83-тє нагородження премією Оскар
Понеділок, 28 лютого 2011 00:00

 poster

Сьогодні вночі (за київським часом) відбулася найголовніша подія в світовому кінематографі - 83-тє нагородження премією Американської академії кіномистецтва.

Цього року економічна ситуація покращилась, тому в процес повернулись два ведучих, оркестри і музичні виконавці. Звісно тут у кожного свої уподобання, але особисто мені більше сподобався безперервний тригодинний спалах акторського таланту Х'ю Джекмана - Франко та Гетевей, яка стала наймолодшою ведучою цього свята за всю його історію, все ж мало проявляли акторську майстерність і були більше розпорядниками, аніж ведучими.

Не було і особливої інтриги в результатах нагородження - півдесятка фільмів-фаворитів знали всі давно і лишалось тільки побачития, як саме між ними розподілять нагороди. Розподілили в результаті напрочуд рівномірно - жодна стрічка не відірвалась від конкурентів хоч на кілька нагород. Нема навіть рекодсмена - по чотири Оскари отримали дві стрічки, всього ж нагороджених виявилось цілих 8 фільмів.

Кращий фільм: Король говорить! (The King's Speech)

Кращий режисер: Том Хупер за фільм Король говорить! (The King's Speech)

Краще виконання головної чоловічої ролі: Колін Ферт за роль у фільмі Король говорить! (The King's Speech)

Краще виконання головної жіночої ролі: Наталі Портман за роль у фільмі Чорний лебідь (Black Swan)

Краще виконання другорядної чоловічої ролі: Крістіан Бейл за роль у фільмі Боєць (The Fighter)

Краще виконання другорядної жіночої ролі: Мелісса Лео за роль у фільмі Боєць (The Fighter)

 

Кращий фільм року

Інші номінанти:

127 годин (127 Hours)
Кістка зими (Winter's Bone)
Чорний лебідь (Black Swan)
Соціальна мережа (The Social Network)
Боєць (The Fighter)
Історія Іграшок 3 (Toy Story 3)
Початок (Inception)
Справжня мужність (True Grit)
 
 

Краще виконання головної чоловічої ролі:

Колін Ферт за роль у фільмі

Король говорить! (The King's Speech)

Інші номінанти:


Хав'єр Бардем за фільм (Biutiful)
Джеф Бріджес за роль у фільмі Справжня мужність (True Grit)
Джес Ейзенберг за роль у фільмі Соціальна мережа (The Social Network)
Джеймс Франко за роль у фільмі 127 годин (127 Hours)

Краще виконання головної жіночої ролі:

Наталі Портман за роль

у фільмі Чорний лебідь (Black Swan)

Інші номінанти:

Анет Бенінг за роль у фільмі Дітки в порядку (The Kids Are All Right)
Ніколь Кідман за роль у фільмі Кроляча нора (Rabbit Hole)
Дженіфер Лоуренс за роль у фільмі Кістка зими (Winter's Bone)
Мішель Вільямс за роль у фільмі Блакитний Валентин (Blue Valentine)

Краще виконання другорядної чоловічої ролі:

Крістіан Бейл за роль

у фільмі Боєць (The Fighter)

Інші номінанти:

Джон Хоукс за роль у фільмі Кістка зими (Winter's Bone)
Джеремі Раннер за роль у фільмі Місто крадіїв (The Town)
Марк Руффало за роль у фільмі Дітки в порядку (The Kids Are All Right)
Джефрі Раш за роль у фільмі Король говорить! (The King's Speech)

Краще виконання другорядної жіночої ролі:

Мелісса Лео за роль

у фільмі Боєць (The Fighter)

Інші номінанти:

Емі Адамс за роль у фільмі Боєць (The Fighter)
Хелена Бонем Картер за роль у фільмі Король говорить! (The King's Speech)
Хейлі Стенфілд за роль у фільмі Справжня мужність (True Grit)
Джекі Вівер за роль у фільмі Тваринне царство (Animal Kingdom)

Краща режисерська робота:

Том Хупер за фільм

Король говорить! (The King's Speech)

Інші номінанти:

Дарен Ароноффскі за фільм Чорний лебідь (Black Swan)
Брати Коени за фільм Справжня мужність (True Grit)
Девід Фінчер за фільм Соціальна мережа (The Social Network)
Девід Рассел за фільм Боєць (The Fighter)

Кращий оригінальний сценарій:

Девід Сейдлер за фільм

Король говорить! (The King's Speech)

Інші номінанти:

 Майк Лі за фільм (Another Year)
Скот Сілвер, Пол Тамасі, Ерік Джонсон та Кейт Доррінгтон за фільм Боєць (The Fighter)
Крістофер Нолан за фільм Початок (Inception)
Ліза Холоденко та Стюарт Блумберг за фільм Дітки в порядку (The Kids Are All Right)

Кращий адаптований сценарій:

Аарон Соркін за фільм

Соціальна мережа (The Social Network)

Інші номінанти:

Денні Бойл та Саймон Б'юфой за фільм 127 годин (127 Hours)
Майкл Арнт, Джон Лассетер, Ендрю Стентон та Лі Ункріх за фільм Історія Іграшок 3 (Toy Story 3)
Брати Коени за фільм Справжня мужність (True Grit)
Дебра Гранік та Енн Роселіні за фільм Кістка зими (Winter's Bone)

Кращий анімаційний фільм:

Лі Ункріх за мультфільм

Історія Іграшок 3 (Toy Story 3)

Інші номінанти:

Кріс Сендерс та Дін ДеБлуа за мультфільм Як приборкати дракона (How to Train Your Dragon)
Сільвен Шоме за мультфільм Ілюзіоніст (The Illusionist / L'illusionniste)

Кращий іншомовний фільм:


Сюзан Бір за фільм Цивілізація (Civilization)

Інші номінанти:

 Алехандро Гонсалес Ин'ярріту за фільм Б'ютіфул (Biutiful)
Гіоргос Лантімос за фільм Ікло (Dogtooth / Kynodontas)
 Деніс Вілленю за фільм Погорільці (Incendies)
 Рашид Бушареб за фільм Поза законом (Outside the Law)

Краща операторська робота:

Воллі Пфістер за фільм

Початок (Inception)

Інші номінанти:

Метью Лібатік за фільм Чорний лебідь (Black Swan)
Денні Коен за фільм Король говорить! (The King's Speech)
Джеф Кроненвет за фільм Соціальна мережа (The Social Network)
Роджер Дікінс за фільм Справжня мужність (True Grit)

Краща робота спеціаліста з монтажу:

Кірк Бакстер та Ангус Волл за фільм

Соціальна мережа (The Social Network)

Інші номінанти:

Йон Харріс за фільм 127 годин (127 Hours)
Ендрю Вейсблум за фільм Чорний лебідь (Black Swan)
Памела Мартін за фільм Боєць (The Fighter)
Тарік Анвар за фільм Король говорить! (The King's Speech)

Краща робота художника-постановника:

Роберт Стромберг та Карен О'Хара за фільм

Аліса в Країні Чудес (Alice in Wonderland)

Інші номінанти:

Стюарт Крейг та Стефені МакМіллан за фільм Гаррі Поттер та смертельні реліквії: частина перша (Harry Potter and Deathly Hollows: Part I)
Гай Хендрікс, Даяс Ларрі Діас та Дуглас Моват за фільм Початок (Inception)
Ів Стюарт та Джуді Фер за фільм Король говорить! (The King's Speech)
Джес Гончор та Ненсі Хейг за фільм Справжня мужність (True Grit)

Кращий дизайн костюмів:


Колін Етвуд за фільм

Аліса в Країні Чудес (Alice in Wonderland)

Інші номінанти:

Антонелла Канароцці за фільм Я є любов (I Am Love / Io sono l'amore)
Дженні Біван за фільм Король говорить! (The King's Speech)
Сенді Пауелл за фільм Буря (The Tempest)
Мері Зофрес за фільм Справжня мужність (True Grit)

Кращий грим:


Рік Бейкер та Дейв Елсі за фільм

Людина-вовк (The Wolf Man / The Wolfman)

Інші номінанти:

Едріен Моро за фільм Версія Барні (Barney's Version)
Едуард Генрікус, Грег Фанк та за фільм Зворотній шлях (The Way Back)

Краща музика:

Трент Резнор та Аттікус Росс за фільм

Соціальна мережа (The Social Network)

Інші номінанти:

А.Р. Рахман за фільм 127 годин (127 Hours)
Джон Пауел за мультфільм Як приборкати дракона (How to Train Your Dragon)
Ганс Ціммер за фільм Початок (Inception)
Александр Деспла за фільм Король говорить! (The King's Speech)

Краща пісня:

Ренді Ньюман за пісню "We Belong Together"

до фільму Історія Іграшок 3 (Toy Story 3)

Інші номінанти:

А.Р. Рахман та Дідо за пісню "If I Rise" до фільму 127 годин (127 Hours)
Том Дуглас, Гілларі Ліндсі та Трой Вергес за пісню "Coming Home" до фільму Кохання мене не зрадить (Country Strong)
Алан Меркен та Глен Слетер за пісню "I See the Light" до фільму Рапунцель: Заплутана історія (Tangled / Rapunzel)

Кращий музичний супровід:

Лора Хілшберг, Гері Ріццо та Ед Новік

за фільм Початок (Inception)

Інші номінанти:

Пол Хамблін, Мартін Дженсен та Джон Мідглі за фільм Король говорить! (The King's Speech)
Джефрі Хабуш, Вільям Сарокін, Скот Мілан та Грег Рассел за фільм Солт (Salt)

Рен Клайс, Девід Паркер, Майкл Семанек та Марк Вейнгартен за фільм Соціальна мережа (The Social Network)

Скіп Лівсі, Крейг Беркі, Грег Орлофф та Пітер Курланд за фільм Справжня мужність (True Grit)

Кращий звукомонтаж:

Річард Кінг за фільм

Початок (Inception)

Інші номінанти:

Том Міерс та Майкл Сілверс за фільм Історія Іграшок 3 (Toy Story 3)
Гвендолін Ятс Віттл та Аддісон Тігу за фільм Трон: Спадок (Tron: Legacy)
Скіп Лівсі, Крейг Беркі за фільм Справжня мужність (True Grit)
Марк Стокінгер за фільм Некерований (Unstoppable)

Кращі візуальні ефекти:

Кріс Корбулд, Ендрю Локлі, Піт Беб

та Пол Франклін за фільм Початок (Inception)

Інші номінанти:

Кен Ралстон, Девід Шауб Керрі, Віллегас та Шон Філіпс за фільм Аліса в Країні Чудес (Alice in Wonderland)

Стюарт Крейг та Стефені МакМіллан за фільм Гаррі Поттер та смертельні

реліквії: частина перша (Harry Potter and Deathly Hollows: Part I)

Майкл Овенс, Браян Грілл, Стефан Троянскі та Джо Фарел за фільм Потойбічне (Hereafter)
Янек Сірс, Бен Сноу, Гед Райт та Денель Судік за фільм Залізна людина 2 (Iron Man 2)

Кращий документальний повнометражний фільм:

Чарльз Фергюсон та Одрі Маррс за фільм Інсайдерська робота (Inside Job)

Інші номінанти:

Бенксі та Джеймі ДКруз за фільм Вихід через сувенірну крамницю (Exit Through the Gift Shop)
Джош Фокс та Тріш Адлезік за фільм Газові землі (GasLand)
Тім Хезерінгтон та Себастіен Джангер за фільм Рестрепо (Restrepo)
Люсі Волкер та Ангус Унслі за фільм Сміттєва земля (Waste Land)

Кращий документальний короткометражний фільм:

Карен Гудман та Кірк Саймон за фільм Вже не чужі (Strangers No More)

Інші номінанти:

Джед Ротштейн за фільм Вбивство в ім'я (Killing in the Name)
Сара Нессон та Мітчел Блок Дівчина з афіші (Poster Girl)
Дженіфер Редфірн та Тім Мецгер за фільм Сонце сходить (Sun Come Up)
Рубі Янг та Томас Леннон за фільм Воїн Квіганга (The Warriors of Qiugang)

Краща анімована короткометражка:

Шон Тан та Ендрю Ругеман за мультфільм Втрата (The Lost Thing)

Інші номінанти:

Тенді Ньютон за мультфільм День та Ніч (Day & Night)
Джекоб Шух та Макс Ленг за мультфільм Груффало (The Gruffalo)
Джифві Бодо за мультфільм Давайте забруднювати (Let's Pollute)
Бастьен Дюбуа за мультфільм Мадагаскар-журнал мандрівки (Madagascar, a Journey Diary)

Краща художня короткометражка:

Люк Матені за фільм Бог кохання (God of Love)

Інші номінанти:

Танел Тум за фільм Зізнання (The Confession)
Майкл Кріг за фільм Аварія (The Crush)
Іван Голдшміт за фільм Ти теж (Na Wewe)
Ян Барнс та Саманта Вейт за фільм Бажання 143 (Wish 143)

  
Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
1 квітня
logo
logo

Елі МакГров (82)
logo
logo

Тосіро Міфуне
(1920 - 1997)

logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru