" не захотіли зберегти гру слів в назві фільму, на якій зав'язано весь сюжет, та сам фільм від цього гіршим не стає - прониклива історія знаходження свого місця в житті, передана через призму такої надзвичайно складної теми, як смерть людей, має сподобатись кожному. 

2. Пошуки себе в сучасному складному світі - досить популярна тема, тому її торкається і друга стрічка фестивалю: "Гімалаї - де живе вітер" (Himalayaeui sonyowa). Шукати сенс життя чи щось інше відправився топ-менеджер великої компанії в забите село Непалу, де його вишуканий костюм різко контрастує з бідністю гірського населення - адже це досить незвичне місце для "офісного планктону. Тим паче, що задум режисера обрав на цю роль актора Мін-Сік Цоя, відомого глядачам виконанням головної ролі в трилері Чан-Вук Парка "Олдбой".

3. Не можна уявити фестиваль фільмів з Азії без чергової стрічки Такеші Кітано - чи не найвідомішого за межами "Країни, де сходить сонце" японського режисера. Як завжди його твір може і шокувати, і змусити розмірковувати - недарма його назва "Ахілес і черепаха" (Akiresu to kame) натякає на відомий парадокс Зенона. Головний герой цієї стрічки не шукає сенсу життя, за нього все зробив ще в дитинстві один знайомий художник, надто високо оцінивши його малюнки. Відтоді вже давно дорослий чоловік все ще ганяється за визнанням, намагаючись створити хоч щось справді геніальне - але у нього нічого не виходить, навіть коли він намагається "концептуально" накласти на себе руки. 

4. Фільм "Барабанщик"(Zhan. gu) спільного виробництва Німеччини та двох "азійський тигрів" - Тайваню і Гонконгу - розповідає не стільки про пошук себе, скільки про духовне переродження людини, зіпсованої нашою, далеко не ідеальною, цивілізацією. Молодий хлопець, який про сенс буття взагалі не замислюється, оскільки є сином кримінального боса і належить до "золотої молоді", що у неї турботи лише про нову машину та більший годинник, втрапляє в халепу - "скаче в гречку" разом з дружиною іншого кримінального авторитета. В покарання його відсилають в сільську глушину, де він зустрічає монахів з барабанами, потрапляє під їх вплив і повністю змінюється на пристойну людину. Та чи зможе він нею лишатись, коли батько відкликає його назад, аби ознайомити з деталями керівництва кримінальним світом - можна дізнатись лише переглянувши стрічку. 

5. Режисеру останньої з представлених картин - тайванської стрічки "Ерос, допоможи"(Bang bang wo ai shen) - сенс буття відкрився під час фінансової кризи, яка охопила світ останніми роками. Лі Кан Шен вперше сів в режисерське крісло - до того він був успішним тайванським актором, який збирав нагороди на міжнародних фестивалях, та потім вирішив заробити більше грошей на біржі, яка і поховала усі його статки під уламками світової фінансової системи. В результаті отриманого досвіду і народився сюжет про брокера, який після банкрутства зачиняється в квартирі, заробляючи на їжу продаючи залишки свого розкішного життя у вигляді різноманітних столиків та килимів, і занурюється в наркотичний світ каннабісу, періодично телефонуючи на телефон служби порятунку самогубців. Саме в телефонних дротах він зустрічається з чарівним голосом невідомої дівчини, зустріти яку стає новим сенсом його нікчемного життя. 

Звісно - вибір кінофільмів для перегляду є особистою справою кожного, тому не буду нікого вмовляти, але особисто я вже визначився, що буду переглядати. До зустрічі на кіносеансах.

  
Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
24 липня
logo
logo

Анна Пакуін (37)
logo
logo

Саммер Глау (38)
logo
logo

Дженіфер Лопес (50)
logo
logo

Дуг Ліман (54)
logo
logo

Гас Ван Сент (67)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru