82-ге нагородження премією Оскар
Понеділок, 08 березня 2010 00:00

Незважаючи на багато проблем, нагородження преміями американської кіноакадемії таки відбулося.

В 2010 році в процес нагородження внесли значні зміни. В першу чергу був скорочений час на промови нагороджених для загального скорочення зазвичай багатогодинної процедури - відтепер у них на всі подяки залишилось всього 45 секунд. Серед інших змін можна назвати зміну схеми голосування, яка дозволила вперше за останні півстоліття змінити кількість номінантів на кращий фільм - тепер їх стало десять, причому одна з цих стрічок - анімаційна.

Головною інтригою цьогорічного нагородження стало своєрідне суперництво колишнього подружжя - Джеймса Кемерона та Кетрін Біґелов. Їхні фільми отримали по однаковій кількості номінацій - дев'ять, але в кінцевому підсумку Кетрін "помстилась" Кемерону за всіх чотирьох його покинутих дружин з розгромним рахунком: 6 основних "Оскарів" проти трьох технічних.

Кращий фільм: Повелитель бурі (The Hurt Locker)

Краще виконання головної чоловічої ролі: Джефф Бріджес за роль у фільмі Божевільне серце (Crazy Heart) (2009)

Краще виконання головної жіночої ролі: Сандра Баллок за фільм Невидима сторона (The Blind Side)(2009)

Краще виконання другорядної чоловічої ролі: Крістоф Велтц за фільм Безславні виродки (Inglourious Basterds) (2009)

Краще виконання другорядної жіночої ролі: Mo'Nique за фільм Золотце (Precious / Push) (2009)

Кращий фільм року

Повелитель бурі (The Hurt Locker)

Інші номінанти:

Аватар (Avatar)
Невидима сторона (The Blind Side)
Дев'ятий округ (District 9)
Освіта (An Education)
Золотце (Precious / Push)
Серйозна людина (A Serious man)
Вперед і вгору (Up)
Вище неба (Up in the Air)
  
Безславні виродки (Inglourious Basterds)

Краще виконання головної чоловічої ролі:

Джефф Бріджес за роль у фільмі

Божевільне серце (Crazy Heart) (2009)

Інші номінанти:

Джорж Клуні за фільм Вище неба (Up in the Air) (2009/I)
Колін Ферт за роль у фільмі Серйозна людина (A Serious man) (2009)
Морґан Фрімен за фільм Нескорений (Invictus) (2009)
Джеремі Реннер за роль у картині Повелитель бурі (The Hurt Locker) (2008)


Краще виконання другорядної чоловічої ролі:

Крістоф Велтц за фільм

Безславні виродки (Inglourious Basterds) (2009)

Інші номінанти:

Метт Деймон за фільм Нескорений (Invictus) (2009)
Вуді Гаррельсон за картину Посланець (The Messenger) (2009/I)
Крістофер Пламмер за фільм Остання зупинка (The Last Station) (2009)
Стенлі Туччі за роль у картині Милі кості (The Lovely Bones) (2009)

Краще виконання головної жіночої ролі

Сандра Баллок за фільм

Невидима сторона (The Blind Side)(2009)

Інші номінанти:

Гелен Міррен за виконання головної ролі у стрічці Остання зупинка (The Last Station) (2009)
Керрі Малліґан за фільм Освіта (An Education) (2009)
Ґеборі Сідебей за фільм Золотце (Precious / Push) (2009)
Меріл Стріп, за роль у фильмі Юлія і Джулія (Julie & Julia)

Краще виконання другорядної жіночої ролі:

Mo'Nique за фільм

Золотце (Precious / Push) (2009)

Інші номінанти:

Пенелопа Круз за роль у фільмі Дев'ять (Nine) (2009)

Віра Фарміґа за фільм Вище неба (Up in the Air) (2009/I)
Меґґі Джилленгаал за роль у фільмі Божевільне серце (Crazy Heart) (2009)
Анна Кендрік за фільм Вище неба (Up in the Air) (2009/I)

Краща режисерська робота

Кетрін Біґелов за фільм

Повелитель бурі (The Hurt Locker) (2008)

Інші номінанти:

Джеймс Кемерон за фільм Аватар (Avatar) (2009)
Лі Деніелс за картину Золотце (Precious / Push) (2009)
Джейсон Рейтман за роботу над фільмом Вище неба (Up in the Air) (2009/I)
Квентін Тарантіно за фільм Безславні виродки (Inglourious Basterds) (2009)

Кращий оригінальний сценарій

Повелитель бурі

(The Hurt Locker) (2008): Марк Боел

Інші номінанти:

Безславні виродки (Inglourious Basterds) (2009): Квентін Тарантіно
Посланець (The Messenger) (2009/I): Алессандро Камон, Орен Моверман
Серйозна людина (Serious man) (2009): Джоел Коен,Ітан Коен
Вперед і вгору (Up) (2009): Боб Петерсон, Піт Доктер, Томас МакКарті

Кращий адаптований сценарій

Золотце (Precious / Push) (2009):

Джеффрі Флетчер

Інші номінанти:

Дев'ятий округ (District 9) (2009): Нейл Бломкамп, Террі Тетчелл
Освіта (An Education) (2009): Нік Горнбі
У вузькому колі (In the Loop) (2009): Джессі Армстронґ, Саймон Блеквелл, Армандо Януччі, Тоні Роше
Вище неба (Up in the Air) (2009/I): Джейсон Рейтман, Шелдон Тарнер

Краща операторська робота

Аватар (Avatar)(2009): Мауро Фіоре

Інші номінанти:

Біла Стрічка (The White Ribbon/Das weiße Band) (2009): Крістіан Берґер
Гаррі Поттер та напівкровний принц (Harry Potter and the Half-Blood Prince) (2009): Бруно Делбоннел
Повелитель бурі (The Hurt Locker) (2008): Баррі Екройд
Безславні виродки (Inglourious Basterds) (2009): Роберт Річардсон

Краща робота спеціаліста з монтажу

Повелитель бурі (The Hurt Locker) (2008):

Боб Муравскі, Кріс Айнніс

Інші номінанти:

Аватар (Avatar) (2009): Стівен Рівкін, Джон Рефуа, Джеймс Кемерон
Дев'ятий округ (District 9) (2009): Джуліан Кларк
Безславні виродки (Inglourious Basterds) (2009): Саллі Менке
Золотце (Precious / Push) (2009): Джо Клотц

Краща робота художника-постановника

Аватар (Avatar): Рік Картер,

Роберт Стромберґ, Кім Сінклайр

Інші номінанти:

Імаджинаріум доктора Парнаса (The Imaginarium of Doctor Parnassus) (2009): Девід Воррен, Анастасія Масаро, Каролін Сміт
Дев'ять (Nine) (2009): Джон Майр, Ґордон Сім
Шерлок Холмс (Sherlock Holmes) (2009): Сара Ґрінвуд, Кеті Спенсер
Молода Вікторія (The Young Victoria) (2009): Патріс Верметта, Меґґі Ґрей

Кращий дизайн костюмів

Молода Вікторія (The Young Victoria) (2009):

Сенді Повелл

Інші номінанти:

Яскрава зірка (Bright star) (2009): Джанет Паттерсон

Коко до Шанель (Coco Before Chanel) (2009): Кетрін Летерріер
Імаджинаріум доктора Парнаса (The Imaginarium of Doctor Parnassus) (2009): Монік Прадгомм
Дев'ять (Nine) (2009): Коллін Етвуд

Кращий грим

Зоряний шлях (Star Trek XI) (2009):

Берні Бармен, Мінді Гелл, Джоел Гарлов

Інші номінанти:

Зірка (Il divo) (2008): Альдо Сіґноретті, Вітторіо Содано
Молода Вікторія (The Young Victoria) (2009): Джон Генрі Ґордон, Дженні Ширкоре

Краща музика

Вперед і вгору (Up) (2009):

Майкл Джиаччіно

Інші номінанти:

Аватар (Avatar)(2009): Джеймс Горнер
Неймовірний пан Лис (Fantastic Mr. Fox) (2009): Александр Десплат
Повелитель бурі (The Hurt Locker) (2008): Марко Белтрамі, Бак Сандерс
Шерлок Холмс (Sherlock Holmes) (2009): Ганс Зіммер

Краща пісня

Пісня Божевільне серце (Crazy Heart) (2009):

T-Bone Burnett, Ryan Bingham("The Weary Kind")

Інші номінанти:

Париж 36 (Faubourg 36 / Paris 36) (2008): Reinhardt Wagner, Frank Thomas("Loin de Paname")
Дев'ять (Nine) (2009): Maury Yeston("Take It All")
Принцеса та Жаба (The Princess and the Frog) (2009): Randy Newman("Almost There")
Принцеса та Жаба (The Princess and the Frog) (2009): Randy Newman("Down in New Orleans")

Кращий музичний супровід

Повелитель бурі (The Hurt Locker) (2008):

Paul N.J. Ottosson, Ray Beckett

Інші номінанти:


Аватар (Avatar) (2009): Christopher Boyes, Gary Summers, Andy Nelson, Tony Johnson
Безславні виродки (Inglourious Basterds) (2009): Michael Minkler, Tony Lamberti, Mark Ulano
Зоряний шлях (Star Trek XI) (2009): Anna Behlmer, Andy Nelson, Peter J. Devlin
Трансформери 2: помста полеглих (Transformers: Revenge of the Fallen) (2009): Greg P. Russell, Gary Summers, Geoffrey Patterson

Кращий звукомонтаж

Повелитель бурі (The Hurt Locker) (2008):

Paul N.J. Ottosson

Інші номінанти:

Безславні виродки (Inglourious Basterds) (2009): Wylie Stateman
 Аватар (Avatar) (2009): Christopher Boyes, Gwendolyn Yates Whittle
Зоряний шлях (Star Trek XI) (2009): Mark P. Stoeckinger, Alan Rankin
Вперед і вгору (Up) (2009): Michael Silvers, Tom Myers

Кращі візуальні ефекти

Аватар (Avatar) (2009): Joe Letteri, Stephen Rosenbaum,

Richard Baneham, Andy Jones

Інші номінанти:

Зоряний шлях (Star Trek XI) (2009): Берні Бармен, Мінді Гелл, Джоел Гарлов
Дев'ятий округ (District 9) (2009): Dan Kaufman, Peter Muyzers, Robert Habros, Matt Aitken

Кращий анімаційний фільм

Вперед і вгору (Up) (2009):

режисер Піт Доктер

Інші номінанти:

Кораліна (Coraline) (2009): Генрі Селік
Неймовірний пан Лис (Fantastic Mr. Fox) (2009): Вес Андерсон
Принцеса та Жаба (The Princess and the Frog) (2009): Джон Маскер, Рон Клементс
The Secret of Kells (2009): Томм Мур


Кращий іншомовний фільм

El secreto de sus ojos (2009) Арґентина

Інші номінанти:

 Ajami (2009) Ізраель
Біла Стрічка (The White Ribbon/Das weiße Band) - Eine deutsche Kindergeschichte (2009) Німеччина
 Un prophète (2009) Франція
 La teta asustada (2009) Перу

Кращий документальний повнометражний фільм

The Cove (2009): Louie Psihoyos, Fisher Stevens

Інші номінанти:

 Burma VJ: Reporter i et lukket land (2008): Anders Østergaard, Lise Lense-Møller
 Food, Inc. (2008): Robert Kenner, Elise Pearlstein
 The Most Dangerous Man in America: Daniel Ellsberg and the Pentagon Papers (2009): Judith Ehrlich, Rick Goldsmith
 Which Way Home (2009): Rebecca Cammisa

Кращий документальний короткометражний фільм

Music by Prudence (2010): Roger Ross Williams, Elinor Burkett

Інші номінанти:

 China's Unnatural Disaster: The Tears of Sichuan Province (2009) (TV): Jon Alpert, Matthew O'Neill
 The Last Campaign of Governor Booth Gardner (2009): Daniel Junge, Henry Ansbacher
 The Last Truck: Closing of a GM Plant (2009) (TV): Steven Bognar, Julia Reichert
 Królik po berlinsku (2009): Bartosz Konopka, Anna Wydra

Краща анімована короткометражка

Logorama (2009): Nicolas Schmerkin

Інші номінанти:

 French Roast (2008): Fabrice Joubert
 Granny O'Grimm's Sleeping Beauty (2008): Nicky Phelan, Darragh O'Connell
 La dama y la muerte (2009): Javier Recio Gracia
 Wallace and Gromit in 'A Matter of Loaf and Death' (2008) (TV): Nick Park

Краща художня короткометражка

The New Tenants (2009): Joachim Back, Tivi Magnusson

Інші номінанти:

 The Door (2008): Juanita Wilson, James Flynn
 Istället för abrakadabra (2008): Patrik Eklund, Mathias Fjällström
 Kavi (2009): Gregg Helvey
 Miracle Fish (2009): Luke Doolan, Drew Bailey

  
Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
1 квітня
logo
logo

Елі МакГров (82)
logo
logo

Тосіро Міфуне
(1920 - 1997)

logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru