У Львові ліквідовують кінотеатри
Четвер, 30 серпня 2007 19:26

 Із 28 кінотеатрів, які працювали у Львові на початку 90-х, сьогодні залишились діючих 7. Немає кінотеатрів у більшості районних центрів, у таких великих містах як Трускавець, Дрогобич, Борислав, Червоноград. Із 20 районних дирекцій кіномережі залишились 7.

Чому мерія Львова ліквідовує кінотеатри у місті, яке називають культурним і туристичним центром? Чому кінотеатри трактують не як культурні, відпочинкові центри, а лише як приміщення на продаж?

У 1991 році в області діяли 1800 кіноустановок, нині 69. За роки незалежності у Львові 5 кінотеатрів перевели у розряд нічних клубів, кілька – у крамниці, відеотеки, ресторани, один у центрі міста просто знесли, ділянку продали банкові.

 

3 кінопалаци у місті – прибуткові

Сьогодні квиток у кінопалац коштує 7-20 гривень. Не кожна родина може собі дозволити відвідати кінотеатр, виділивши зі свого бюджету 60-80 гривень. Нині похід у кіно для багатьох львів’ян став надто дорогим відпочинком. Однак відвідувачів не бракує і 3 кінопалаци у місті - прибуткові підприємства. Особливо, багатолюдно на прем’єрах.

Ганна Росоловська, директор кінотеатру «Сокіл», що в одному з нових районів Львова, більше 10 років воює з міською радою, щоб зберегти кінотеатр, створити відпочинковий комплекс. Адже у цьому районі дітям й молоді нікуди подітись. Ганна Росоловська звернулась у суд проти дій Франківської райадміністрації. Адже чиновники створили ліквідаційну комісію, яка домагається закриття кінотеатру. Пані Росоловська каже, що трудовий колектив готовий орендувати приміщення, взяти кредит і демонструвати людям кіно.

«Мерія займається сумнівною приватизацією»

Директори кінотеатрів, які ще діють у місті, заявляють, що міська рада далі займається «сумнівною приватизацією кінотеатрів». Спершу оголошують про нерентабельність, запущеність установи, призначають свого директора, позбавляють установу культури статусу і продають під магазин чи ресторан.

Голова спілки працівників кінопідприємств Львівської області Григорій Чопик обурений тим, що люди просять, щоб їм передали в оренду кінотеатри і вони будуть вкладати гроші у їх відновлення, то усім мерія в особі каже: "Ні"». Зате нефахівцям приміщення віддають, каже він.

Доля кінотеатрів в руках райців.

Депутатам міськради Василеві Павлюку і Володимиру Гірнякові незрозуміла позиція міського голови Андрія Садового і його першого заступника Олега Синютки щодо ліквідації кінотеатрів. Вони вважають, що профіль кінотеатрів треба зберегти. Для цього треба дати можливість трудовим колективам викупити кінотеатри, хай шукають інвесторів і працюють.

У вересні депутати міськради вирішуватимуть на сесії подальшу долю львівських кінотеатрів: чи популяризуватимуть вони українське і світове кіно, чи перетворяться у нічні клуби і ресторани для вибраної публіки?

Джерело: Radiosvoboda

  
Коментарі читачів

You must javascript enabled to use this form

До дупи тих чиновників!!!

Написав Дибілоїд,
Дата Вівторок, 08 січня 2008 Час 15:03

 1 
Сторінка 1 of 1 ( 1 Коментарі читачів )
Іменинники
29 березня
logo
logo

Люсі Лоулес (52)
logo
logo

Крістофер Ламберт (63)
logo
logo

Брендан Глісон (65)
logo
logo

Ейлін Гекарт
(1919 - 2001)

logo
Хостинг та підтримка надані
Украинский портАл Ua-links каталог сайтів Украинская Баннерная Сеть
UA TOP Bloggers BlogMemes.ru