Чим відповімо Голлівуду?
Вівторок, 30 січня 2007 00:27

 Запасайтеся попкорном – кіно буде!

Минулого року в Україні випустили 5 фільмів. Цього ж року тільки одна студія Довженко обіцяє зняти чотири повнометражки, а загальне число українських картин перевалило за десяток. Для порівняння: американці щорічно знімають до 400 фільмів, проте тільки 10 – 20 з них беруть штурмом каси кінотеатрів. З українських минулорічних прем'єр українці оцінили тільки "Аврору" Оксани Байрак, яку подивилися 90 тис. глядачів. Інші – "Штольня" режисера Любомира Кобильчука, так званий блокбастер "Прорвемося" Івана Кравчишина, "Помаранчеве небо" Олександра Кирієнко, "Хеппіпіпл" Олександра Шапіро – не переглянуло і половини глядачів "Аврори".

 


Найдушевніший: Екс-керівник кіностудії імені Довженка Віктор Приходько зняв своє дебютне кіно – такий собі український варіант пригод собаки Лессі. Головна героїня фільму Приблуда – звичайна сільська дворняга, котра прибилася до двору. Приходько обіцяє сімейне кіно.

Найдраматичніший: Психологічна картину "Біля річки" Єви Нейман глядачі зможуть побачити в травні. Сюжет переробили з розповіді росіянина Фрідріха Горенштейна "Старенькі". На ролі бабусь погодилися Ніна Русланова та Марина Поліцеймако. Спонсорство фільму (3 млн грн) розділили між собою Мінкульт та Нова студія Олександра Ткаченка. Натуру тієї самої річки знімальна група знайшла на Гнилій П'яді біля Бердичева і на живописному Північному Бузі під Вінницею.

Найдорожчий: Роман Балаян обіцяє навесні приступити до зйомок картини "Обраний". На все про все відводиться півроку – вже в листопаді фільм вийде в широкий прокат, оскільки він заявлений на осінній фестиваль в Римі. Обраним став Олег Янковський, компанію йому складуть Богдан Ступка та Чулпан Хаматова. Бюджет картини – 12,5 млн грн.

Найнепередбачуваніший: у квітні в широкий прокат вийде фільм "Інді" Олександра Кірієнка (відомого стрічкою "Помаранчеве небо") з Оленою Бабенко, Олександром Балуєвим та Олександром Домогаровим в головних ролях. Емоційний фільм, де є все: любов, смерть, міфологія... Зйомки проходили в Києві та Єгипті під музику Ніно Катамадзе.

Найбільш багатообіцяючий: В березні-квітні студія "Аврора" обіцяє показати нашому глядачеві україно-російську картину "БессПорно" Олександра Шапіро. Автори повезуть картину на фестиваль до Канн. Головний герой фільму захоплюється зйомками порно за допомогою мобілки і сам не помічає, як втягується в цілу індустрію. Акторська команда досить "зіркова" – Віталій Лінецкий, Олексій Горбунов, Ольга Сумська. Загальний бюджет може потягнути на $1 млн.

Наймелодраматичніший: 2 млн грн витратять продюсери на зворушливу історію мотогонщика та світської левиці-киянки. Картину "Червоні перли любові" знімає режисер Андрес Пуустусмаа.

Найправдоподібніші: на фільми про наше минуле держава найохочіше виділяє. Як розповів начальник Управління кінематографії при Мінкультури Ярослав Голінський, за планом на екран вийде 7 кінокартин, знятих державним коштом. Режисер Микола Засєєв на кіностудії Довженко закінчує мюзикл "Запорожець за Дунаєм". Останній монтаж чекає на картину "Зиновій-Богдан Хмельницький" – його знімали 6 років. Фільм, на який роблять великі ставки довженківці, – "Владика Андрій" Олеся Янчука з 9 млн. грн бюджету - знімальна група вирушила до Львова, на батьківщину Митрополита греко-католицької церкви. У 2008 – чекаємо "Беляєва" та "Кобзарів". Фантастичний трилер замислили продюсер "Аврори" Степаненко і "9 роти" Яцура. Бюджет картини "Беляєв" – 9 млн грн. Сюжет такий: радянська лабораторія в 80-і роки створює надлюдину. Проходить багато часу, і починаються загадкові вбивства. Слідчий Лютаєв знаходить зв'язок між вбивствами і експериментом. "Беляєв" вийшов за межі України, зйомки проводились не лише в Криму, а й у Пітері, Лондоні і на Мальті. Вибухом у вітчизняній кіноіндустрії може стати фільм "Кобзарі" Олеся Саніна, заявлений як наймасштабніший і найдорожчий в історії українського кінематографа. Автор, відомий картиною "Мамай" , збирається вкластися в $14 млн, 10 з яких погодився дати засновник і співвласник Індустріального союзу Донбасу Сергій Тарута.

(c) "Газета по-київськи "

  
Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
29 березня
logo
logo

Люсі Лоулес (52)
logo
logo

Крістофер Ламберт (63)
logo
logo

Брендан Глісон (65)
logo
logo

Ейлін Гекарт
(1919 - 2001)

logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru