84-те нагородження премією Оскар
Понеділок, 27 лютого 2012 00:00

 poster

Сьогодні вночі відбулась найголовніша подія року в світовому кінематографі - 84-тє нагородження премією Американської академії кіномистецтва.

Економічна криза продовжується, тому нагородження було більш ніж скромним - починаючи з практично повного зникнення масштабних виступів відомих акторів та артистів в перервах між нагородженнями і до гостей, більшість з яких цього разу з'явилося на червоному килимі в досить скромних нарядах і майже зовсім без прикрас.

Результат майже не здивував: найбільшу кількість в 5 премій "Оскар" отримала стрічка Мартіна Скорцезе за фільм Хранитель часу (Hugo).

Також було встановлено новий віковий рекорд - відтепер найстарішим актором, який отримав нагороду, буде 82-річний Крістофер Пламмер.

Кращий фільм: Артист (The Artist)

Кращий режисер: Майкл Хазанавічюс за фільм Артист (The Artist)

Краще виконання головної чоловічої ролі: Жан Дюжарден за роль у фільмі Артист (The Artist)

Краще виконання головної жіночої ролі: Меріл Стріп за роль у фільмі Залізна Леді (The Iron Lady)

Краще виконання другорядної чоловічої ролі: Крістофер Пламмер за роль у фільмі Нащадки (The Descendants)

Краще виконання другорядної жіночої ролі: Октавія Спенсер за роль у фільмі Прислуга (The Help)

Кращий мультфільм: Ранго (Rango)

 

Кращий фільм року

Артист (The Artist)

Інші номінанти:

Хранитель часу (Hugo)Північ в Парижі (Midnight in Paris)
 Нащадки (The Descendants) Людина, яка змінила все (Moneyball)
 

Дуже гучно і безмежно близько

(Extremely Loud & Incredibly Close)

Дерево життя (The Tree of Life)
 Прислуга (The Help) Бойовий кінь (War Horse)

Краще виконання головної чоловічої ролі:

Жан Дюжарден за роль у фільмі

Артист (The Artist)

Інші номінанти:

Деміен Біхір за роль у фільмі
Краще життя (A Better Life)
 

Джордж Клуні за роль у фільмі

Нащадки (The Descendants)

 

Гері Олдман за роль у фільмі

Шпигун, вийди геть (Tinker Tailor Soldier Spy)

 

Бред Піт за роль у фільмі

Людина, яка змінила все (Moneyball)

Краще виконання головної жіночої ролі:

 

Меріл Стріп за роль у фільмі

Залізна Леді (The Iron Lady)

Інші номінанти:

 

Глен Клоуз за роль у фільмі

Таємничий Альберт Нобс (Albert Nobbs)

 

Віола Девіс за роль у фільмі

Прислуга (The Help)

 

Руні Мара за роль у фільмі

Дівчина з татуюваннням дракона

(The Girl with the Dragon Tattoo)

 

Меріл Стріп за роль у фільмі

Залізна Леді (The Iron Lady)

 

Мішель Вільямс за роль у фільмі

Сім днів з Мерилін (My Week with Marilyn)

Краще виконання другорядної чоловічої ролі:

 

Крістофер Пламмер за роль у фільмі

Нащадки (The Descendants)

Інші номінанти:

 

Кеннет Брана за роль у фільмі

Сім днів з Мерилін (My Week with Marilyn)

 

Йона Гіл за роль у фільмі

Людина, яка змінила все (Moneyball)

 

Нік Нолте за роль у фільмі

Воїн (Warrior)

 

Максфон Сюдов за роль у фільмі

Дуже гучно і безмежно близько

(Extremely Loud & Incredibly Close)

Краще виконання другорядної жіночої ролі:

 

Октавія Спенсер за роль

у фільмі Прислуга (The Help)

Інші номінанти:

Береніс Бейо за роль у фільмі Артист (The Artist)
 Джесіка Честейн за роль у фільмі Прислуга (The Help)
Мелісса МакКарті за роль у фільмі Подружки нареченої (Bridesmaids)
 Джанет МакТір за роль у фільмі Таємничий Альберт Нобс (Albert Nobbs)

Краща режисерська робота:

Майкл Хазанавічюс за фільм

Артист (The Artist)

Інші номінанти:

Вуді Аллен за фільм Північ в Парижі (Midnight in Paris)
Теренс Малік за фільм Дерево життя (The Tree of Life)
 Александр Пейн за фільм Нащадки (The Descendants)
Мартін Скорцезе за фільм Хранитель часу (Hugo)

Кращий оригінальний сценарій:

Вуді Аллен за сценарій до фільму

Північ в Парижі (Midnight in Paris)

Інші номінанти:

Майкл Хазанавічюс за сценарій до фільму Артист (The Artist)

Крістен Вііг та Анні Мумоло

за сценарій до фільму Подружки нареченої (Bridesmaids)

Джей Сі Чандор

за сценарій до фільму Додаткова застава (Margin Call)

 

Асгад Фархаді

за сценарій до фільму Розлучення Надера та Сімін (A Separation)

Кращий адаптований сценарій:

 

Александер Пейн, Нат Факсон та Джим Раш

за сценарій до фільму Нащадки (The Descendants)

Інші номінанти:

Джон Логан за сценарій до фільму Хранитель часу (Hugo)
 

Джордж Клуні, Грант Хеслов та Бо Віллімон

за сценарій до фільму Березневі іди (The Ides of March)

 

Стівен Зайліан, Аарон Соркін та Стен Червін

за сценарій до фільму Людина, яка змінила все (Moneyball)

 

Бріджет О'Коннор та Петер Строган

за сценарій до фільму Шпигун, вийди геть (Tinker Tailor Soldier Spy)

Кращий анімаційний фільм:

 

Гор Вербінскі за мульфільм

Ранго (Rango)

Інші номінанти:

 Ален Гагноль та Жан-Люп Фелісіолі за мультфільм Кіт в Парижі (A Cat in Paris)
 Фернандо Трюеба та Хав'єр Маріскаль за мультфільм Чіко та Ріта (Chico & Rita)
Дженіфер Лю за мультфільм Кунг-фу панда 2 (Kung Fu Panda 2)
 Кріс Міллер за мультфільм Кіт в чоботях (Puss in Boots)

Кращий іншомовний фільм:

 

Асгад Фархаді за фільм

Розлучення Надера та Сімін (A Separation)

Інші номінанти:

 Майкл Роскам за фільм Бикоголовий (Bullhead)
 Джозеф Седар за фільм Примітка (Footnote)
 Агнєшка Холланд за фільм В темряві (In Darkness)
 Філіп Фалардо за фільм Пан Лазар (Monsieur Lazhar)

Краща операторська робота:

Роберт Річардсон за фільм

Хранитель часу (Hugo)

Інші номінанти:

Гульєм Шифман за фільм Артист (The Artist)
 

Джеф Кроненвет за фільм

Дівчина з татуюваннням дракона (The Girl with the Dragon Tattoo)

Емануель Любезкі за фільм Дерево життя (The Tree of Life)
 Януш Камінскі за фільм Бойовий кінь (War Horse)

Краща робота спеціаліста з монтажу:

 

Ангус Волл та Кірк Бакстер за фільм

Дівчина з татуюваннням дракона

(The Girl with the Dragon Tattoo)

Інші номінанти:

Анн-Софі Бійон та Майкл Хазанавічюс за фільм Артист (The Artist)
 Кевін Тент за фільм Нащадки (The Descendants)
Тельма Шунмейкер за фільм Хранитель часу (Hugo)
 Крістофер Теллефсен за фільм Людина, яка змінила все (Moneyball)

Краща робота художника-постановника:

Данте Феретті та Франческа Ло Шіаво

за фільм Хранитель часу (Hugo)

Інші номінанти:

 Лоренс Бенет та Роберт Гоулд за фільм Артист (The Artist)

Стюарт Крейг та Стефані МакМіллан за фільм

Гаррі Поттер та Смертельні Реліквії - частина друга

(Harry Potter and the Deathly Hallows - Part II)

 Енн Сібель та Хелен Дюбрейль за фільм Північ в Парижі (Midnight in Paris)
 Рік Картер та Лі Сандалес за фільм Бойовий кінь (War Horse)

Кращий дизайн костюмів:

Марк Бріджес за фільм

Артист (The Artist)

Інші номінанти:

 Лізі Крістл за фільм Анонім (Anonymous)

Сенді Пауел за фільм Хранитель часу (Hugo)

Майкл О'Коннор за фільм Джейн Ейр (Jane Eyre)
 за фільм Ми віримо в кохання (W.E.)

Кращий грим:

 

Марк Кол'є та Джей Рой Хелланд

за фільм Залізна Леді (The Iron Lady)

Інші номінанти:

 

Мартіал Корневіль, Лінн Джонсон та Мет'ю Мангл

за фільм Таємничий Альберт Нобс (Albert Nobbs)


Нік Данман. Аманда Найт та Ліза Томблін за фільм

Гаррі Поттер та Смертельні Реліквії - частина друга

(Harry Potter and the Deathly Hallows - Part II)

Краща музика:

 
 

Інші номінанти:

 

Джон Вільямс за музику до мультфільму

Пригоди Тінтіна: Таємниця Єдинорога (The Adventures of Tintin)

Людовік Бурс за музику до фільму Артист (The Artist)

Говард Шор за музику до фільму Хранитель часу (Hugo)
 

Альберто Іглесіас за музику до фільму

Шпигун, вийди геть (Tinker Tailor Soldier Spy)

 Джон Вільямс за музику до фільму Бойовий кінь (War Horse)

Краща пісня:

 

Брет Маккензі за пісню "Man or Muppet"

до фільму Мапети (The Muppets)

Інші номінанти:

Серджіо Мендес, Карлінос Браун та Сіда Гаррет

за пісню "Real in Rio" до мультфільму Ріо (Rio)

Кращий звуковий супровід:

Том Флейшман та Джон Мідглі

за фільм Хранитель часу (Hugo)

Інші номінанти:

 

Деб Адайр, Рон Бочар, Девід Джіамарко та Ед Новік

за фільм Людина, яка змінила все (Moneyball)

 

Девід Паркер, Майкл Сіманік, Рен Клайс та Бо Перссон

за фільм Дівчина з татуюваннням дракона (The Girl with the Dragon Tattoo)

Грег Рассел, Гері Саммерс, Джефрі Хабуш та Пітер Девлін

за фільм Трансформери 3: Інший бік місяця (Transformers: Dark of the Moon)

 

Гері Рідстром, Енді Нельсон, Том Джонсон та Стюарт Вілсон

за фільм Бойовий кінь (War Horse)

Кращий звукомонтаж:

Філіп Стоктон та Юджин Герті за фільм

Хранитель часу (Hugo)

Інші номінанти:

 Лон Бендер та Віктор Рей Енніс за фільм Драйв (Drive)
 Рен Клайс за фільм Дівчина з татуюваннням дракона (The Girl with the Dragon Tattoo)
Ітан ван дер Рін та Ерік Адал за фільм Трансформери 3: Інший бік місяця (Transformers: Dark of the Moon)
 Річард Гімнс та Гері Рідстром за фільм Бойовий кінь (War Horse)

Кращі спецефекти:

Роберт Легато, Джос Вільямс, Бен Гроссман та Алекс Хеннінг

за фільм Хранитель часу (Hugo)

Інші номінанти:

Тім Барк, Девід Вікері, Грег Батлер, Джон Річардсон за фільм

Гаррі Поттер та Смертельні Реліквії - частина друга

(Harry Potter and the Deathly Hallows - Part II)

 
 

Ерік Неш, Джон Росенгрант, Денні Гордон Тейлор та Свен Гілберт

за фільм Реальна сталь (Real Steel)

Джо Летері, Ден Леммон. Крістофер Вайт та Деніель Барет за фільм

Повстання планети мавп (Rise of the Planet of the Apes)

Скот Фаррар, Скот Бенца, Метью Батлер та Джон Фрезір за фільм

Трансформери 3: Інший бік місяця (Transformers: Dark of the Moon)

Кращий документальний повнометражний фільм:

Даніель Ліндс, Ті Джей Мартін та Рік Мідлмас за фільм Нескорений (Undefeated)

Інші номінанти:

Данфунг Денніс та Майк Лернер за фільм До пекла і знову назад (Hell and Back Again)
Маршал Каррі та Сем Калмен за фільм Якщо дерево впаде (If a Tree Falls: A Story of the Earth Liberation Front)
Джо Берлінгер та Брюс Сінофскі за фільм Втрачений рай-3 (Paradise Lost 3: Purgatory)
Вім Вендерс та Жан-П'єро Рінгель за фільм Піна (Pina)

Кращий документальний короткометражний фільм:

Деніель Джанг та Шармін Обейд-Чіной за фільм Рятуючи обличчя (Saving Face)

Інші номінанти:

Робін Фрайдей та Гейл Долгін за фільм

Бірмінгемський перукар (The Barber of Birmingham: Foot Soldier of the Civil Rights Movement)

Ребека Камміса та Джулі Андерсон за фільм Бог - це великий Елвіс (God Is the Bigger Elvis)
Джеймс Спіон за фільм Інцидент в Новому Багдаді (Incident in New Baghdad)

Люсі Волкер та Кіра Карстенсен за фільм

Цунамі та вишнева квітка (The Tsunami and the Cherry Blossom)

Краща анімована короткометражка:

Вільям Джойс та Брендон Олденбург за мультфільм

Фантастичні літаючі книжки містера Моріса Лессмора

Інші номінанти:

Патрік Дойон за мультфільм Неділя (Sunday)
Енріко Касароса за мультфільм Місяць (La Luna)
Грант Орчард та С'ю Гофе за мультфільм Ранкова прогулянка (A Morning Stroll)
Аманда Форбіс та Венді Тілбі за мультфільм Дике життя (Wild Life)

Краща художня короткометражка:

Террі Джордж та Урлаг Джордж за фільм Берег (The Shore)

Інші номінанти:

Пітер Макдональд за фільм Пентекост (Pentecost)
Макс Заль та Стівен Гірен за фільм Раджу (Raju)
Ендрю Боулер та гігі Кейсі за фільм Мандрівка у вчорашній день (Time Freak)
По той бік Атлантики (Tuba Atlantiс)

  
Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

В это году есть несколько отличных кандидатов в главных номинациях на Оскар 2013. Среди них на внимание заслуживает Дэниель Дей-Люьис за роль в фильме Линкольн. Надеюсь он выиграет, поскольку я на него даже поставил ставки на Оскар 2013. Буду с нетерпением ждать 85 церемонию вручения наград Киноакадемии.

Написав Орест,
Дата Середа, 16 січня 2013 Час 16:07

 1 
Сторінка 1 of 1 ( 1 Коментарі читачів )
Іменинники
21 серпня
logo
logo

Гайден Пенетьере (28)
logo
logo

Кері Енн Мосс (50)
logo
logo

Кім Кеттрел (61)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru