88-ме нагородження премією Оскар
Понеділок, 29 лютого 2016 00:00

 poster

Рідкісного для стандартного календаря 29 лютого 2016 року (для місця проведення це ще буде минулий день, 28 лютого), традиційно о третій годині ночі за київським часом, розпочалося свято 88-го нагородження премією американської кіноакадемії, а простіше - "Оскарами". Вести церемонію цього разу буде відомий темношкірий комік Кріс Рок - мабуть організатори сподіваються, що він зможе розвеселити публіку краще за попередніх зірок, у виконанні яких вона вже кілька років підряд була дещо нуднуватою. Разом з тим він має дещо вирівняти порушений баланс толерантності, який надав цьогорічній церемонії скандального відтінку - адже афроамериканці обурились відсутністю представників своєї раси серед цьогорічних номінантів. Результатом став ще більш нудний виступ Кріса, всі натягнуті жарти якого крутились довкола цього факту, а також довкола расового питання та проблеми приниження почуттів афроамериканців. Ну і ще один сюрприз - статуетку знову змінили і тепер вона стала дуже близькою по дизайну до статуеток, які вручали на першій церемонії цієї нагороди. 

Рекордсмен по номінаціям: Легенда Г'ю Гласса (The Revenant) - 12 номінацій

Рекордсмен по нагородам: Шалений Макс: Дорога гніву (Mad Max: Fury Road) - 6 "Оскарів"

Кращий фільм: В центрі уваги (Spotlight)

Кращий режисер: Алехандро Гонсалес Ін'ярріту за фільм "Легенда Г'ю Гласса" (The Revenant)

Краще виконання головної чоловічої ролі

Краще виконання головної жіночої ролі: Брі Ларсон за роль у фільмі "Кімната" (Room)

Краще виконання другорядної чоловічої ролі: Марк Райленс за роль у фільмі "Міст шпигунів" (Bridge of Spies)

Краще виконання другорядної жіночої ролі:  Алісія Вікандер за роль у фільмі"Дівчина з Данії" (The Danish Girl)

Кращий мультфільм: Думками навиворіт (Inside Out)

Кращий іншомовний фільм: Син Саула (Saul fia)

Кращий фільм року

 
В центрі уваги (Spotlight)

Інші номінанти:

 
Гра на пониження (The Big Short)
 Марсіанин (The Martian)
 Легенда Г'ю Гласса (The Revenant)
 Бруклін (Brooklyn)
 Міст шпигунів (Bridge of Spies)
 Кімната (Room)
 Шалений Макс: Дорога гніву (Mad Max: Fury Road)
 

Краще виконання головної чоловічої ролі:

 
Леонардо ДіКапріо за роль у фільмі "Легенда Г'ю Гласса" (The Revenant)

Інші номінанти:

 Браян Кренстон за роль у фільмі "Трамбо" (Trumbo)
 Майкл Фасбендер за роль у фільмі "Стів Джобс" (Steve Jobs)
 Метт Деймон за роль у фільмі "Марсіанин" (The Martian)
 Едді Редмейн за роль у фільмі "Дівчина з Данії" (The Danish Girl)

Краще виконання головної жіночої ролі:

 
Брі Ларсон за роль у фільмі "Кімната" (Room)

Інші номінанти:

 Кейт Бланшет за роль у фільмі "Керол" (Carol)
 Сірша Ронан за роль у фільмі "Бруклін" (Brooklyn)
 Шарлотта Ремплінг за роль у фільмі "45 років" (45 Years)
 Дженіфер Лоуренс за роль у фільмі"Джой" (Joy)

Краще виконання другорядної чоловічої ролі:

 
Марк Райленс за роль у фільмі "Міст шпигунів" (Bridge of Spies)

Інші номінанти:

 Крістіан Бейл за роль у фільмі "Гра на пониження" (The Big Short)
 Том Харді за роль у фільмі "Легенда Г'ю Гласса" (The Revenant)
 Сільвестр Сталлоне за роль у фільмі "Крі" (Creed)
 Марк Руффало за роль у фільмі "В центрі уваги" (Spotlight)

Краще виконання другорядної жіночої ролі:

 

 Алісія Вікандер за роль у фільмі

"Дівчина з Данії" (The Danish Girl)

Інші номінанти:

 Дженіфер Джейсон Лі за роль у фільмі "Огидна вісімка" (The Hateful Eight)
 Руні Мара за роль у фільмі "Керол" (Carol)
 Кейт Вінслет за роль у фільмі "Стів Джобс" (Steve Jobs)
 Речел МакАдамс за роль у фільмі "В центрі уваги" (Spotlight)

Краща режисерська робота:

 
Алехандро Гонсалес Ін'ярріту за фільм "Легенда Г'ю Гласса" (The Revenant)

Інші номінанти:

 Адам МакКей за фільм "Гра на пониження" (The Big Short)
 Ленні Абрахамсон за фільм "Кімната" (Room)
 Том МакКарті за фільм "В центрі уваги" (Spotlight)
 Джордж Міллер за фільм "Шалений Макс: Дорога гніву" (Mad Max: Fury Road)

Кращий оригінальний сценарій:

 

Джош Сінгер та Том Маккарті за сценарій

до фільму "В центрі уваги" (Spotlight)

Інші номінанти:

 Брати Коени та Метт Чарман за сценарій до фільму "Міст шпигунів" (Bridge of Spies)
  Алєкс Гарланд за сценарій до фільму "Ex Machina" (Ex Machina)
 

Андреа Берлоф, Джонатан Герман, Лі Севідж та Алан Венкус

за сценарій до фільму "Просто із Комптона" (Straight Outta Compton)

 

Піт Доктер, Мег Лефев, Джош Кулі та Ронні Дель Кармен

за сценарій до фільму "Думками навиворіт" (Inside Out)

Кращий адаптований сценарій:

 

Чарльз Рендольф та Адам Маккей за сценарій

до фільму "Гра на пониження" (The Big Short)

Інші номінанти:

 Нік Хорнбі за сценарій до фільму "Бруклін" (Brooklyn)
 Емма Доногью за сценарій до фільму "Кімната" (Room)
 Дрю Годдард за сценарій до фільму "Марсіанин" (The Martian)
 Філіс Нагі за сценарій до фільму "Керол" (Carol)

Кращий анімаційний фільм:

 
Думками навиворіт (Inside Out)

Інші номінанти:

 Аномаліза (Anomalisa)
 Баранчик Шон (Shaun the Sheep Movie)
 
Хлопчик і світ (O Menino e o Mundo)
 Спогади про Марні (Omoide no Mânî)

Кращий іншомовний фільм:

 
Син Саула (Saul fia)

Інші номінанти:

 Обійми змія (El abrazo de la serpiente)
 Війна (Krigen)
 Тіб (Theeb)
 Мустанг (Mustang)

Краща операторська робота:

 
Емануель Любецькі за фільм "Легенда Г'ю Гласса" (The Revenant)

Інші номінанти:

 Едвард Лахман за фільм "Керол" (Carol)
 Роберт Річардсон за фільм "Огидна вісімка" (The Hateful Eight)
 Джон Сіл за фільм "Шалений Макс: Дорога гніву" (Mad Max: Fury Road)
 Роджер Дікінс за фільм "Найманка" (Sicario)

Краща робота спеціаліста з монтажу:

 

Маргарет Сіксел за фільм

"Шалений Макс: Дорога гніву" (Mad Max: Fury Road)

Інші номінанти:

 Хенк Корвін за фільм "Гра на пониження" (The Big Short)
 Том МакАрдл за фільм "В центрі уваги" (Spotlight)
 Стівен Міріоне за фільм "Легенда Г'ю Гласса" (The Revenant)
 

Маріан Брендон та Мері Йо Маркі за фільм

"Зоряні війни: Епізод VII - Пробудження сили" (Star Wars: Episode VII - The Force Awakens)

Краща робота художника-постановника, художника-декоратора:

 

Колін Гібсон та Ліза Томпсон за фільм

"Шалений Макс: Дорога гніву" (Mad Max: Fury Road)

Інші номінанти:

 Ів Стюарт та Майкл Стендш за фільм "Дівчина з Данії" (The Danish Girl)
 Артур Макс та Селія Бобак за фільм "Марсіанин" (The Martian)
 Адам Стокхаузен, Рена ДеАнжело та Бернард Генріх за фільм "Міст шпигунів" (Bridge of Spies)
 Джек Фіск та Хеміш Пурді за фільм "Легенда Г'ю Гласса" (The Revenant)

Кращий дизайн костюмів:

 
Дженні Бівен за фільм "Шалений Макс: Дорога гніву" (Mad Max: Fury Road)

Інші номінанти:

 Сенді Пауел за фільм "Керол" (Carol)
 Сенді Пауел за фільм "Попелюшка" (Cinderella)
 Жаклін Вест за фільм "Легенда Г'ю Гласса" (The Revenant)
 Пако Дельгадо за фільм "Дівчина з Данії" (The Danish Girl)

Кращий грим:

 

Леслі Вандервальт, Елка Вардега та Даміан Мартін за фільм

"Шалений Макс: Дорога гніву" (Mad Max: Fury Road)

Інші номінанти:

 Шон Гріг, Данкан Джерман та Роберт Пандіні за фільм "Легенда Г'ю Гласса" (The Revenant)
 Лав Ларсон та Ів Вон Бар за фільм "Сторічний старий, який виліз у вікно і зник" (Hundraåringen som klev ut genom fönstret och försvann)

Краща музика:

 
Еніо Моріконе за музику до фільму "Огидна вісімка" (The Hateful Eight)

Інші номінанти:

 Томас Ньюмен за музику до фільму "Міст шпигунів" (Bridge of Spies)
 Йоган Йогансен за музику до фільму "Найманка" (Sicario)
 Картер Барвел за музику до фільму "Керол" (Carol)
 

Джон Вільямс за музику до фільму

"Зоряні війни: Епізод VII - Пробудження сили" (Star Wars: Episode VII - The Force Awakens) 

Краща пісня:

 
"Writing's On The Wall" до фільму "Спектр" (Spectre)

Інші номінанти:

 "Earned It" до фільму "П'ятдесят відтінків сірого" (Fifty Shades of Grey)
 "Til It Happens to You" до фільму "Мисливські угіддя" (The Hunting Ground)
 "Simple Song #3" до фільму "Молодість" (Youth)
 "Manta Ray" до фільму "Гонка на вимирання" (Racing Extinction)

Кращий звукомонтаж:

 
Кріс Дженкінс, Грег Радлоф та Бен Осмо за фільм "Шалений Макс: Дорога гніву" (Mad Max: Fury Road)

Інші номінанти:

 Енді Нельсо, Гері Рідстром та Дрю Кунін за фільм  "Міст шпигунів" (Bridge of Spies)
 Йон Тейлор, Френк Монтано, Ренді Том та Кріс Дустердік за фільм "Легенда Г'ю Гласса" (The Revenant)
 

Енді Нельсон, Крістофер Скарабосіо та Стюарт Вільсон за фільм

"Зоряні війни: Епізод VII - Пробудження сили" (Star Wars: Episode VII - The Force Awakens)  

 Пол Месі, Марк Тейлор та Мак Рут за фільм "Марсіанин" (The Martian)

Кращий звук:

 

Марк Мангіні та Девід Вайт за фільм

"Шалений Макс: Дорога гніву" (Mad Max: Fury Road)

Інші номінанти:

 Алан Роберт Мюррей за фільм "Найманка" (Sicario)
 Олівер Тарні за фільм "Марсіанин" (The Martian)
 

Метью Вуд та Девід Аркет  за фільм

"Зоряні війни: Епізод VII - Пробудження сили" (Star Wars: Episode VII - The Force Awakens) 

 Мартін Хернандес та Лон Бендер за фільм "Легенда Г'ю Гласса" (The Revenant)

Кращі спецефекти:

 
Ex Machina (Ex Machina)

Інші номінанти:

 Легенда Г'ю Гласса (The Revenant)
 Шалений Макс: Дорога гніву (Mad Max: Fury Road)
 Марсіанин (The Martian)
 Зоряні війни: Епізод VII - Пробудження сили (Star Wars: Episode VII - The Force Awakens)  

Кращий документальний повнометражний фільм:

Емі (Amy)

Інші номінанти:

Що сталося, місіс Сімон? (What Happened, Miss Simone?)
Земля картелів (Cartel Land)
Зима у вогні (Winter on Fire: Ukraine's Fight for Freedom)
Погляд тиші (The Look of Silence)

Кращий документальний короткометражний фільм:

Дівчина в річці: Ціна прощення (A Girl in the River: The Price of Forgiveness)

Інші номінанти:

Похоронна команда 12 (Body Team 12)
Чау за межами (War Within the Walls)
Останній день свободи (Last Day of Freedom)
Клод Ланзманн: Привиди Шоа (Claude Lanzmann: Spectres of the Shoah)

Краща анімована короткометражка:

 Медвежа історія (Historia de un oso)

Інші номінанти:

Команда Санджея (Sanjay's Super Team)
Завтрашній світ (World of Tomorrow)
Пролог (Prologue)
Ми не можемо жити без космосу (Мы не можем жить без космоса)

Краща художня короткометражка:

Заїка (Stutterer)

Інші номінанти:

Аве Марія (Ave Maria)
Шок (Shok)
День перший (Day One)
Все буде добре (Alles wird gut)

  
Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

Іменинники
21 жовтня
logo
logo

Емма Бантон (41)
logo
logo

Кен Ватанабе (58)
logo
logo

Керрі Фішер (61)
logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru