УПА очима Голлівуду
Понеділок, 05 березня 2007 12:05

 Історією Української Повстанської армії зацікавилися американські кіношники.

Книга про дії воїнів УПА під час Другої світової війни "Гурби: квітень 1944 року " вийшла в жовтні минулого року і потрапила на книжкові полиці бібліотеки Конгресу США. Тепер до неї придивляються голлівудські кінематографісти – щоб зняти фільм.

Минулого тижня авторам книги – журналістові і історикові Олегу Тищенко і заввідділом обласного краєзнавчого музею Ігорю Марчуку – подзвонила людина, що представилася одним з режисерів Голлівуду. У розмові із співавтором книги Ігорем Марчуком, попросивши не розголошувати його імені, співрозмовник запропонував українцеві стати консультантом майбутнього фільму, який зніматиметься за матеріалами "Гурби: квітень 1944 року".

 

– Ніякої конкретної пропозиції поки не прозвучало. Люди, що дзвонили, сказали, що хотіли б бачити мене в якості історичного консультанта фільму, якщо його сценарій буде затверджено і запущено у виробництво. Також мені невідомо, якою буде сама стрічка – художньою або документальною. Про матеріальну винагороду мову теж не вели. Признаюся, давно вже мріяв, щоб події тих днів екранізували. Ми з Олегом Тищенко навіть обговорювали, що добре б зняти за нашою книгою серіал, – сказав "Газеті..." Ігор Марчук.

За словами автора, "Гурби: квітень 1944 року" розповідає про події 1943–44 років, що відбувалися на Рівненщині, в урочищі Гурби, яке свого часу стало місцем великої битви між з'єднаннями УПА і НКВД. Тоді 5 тисяч бійців УПА, більшість з яких складали беззбройні новобранці, було оточено майже 30-тисячними військами НКВД. В результаті триденних боїв більшість повстанців загинули. Книга, як уточнив Марчук, пережила вже третє видання.

(с) ГПК

  
Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
29 березня
logo
logo

Люсі Лоулес (52)
logo
logo

Крістофер Ламберт (63)
logo
logo

Брендан Глісон (65)
logo
logo

Ейлін Гекарт
(1919 - 2001)

logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru